Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4144286
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
2160
2256
16417
56000
4144286
Twój IP: 18.234.111.56
2019-04-20, 16:43:15

Miło mi poinformować, że uczeń kl. VII c Mateusz Brodnicki uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Mateuszu, gratuluję Ci osiągniętego sukcesu i życzę dalszych. Jednocześnie dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie ucznia Pani Barbarze Kaczyńskiej.

Grażyna Lewandowska

07.12.2018r. w sali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa w Pasłęku odbyły się Halowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych pod nazwą DOMLUX Królowa Sportu - Lekkoatletyka - odkrywanie młodych talentów. Reprezentanci naszej szkoły mieli okazję rywalizować między uczestnikami ze szkół: SP nr 1 w Pasłęku, SP nr 3 w Pasłęku, SP w Zielonce Pasłęckiej, SP w Rogajnach , SP w Słobitach oraz SP w Nowicy, dobrze się przy tym bawiąc. Sportowcy Dwójki, po raz kolejny, odnieśli sukcesy zajmując miejsca na podium. W kategorii kobiet - I miejsce zajęła Dominika Juchniewicz, natomiast zaszczytne II miejsce - Wiktoria Kulot. W kategorii mężczyzn - II miejsce zajął Marcel Dorożyński, zaś III miejsce przypadło Maksymilianowi Chojeckiemu. Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun
n-l wychowania fizycznego
Dariusz Korwel

Sukces siatkarek
Sukcesem zakończył się Powiatowy Finał Piłki Siatkowej „3” dziewcząt. Drużyna dziewcząt naszej szkoły,rocznik 2007 i młodsze, zajęła 2 miejsce. Turniej rozegrano w poniedziałek 26 listopada w SP 2 Pasłęk. Wystąpiły w nim drużyny SP Rogajny, SP Młynary, SP Nowakowo i SP 2 Pasłęk. Tytuł Mistrza Powiatu wywalczyły dziewczęta z SP Rogajny. Drużyna SP 2 Pasłęk wystąpiła w składzie: Maja Lender, Amelia Pielech, Roksana Kruk, Angelika Stromska, Zofia Rzymska, Paula Kosiak, Zofia Roczkowska, Justyna Szydlik.

Opiekun: I. Naspiński
Dziewczętom gratulujemy.

Igrzyska Powiatowe Dzieci w Wielobojach
Tydzień od 14 maja obfitował w wydarzenia sportowe z udziałem uczniów naszej szkoły. 
Na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Pasłęku przy ul. Słowackiego rozgrywano wieloboje lekkoatletyczne Powiatu Elbląskiego szkół podstawowych. I tak, w poniedziałek 14 maja, rozegrano trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców rocznik 2007 i młodsi. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie :Aleksandra Grzanka, Zofia Roczkowska, Amelia Pielech, Roksana Kruk i Zofia Rzymska w stawce sześciu szkół zajęły 1 miejsce z awansem do Finału Wojewódzkiego. Natomiast chłopcy, ten sam rocznik zajęli 4 miejsce. - Wystąpili: Maksymilian Chojecki, Damian Hermanowicz, Bartosz Gospodarczyk, Ksawery Kujawski i Igor Deroszewski. Dwa dni później, w środę 16 maja, na tym samym obiekcie rozegrano czwórbój L.A dziewcząt rocznik 2005 i młodsi. Także tu dziewczęta z naszej szkoły były najlepsze zajmując 1 miejsce. Dało to awans do Finału Wojewódzkiego. Drużyna składała się z: Wiktoria Kulot, Oliwia Korzeniewska, Wiktoria Pielech, Martyna Pietrzykowska, Amelia Pielech i Aleksandra Grodzka. Kolejnego dnia tj. w czwartek 17 maja do rywalizacji stanęli chłopcy rocznik 2005 i młodsi z siedmiu szkół powiatu elbląskiego. I tym razem nasi zawodnicy zajęli 1 miejsce z awansem do Mistrzostw Województwa. Wystąpili w składzie : Dawid Kruk, Paweł Wardzyński, Norbert Pielech, Bartosz Ochnik, Alan Dziurdzia, Bartosz Bieńkiewicz i Oskar Kruk.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy !

Opiekunowie:
Marek Białogrzywy, Dariusz Korwel, Ireneusz Naspiński

Z przyjemnością informuję, że Barbara Jaworska - uczennica kl. V a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej. 

Basi serdecznie gratuluję osiągniętego sukcesu i życzę kolejnych w przyszłym roku. Pani Justynie Antczak dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie uczennicy.

Grażyna Lewandowska

Final powiatu
29 listopada 2017r w sali sportowej SP 2 Pasłęk odbył się finał Igrzysk Dzieci powiatu elbląskiego w Piłce Siatkowej „4” chłopców. Wystąpiły w nim cztery drużyny chłopców ze szkół wyłonionych w eliminacjach grupowych: SP Milejewo, SP Zwierzno, SP Zielonka Pasłęcka i SP 2 Pasłęk. Drużyna z naszej szkoły zajęła 1 miejsce wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce SP Milejewo, a trzecie Zielonka Pasłęcka. Zawodnikom medale i statuetki dla szkół, wręczyła dyrektor SP 2 Pasłęk p. Grażyna Lewandowska. Warto jeszcze nadmienić, że w turnieju wzięło udział 8 szkół z całego powiatu elbląskiego. Skład drużyny chłopców: Rybiński Łukasz – 6b, Stefański Szymon – 6b, Ochnik Bartosz – 6b, Kruk Dawid – 6c, Kruk Oskar – 6c, Wardzyński Paweł – 6c, Kaliszewski Dawid – 6d, Mazurkiewicz Krzysztof – 6d, Dziurdzia Alan – 6a, Fidura Marcin – 5b.

Opiekun: Ireneusz Naspiński
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     We wtorek 30 maja 2017 r na sportowych obiektach MOSiR Lubawa odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. 
W finale chłopców wystąpiła także drużyna z naszej szkoły. W stawce 13 najlepszych drużyn wyłonionych w mistrzostwach powiatów drużyna naszych chłopców zajęła wysokie 5 miejsce.

W składzie wystąpili: SZCZEPAŃSKI MACIEJ, NADRAUS KAROL, WIŚNIEWSKI SZYMON, TRĘBACZ MARCIN, ADAMCZYK HUBERT, KRUK DAWID

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: I. Naspiński

    Mam przyjemność podzielić się radością z kolejnego sukcesu naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim. Tym razem drużyna w składzie: Alicja Budkiewicz, Gabriela Kozłowska, Hubert Adamczyk i Dominik Nowak, przygotowywana przez Panią Beatę Ziębicką, wspaniale zaprezentowała się w VI wojewódzkim finale Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 11 maja 2017r. w Nidzicy. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli wielki sukces nie tylko w zmaganiach sprawnościowych, ale wykazali się niebywałą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, zajmując V miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych (na 20 startujących drużyn).
Tak wysoka lokata w klasyfikacji wymagała od naszych uczestników niezliczonej liczby godzin poświęconych na rozwiązywanie testów teoretycznych oraz spędzonych na placu manewrowym bez względu na aurę.
Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięcia tak wysokiego miejsca i dziękuję p. Beacie Ziębickiejza przygotowanie drużyny.

Dyrektor Szkoły
Grażyna Lewandowska

czwórbój chłopcow
     W poniedziałek i wtorek 15,16,maja 2017 r na sportowym obiekcie Zespołu Szkól w Pasłęku przy ul Zwycięstwa odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. czwórbój dziewcząt
W obu finałach wystąpiły drużyny z naszej szkoły.

Drużyna chłopców okazała się najlepsza, zajmując 1 miejsce, z awansem do finału wojewódzkiego, natomiast zespół dziewcząt uplasował się na 4 miejscu.


Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun : I. Naspiński