foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Od 26 października pracujemy zdalnie

11 Listopada„Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski,

mamy różne zainteresowania,

ale łączy nas jeden cel.

Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować”.

R. Dmowski, Myśli nowoczesnego Polaka (1903 r.)

11 Listopada to święto państwowe, obchodzone dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.  Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się specjalne defilady, koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne pieśni oraz obejrzeć inscenizacje historyczne przygotowane przez różne grupy rekonstrukcyjne.

W naszej szkole ten dzień ma również szczególny charakter. W galowych strojach z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami spotykamy się w szkolnej auli na uroczystej akademii, by odśpiewać hymn i obejrzeć przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów.  Niestety w tym roku sytuacja w kraju związana z epidemią uniemożliwiła nam świętowanie w sposób, do którego się już przyzwyczailiśmy. Postarajmy się więc, pomimo ograniczeń, uczcić ten dzień w równie piękny sposób.

 

Wyjątkową okazją do bycia razem wszystkich Polaków w tak ważnym dniu będzie ogólnopolska akcja „Niepodległa do hymnu”, w ramach której 11 listopada, w samo południe, będzie można przyłączyć się do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych. Udział w tym wydarzeniu będzie także możliwy za pośrednictwem Internetu.

Ponadto zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej IPN. W zakładce 11Listopada – Teki edukacyjne – Edukacja IPN – odnajdziecie szereg niezwykle cennych informacji na temat sytuacji państwa polskiego z początków XX wieku, poznacie Wielkich Polaków, zasłużonych w walce o Polskę i jej niepodległość oraz będziecie mieli niezwykłą okazję zgłębić bogaty zbiór zdjęć prezentujących wydarzenia z tamtych czasów.

Pamiętajcie także aby wywiesić flagę, będącą jednym z najważniejszych elementów naszej tożsamości narodowej!

Bądźmy tego dnia razem, zjednoczeni miłością i szacunkiem do naszej ukochanej Ojczyzny!

                                                                        Samorząd Uczniowski klas IV-VIII

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.