foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Od 26 października pracujemy zdalnie

20 grudnia uczniowie klas siódmych wraz z rodzinami obejrzeli „Opowieść wigilijną” w wykonaniu Teatru Piasku Online Tetiany Galitsyny. Znana nam wszystkim historia została przedstawiona piaskiem, śniegiem i światłem. Był to dobry czas, aby usiąść wygodnie w zaciszu domowym i razem z bliskimi dać się ponieść bożonarodzeniowej atmosferze, przypominając sobie tym samym, co w naszym życiu tak naprawdę jest ważne.
Teatr wywarł na widzach niesamowite wrażenia, a sztuka do tej pory cieszy się ogromnym uznaniem.
„Bardzo mi się podobało, ale było trochę za krótkie” – napisała Nikolka Głuszczyszyn z klasy VII a, która – pomimo tego że sztuka trwała prawie godzinę – czuła niedosyt czasowy.
„Taką sztukę oglądałam pierwszy raz i przyznaję, że bardzo mi się podobała. Przedstawienie przemienia chciwego, egoistycznego i bezdusznego starca, co następuje w wigilijną noc na skutek sennych objawień. Przedstawienie sztuki w formie malowania piaskiem, było bardzo ciekawe, a podkład muzyczny dodawał dodatkowych wrażeń. Sztuka bardzo ciekawie przedstawiona i jestem bardzo zadowolona, że nasze dzieci mogły ją zobaczyć. Pragnę też serdecznie podziękować za zorganizowanie i możliwość obejrzenia” – taką opinią podzieliła się z nami pani Bożenka Makuch, mama Michała z VII c, która zasiadła wraz z synem przed ekranem.
Podobne odczucia towarzyszyły pani Ani Kriszewskiej, mamie Ewelinki z VII a, która spektakl spuentowała następująco: „Magiczna atmosfera „Opowieści wigilijnej” wypełniła niedzielne popołudnie w naszym domu. Bardzo dobra gra aktorów, muzyka, a przede wszystkim nietuzinkowy talent – przedstawienie historii piaskiem i światłem – wywarł wrażenie na całej rodzinie i przeniósł nas do innej epoki. Teatr Piasku Tetiany Galitsyny przypomniał w tym przedświątecznym czasie, jakie wartości przede wszystkim powinny być dla nas najważniejsze”.
Uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że to nie koniec naszej przygody z Teatrem Piasku, gdyż już wiosną planujemy wspólnie obejrzeć „Małego Księcia”.

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.