Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4689118
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1179
4760
26702
114365
4689118
Twój IP: 54.81.220.239
2019-07-19, 06:30:22


• NALEŻY USTALIĆ WSPÓLNIE Z DZIECKIEM CZAS NA ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE
Rodzice wraz dzieckiem powinni ustalić czas, który przeznaczą na ćwiczenia logopedyczne. Oprócz ustalenia dnia a najlepiej dni, warto określić jak długo będziemy ćwiczyć, nie powinno to być krócej niż 30 minut.

• RODZIC MUSI BYĆ PRZEKONANY O POTRZEBIE PROWADZENIA TERAPII
Rodzic musi być cierpliwy i wyrozumiały. Na efekty terapii często trzeba długo czekać. Nie należy tracić motywacji do pracy z dzieckiem i stale je mobilizować. Każda nowa umiejętność wymaga czasu i utrwalenia. Tylko systematyczna praca i wytrwałość pozwolą osiągnąć cel, jakim jest poprawna mowa i sprawna komunikacja.

• POPRAWNĄ ARTYKULACJĘ MOŻNA ĆWICZYĆ ZAWSZE!
Należy wykorzystywać każdą naturalną sytuację. Słowa można utrwalać podczas codziennych czynności lub wykonywania obowiązków: podczas spaceru, zabawy, przygotowywania posiłku. W trakcje zwykłej rozmowy z dzieckiem należy zwracać uwagę na jego mowę, korygować ewentualne błędy poprzez podanie poprawnej formy i zachęcenie dziecka do jej powtórzenia. Należy koniecznie egzekwować prawidłową wymowę wywołanych głosek w mowie spontanicznej!

• SKĄD WZIĄĆ MATERIAŁY DO ĆWICZEŃ LOGOPEDYCZNYCH W DOMU?
Podstawą do pracy w domu jest zeszyt, do którego wklejany jest na bieżąco materiał opracowany na zajęciach. Należy jak najczęściej powtarzać znajdujące się w nim zadania, i kontrolować poprawność wypowiadanych głosek, słów lub zdań. Warto również, zgłosić się do logopedy prowadzącego terapię po dodatkowe materiały oraz korzystać z gotowych pomocy logopedycznych do utrwalania prawidłowej wymowy danej głoski. Są one nie tylko dla logopedów, wiele z nich przeznaczonych jest także dla rodziców.
• POCHWAŁY I NAGRODY
Za naprawdę solidną prace należy się nagroda. Dla dziecka ważne będzie, gdy rodzic pochwali je za dobrze wykonane zadanie czy wypowiedziany wyraz.

     Udział i zaangażowanie rodziców w proces terapii mowy, ma ogromne znaczenie dla jej powodzenia. To oni stosują się do zaleceń logopedy, wykonują ćwiczenia i dbają o systematyczne wypełnianie wskazówek terapeuty. Dzieci, których rodzice współpracują z terapeutą, angażują się w ćwiczenia, dużo szybciej kończą terapię i skuteczniej pozbywają się zaburzeń.