foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
11 listopada Święto Niepodległości

W pierwszym tygodniu października klasy I – III zorganizowały Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci, bowiem czytanie na głos pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, wzbogaca słownictwo oraz uczy samodzielnego myślenia. Czytanie to również świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu.
W tym roku szkolnym czytaliśmy fragmenty książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. W role lektorów wcielili się szkolni wolontariusze oraz Pani Ela Pieczulska, nasza szkolna bibliotekarka. Dzieci wysłuchały, z wielką uwagą i ciekawością, przygód leśnych zwierząt. Akcję czytania tej właśnie książki zainicjowała sieć sklepów Biedronka, która już kolejny raz bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Głośnego Czytania. Nasza szkoła otrzymała promocyjny pakiet: zestawy książek „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania. W ramach tej akcji wszyscy uczniowie otrzymali dzienniczki do zbierania naklejek za codzienne czytanie. Ponadto dzień ten urozmaiciły różne zabawy, krzyżówki, gry oraz wykonanie pracy plastycznej.

Godziny urzędowania

Sekretariat  730 - 1530

Biblioteka  800 - 1400

Logopeda 

Pedagog  poniedziałek - czwartek 800 - 1230,

                 piątek  800 - 1200


Kont
akt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.