Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

2533535
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
153
1885
9937
29482
2533535
Twój IP: 54.196.135.90
2018-01-17, 02:31:31


Logopeda - mgr Aneta Fekieta


Godziny pracy:

poniedziałek: 7:30 - 13:00
środa: 7:30 - 10:00
czwartek: 7:30 - 9:30

     Mowa pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Jej zaburzenia mogą spowodować nie tylko trudności w komunikowaniu się, ale również nieprawidłowe funkcjonowanie w grupie oraz niepowodzenia szkolne. Prawidłowa komunikacja jest narzędziem w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, opinii i odczuć. Mowa w dużej mierze wpływa na ogólny rozwój dziecka i jego osiągnięcia w każdej sferze.
Zajęcia logopedyczne są środkiem pomocy dziecku. Ich treści, formy, metody są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka, są skierowane na wyeliminowanie wykrytych w mowie nieprawidłowości.
Terapia logopedyczna w naszej szkole odbywa się w ramach grupowej pracy z dziećmi. Jej celem jest usuwanie wszelkich zakłóceń procesu porozumiewania się poprzez doskonalenie sprawności artykulacyjnej oraz korygowanie występujących u dzieci wad wymowy.
Pamiętajmy, że niezbędna jest ścisła współpraca rodziców z logopedą. Po każdorazowych zajęciach dzieci otrzymują wskazówki do pracy w domu. W znacznej mierze od stosowania się do tych zaleceń zależne są efekty terapii. Zadaniem rodziców jest utrwalenie z dzieckiem opracowanego w gabinecie logopedycznym materiału, gdyż tylko wtedy, gdy materiał ten jest dobrze utrwalony, można przejść do następnego etapu ćwiczeń.

Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną:

  • nawiązanie kontaktu z logopedą w celu uzyskania informacji o stanie mowy dziecka i otrzymania informacji na temat pracy z dzieckiem w domu;
  • dopilnowanie, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne;
  • kontrolowanie zeszytu dziecka i utrwalanie w domu materiału który się w nim znajduję;
  • egzekwowanie od dziecka prawidłowej wymowy wywołanych i utrwalanych na zajęciach głosek.