Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

2643814
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
66
1984
9831
72750
2643814
Twój IP: 54.227.104.53
2018-02-22, 00:08:44
Dzień Pizzy w przedszkolu

Dzień Pizzy w przedszkolu

Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły...

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku DBI obchodzimy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy...

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

W karnawale czas na bale, a więc uczniowie klas I - III oraz zerówki, 18 stycznia bawili...

19 stycznia - Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka

19 stycznia - Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka

Tego dnia uczniowie wszystkich klas trzecich zaprezentowali się z myślą o najukochańszych...

Bal karnawałowy u przedszkolaków

Bal karnawałowy u przedszkolaków

17 i 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy. Najstarsze dzieci z...

  • Dzień Pizzy w przedszkolu

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

  • Bal karnawałowy

  • 19 stycznia - Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka

  • Bal karnawałowy u przedszkolaków

Koncert dla klasach 1-3
Tradycją naszej szkoły są coroczne koncerty organizowane przez profesjonalnych artystów muzyków, którzy dają popis swoich talentów muzycznych. Dzięki nim uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań muzycznych, poznania muzyki różnych kontynentów oraz rodzajów instrumentów. Są one swego rodzaju wędrówką przez epoki i style muzyki, a przy tym często towarzyszą im, znane dzieciom z bajek, postaci. 
Repertuar koncertów obejmuje muzykę od klasycznej do współczesnej. Ponadto atrakcją koncertów jest możliwość wykazania się przez dzieci swoimi wiadomościami i umiejętnościami muzycznymi w organizowanych przez artystów konkursach z nagrodami. W środę 4 października uczniowie klas 0 – III obejrzeli pierwszy z cyklu koncert pt. „Dawno temu w starożytnej Grecji”. Muzyka przeniosła słuchaczy w świat Homera, Odyseusza, Cyklopa i nimf. Dzieci poznały dźwięki fletu i liry. W bieżącym roku szkolnym czeka nas jeszcze 7 koncertów. Jesteśmy przekonani, że będą tak udane jak ostatni.