Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3863595
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
105
4156
4261
65793
3863595
Twój IP: 54.235.55.253
2019-02-18, 00:41:15

Igrzyska Powiatowe Dzieci w Wielobojach
Tydzień od 14 maja obfitował w wydarzenia sportowe z udziałem uczniów naszej szkoły. 
Na obiekcie sportowym Zespołu Szkół w Pasłęku przy ul. Słowackiego rozgrywano wieloboje lekkoatletyczne Powiatu Elbląskiego szkół podstawowych. I tak, w poniedziałek 14 maja, rozegrano trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców rocznik 2007 i młodsi. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie :Aleksandra Grzanka, Zofia Roczkowska, Amelia Pielech, Roksana Kruk i Zofia Rzymska w stawce sześciu szkół zajęły 1 miejsce z awansem do Finału Wojewódzkiego. Natomiast chłopcy, ten sam rocznik zajęli 4 miejsce. - Wystąpili: Maksymilian Chojecki, Damian Hermanowicz, Bartosz Gospodarczyk, Ksawery Kujawski i Igor Deroszewski. Dwa dni później, w środę 16 maja, na tym samym obiekcie rozegrano czwórbój L.A dziewcząt rocznik 2005 i młodsi. Także tu dziewczęta z naszej szkoły były najlepsze zajmując 1 miejsce. Dało to awans do Finału Wojewódzkiego. Drużyna składała się z: Wiktoria Kulot, Oliwia Korzeniewska, Wiktoria Pielech, Martyna Pietrzykowska, Amelia Pielech i Aleksandra Grodzka. Kolejnego dnia tj. w czwartek 17 maja do rywalizacji stanęli chłopcy rocznik 2005 i młodsi z siedmiu szkół powiatu elbląskiego. I tym razem nasi zawodnicy zajęli 1 miejsce z awansem do Mistrzostw Województwa. Wystąpili w składzie : Dawid Kruk, Paweł Wardzyński, Norbert Pielech, Bartosz Ochnik, Alan Dziurdzia, Bartosz Bieńkiewicz i Oskar Kruk.

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy !

Opiekunowie:
Marek Białogrzywy, Dariusz Korwel, Ireneusz Naspiński