Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4150053
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
151
2322
5032
61767
4150053
Twój IP: 3.95.63.218
2019-04-23, 01:02:19
Szukamy wiosny

Szukamy wiosny

W środę 20 marca 2019 r. uczniowie i wychowawcy klas I-III spotkali sie w holu. Wszyscy...

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…21 marca wszystkie przedszkolaki...

Turniej ortograficzny

Turniej ortograficzny

15 marca 2019 r. odbył się turniej ortograficzny klas trzecich „Mistrzowie...

Finalista w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

Miło mi poinformować, że uczeń kl. VII c Mateusz Brodnicki uzyskał tytuł finalisty w...

Konkurs czytelniczy w bibliotece

Konkurs czytelniczy w bibliotece

22 marca trzecioklasiści przybyli (1 5 uczniów) do biblioteki szkolnej, by wziąć udział w...

  • Szukamy wiosny

  • Pierwszy dzień wiosny

  • Turniej ortograficzny

  • Finalista w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego

  • Konkurs czytelniczy w bibliotece

Powitanie wiosny
W środę 20 marca 2019 r. uczniowie i wychowawcy klas I-III spotkali sie w holu. Wszyscy wysłuchali listu, który napisała Pani Wiosna. Pani Wiosna poprosiła o wykonanie kilku zadań, które pomogą jej przyjść jak najszybciej:

• przejść do Parku Ekologicznego kolorowym korowodem,
• "zagrać" na samodzielnie wykonanych hałaśnikach, by odstraszyć Zimę,
• spalić Marzannę - symbol odchodzącej Zimy,
• zaśpiewać piosenkę o wiośnie,
• przywitać ją kolorowym gaiczkiem
• być w tym dniu uśmiechniętym i radosnym.
Uczniowie starannie wykonali wszystkie zadania. Wracając do szkoły w radosnym nastroju i z uśmiechem na twarzy mogli zaobserwować pierwsze oznaki wiosny.

Turniej ortograficzny
15 marca 2019 r.
odbył się turniej ortograficzny klas trzecich „Mistrzowie ortografii”. Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach. Podczas turnieju należało wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością zastosowania kolorów „Ortofrajdy” oraz rozwiązywania rebusów i zagadek, ale także dobrą sprawnością fizyczną. Drużyny z poszczególnych klas z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania turniejowe, a pozostali koledzy z zapałem im kibicowali. Emocje były ogromne, a walka wyrównana. Umiejętności uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Anetta Daszkowska i pani Elżbieta Pieczulska.

Wyniki turnieju:
I miejsce - kl. III a
II miejsce - kl. III b

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji utrwalali zasady poprawnej pisowni.Za rok spotkamy się ponownie, z obecnymi klasami drugimi.

Do zobaczenia! Ćwiczcie ortografię!
Organizatorzy: Teresa Miechurska, Ewa Kilian, Anna Zaborna-Furtak .

Karolcia
22 marca trzecioklasiści przybyli (1 5 uczniów) do biblioteki szkolnej, by wziąć udział w konkursie pt. „Karolcia – zwyczajna dziewczynka ?”. Pytania konkursowe wymagały od uczestników wszechstronnej znajomości nie tylko treści książki Marii Kruger „Karolcia, ale też znajomości ortografii czy logicznego myślenia. Rozwiązując sześć rodzajów zadań (np. krzyżówkę, test, opis postaci, dyktando) uczniowie mogli zdobyć 97 punktów. Jak poszło „trzeciakom”? Oto wyniki:

1 miejsce Lena Holeniewska kl. III a – 89 pkt.
2 miejsce Ola Hulanicka kl. III a – 86 pkt.
3 miejsce Hania Hulanicka kl. III a – 85 pkt.
Wyróżnienia: Hania Tywoniuk kl. III a – 84 pkt.
Oliwia Pietkiewicz kl. III a – 84 pkt.
Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy pozostałym uczestnikom za udział w konkursie.

Nauczyciel bibliotekarz E. Pieczulska

Dzień Otwarty
13 marca 2019 w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Był to dzień pełen wrażeń i niespodzianek. Zainteresowani uczniowie i ich rodzice mieli możliwość odbycia bajkowej podróży po krainie naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się w Auli, gdzie gości przywitała pani Dyrektor oraz zespół muzyczny. Profesjonalny występ młodych muzyków był doskonałym wstępem do rozpoczęcia podróży po szkole. Tego dnia można było doświadczyć wielu atrakcji, np. stworzyć pracę plastyczną, potańczyć, zaśpiewać, poćwiczyć język u logopedy, zrelaksować się w świetlicy czy przeprowadzić doświadczenie chemiczne. Ponadto uczniowie klas starszych chętnie „dekorowali” twarze przyszłych młodszych kolegów fantazyjnymi wzorami. Odwiedzający mogli przenieść się w wirtualny świat w pracowni komputerowej lub poćwiczyć w sali gimnastycznej. Swoje progi otworzyła też biblioteka szkolna, nie zabrakło również obecności naszej Pani pielęgniarki. Tu można było zmierzyć się i zważyć czy sprawdzić wzrok. Po ekscytującej podróży można było odsapnąć w kawiarence zlokalizowanej w naszej pięknej stołówce. Na każdego podróżnika czekała niespodzianka . Mamy nadzieję, że każdy, kto przekroczył zaczarowany próg naszej szkoły, wróci tu już we wrześniu. Do zobaczenia.

Żywa lekcja przyrody
20 marca w naszej szkole mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody. Już po raz trzeci naszą szkołę odwiedził hobbysta z Torunia, którego pasją jest hodowla egzotycznych zwierząt. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych mogli obejrzeć niesamowitą kolekcję egzotycznych owadów, pajęczaków oraz gadów. Dowiedzieli się też mnóstwa interesujących wiadomości z życia tych stworzeń. Ogromną sympatię dzieciaków wzbudził kameleon Jacek (popisywał się podczas łapania świerszczy) i gekony. Dreszczyk emocji przeżyły zaś oglądając włochate pająki ptaszniki i wielkie karaczany. Dużym przeżyciem było także spotkanie z wielkimi wijami i straszykami – nie tylko można było je obejrzeć, ale także odważne osoby mogły wziąć je na ręce lub pogłaskać –były emocje  Na koniec miłośnicy entomologii* mogli zakupić straszyki i patyczaki do własnych hodowli. Chętnych nie brakowało. Przypominamy, że zwierzęta to nie zabawki i trzeba o nie dbać i właściwie się nimi opiekować.

Żywa lekcja przyrody dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i solidnej porcji wiedzy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny w naszej szkole!
*entomologia – nauka o owadach

Organizator: Ewa Sidor

Dzień Kobiet
„8 marca”

Ósmego marca, marcowy wiatr
z odświętną miną do miasta wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiecik z tysiąca róż.
Wszyscy zdumieni patrzyli nań.
Dla kogo te kwiaty? Dla wszystkich pań….

8 marca w klasach I – III obchodzono Dzień Kobiet. Chłopcy ubrani elegancko od samego rana byli bardzo uprzejmi dla dziewczynek. Wyręczali i pomagali dziewczynkom w codziennych obowiązkach. Nie zapomnieli również tego dnia o odśpiewaniu ,,Sto lat” i wręczeniu drobnych upominków. Dla wszystkich małych kobietek.był to niezapomniany dzień.

Wychowawczynie klas III.

Z wizytą w teatrze
17.01. (czwartek), przedszkolaki z grup: „Biedroneczki”, „Leśne skrzaty” i „Wiewióreczki” wybrały się na wycieczkę autokarową, do Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, na spektakl pt.: „Koziołek Matołek”. Gdy nasze maluchy rozsiadły się wygodnie w fotelach, zgasło światło, a z głośników popłynęły pierwsze dźwieki muzyki, w jednej chwili cała widownia przeniosła się do świata bajek. Poczciwy Koziołek Matołek, zabrał nas w podróż do niezwykłych, odległych miejsc. W długiej drodze do Pacanowa, czekało na nas wiele ciekawych przygód, trochę strachu, ale przede wszystkim mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Po powrocie do przedszkola, nasi rozentuzjazmowani podopieczni jeszcze długo dzielili się swoimi wrażeniami. Powstało nawet kilka realistycznych portetów Koziołka, z których byłby dumny nawet sam zainteresowany. Cóż, może kiedyś naprawdę wybierzemy się do Pacanowa :)

Dzie? Otwarty

Podkategorie