Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3554326
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
839
3201
9690
60306
3554326
Twój IP: 54.196.190.32
2018-11-20, 09:37:03
Bal Jesieni

Bal Jesieni

25 października dzieci z przedszkola spotkały się na wspólnej zabawie z okazji Balu...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Na początku października klasa II a i II b zorganizowały klasowy Dzień Głośnego Czytania. Jest to...

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Nadszedł długo oczekiwany przez pierwszoklasistów dzień 25 października - dzień, w...

Ku Niepodległej

Ku Niepodległej

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Książki mają w sobie wielką moc. Każda strona, niczym czarodziejska różdżka może przenieść...

  • Bal Jesieni

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  • Ślubowanie klas pierwszych

  • Ku Niepodległej

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Na początku października klasa II a i II b zorganizowały klasowy Dzień Głośnego Czytania. Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci, bowiem czytanie na głos pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację, wzbogaca słownictwo oraz uczy samodzielnego myślenia.

W tym roku szkolnym, czytaliśmy fragment książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. W rolę lektora wcieliła się Pani Ela Pieczulska, nasza szkolna bibliotekarka. Dzieci wysłuchały, z wielką uwagą i ciekawością, przygód leśnych zwierząt. Akcja czytania tej właśnie książki wynikła stąd, że sieć sklepów Biedronka bardzo aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Głośnego Czytania.

Czytaj więcej...

Ślubowanie klas pierwszych

Nadszedł długo oczekiwany przez pierwszoklasistów dzień 25 października - dzień, w którym ślubowali na sztandar i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. W społeczność szkolną i tajemniczą krainę wiedzy wprowadziły pierwszaków starsze koleżanki z klasy siódmej. W uroczystości uczestniczyli rodzice, pani dyrektor Grażyna Lewandowska i wychowawcy. Po złożeniu przez uczniów aktu ślubowania, pani dyrektor Grażyna Lewandowska dokonała tradycyjnego pasowania każdego ucznia wielkim ołówkiem. Przejęte i stremowane pierwszaki obiecywały być dobrymi uczniami. Na pamiątkę nowi uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodycze przygotowane przez rodziców. Był to niezwykły, bogaty w emocje, niezapomniany dzień dla uczniów, ich rodziców i wychowawców.

Wychowawcy klas pierwszych

Ku Niepodległej
Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych a obecny rok 2018 stanowi szczególną datę - 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 włączyła się do tegorocznych obchodów czcząc pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo i z tej okazji 15.10. 2018 r. został przedstawiony taniec narodowy. Dyrektor szkoły Pani Grażyna Lewandowska poprowadziła poloneza przy muzyce Michała Ogińskiego wraz z uczniami klas VIII oraz zacnymi gośćmi: 
Burmistrz Pasłęka - Pan Wiesław Śniecikowski, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Edward Skalij.

Czytaj więcej...

Mit o Dedalu
Mit o Dedalu i Ikarze wywołał w uczniach klas Va, Vb i Vc mnóstwo przeżyć. Lekcji towarzyszyło wiele pytań, na które uczniowie szukali odpowiedzi. Z tego powodu piątoklasiści mieli na zajęciach możliwość wcielenia się w greckiego twórcę - Dedala. Wyzwaniem, którego się podjęli, było stworzenie dowolnego pojazdu latającego. Na koniec zajęć wspólnie odpowiedzieli na trzy pytania:

1. Czy łatwo zbudować pojazd latający?
2. Jakie czynniki wpływają na lot?
3. Dedal dał ludziom możliwość latania, a co Ty ofiarowałbyś innemu człowiekowi?

 

 

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 12.10.2018r. klasy Va i Vc pod opieką K. Czarneckiej i A.Cieśli przygotowały uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycił swą obecnością p. Wiesław Śniecikowski – Burmistrz Pasłęka. Były wiersze, piosenki oraz życzenia i słodkie upominki. Doskonały występ uczniów rozbawił i wzruszył niejednego.

 

 

 

konkurs plastyczny
SERDECZNIE ZAPRASZAMY KLASY I-III DO WZIĘCIA UDZIAŁU

W KOKURSIE PLASTYCZNYM PT.:
ZABYTKI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

 Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej wybrany zabytek lub znane miejsce znajdujące się w krajach anglojęzycznych.
 Technika wykonywania prac oraz format są dowolne.
 Uczeń wykonuje jedną pracę plastyczną.
 Prace konkursowe należy dostarczyć do pani Barbary Kaczyńskiej do dnia 22 października
 Praca konkursowa powinna zawierać metryczkę zawierającą: imię i nazwisko ucznia oraz klasę.
 Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 26 października
 Nagrodzone zostaną 3 najlepsze prace.

GOOD LUCK!

Dzień Chłopaka
Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Chłopaka zarówno 28 września, jak i 1 października, ponieważ w tym roku święto wypadło w ostatnią niedzielę miesiąca. Chłopcy otrzymali od swoich koleżanek z klasy serdeczne życzenia oraz miłe upominki. Były też konkursy i wspólne zabawy. Atmosfera w klasach i podczas przerw była bardzo miła i serdeczna. Wszystkim chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

 


VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W tym roku nasza szkoła kolejny już raz wzięła się w akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. W środę 26 września w całej szkole pojawiło się mnóstwo przykładów działań prosto z tabliczki mnożenia. Wszystko to miało zwrócić uwagę społeczności uczniowskiej na fakt, że zbliżamy się do obchodów VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jak każdego roku świętu tabliczki przyświecało hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” 28 września uczniowie, podczas długich przerw oraz na lekcjach matematyki, mieli możliwość sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia, po zdanym teście otrzymywali tytuł eksperta i przygotowaną na ten cel odznakę „Ekspert tabliczki mnożenia”.  Cieszy fakt, że uczniowie wykazali duże zaangażowanie i chętnie podejmowali się egzaminu z tabliczki. Zdecydowana większość przeegzaminowanych wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Tegoroczne obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za włączenie się w akcję. Jeżeli ten dzień był motywacją do powórzenia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!

Marzena Szymańska

Podkategorie