Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3768183
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1870
3287
5157
65717
3768183
Twój IP: 3.84.186.122
2019-01-21, 19:54:22
Jasełka

Jasełka

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia klasy trzecie przygotowały przedstawienie...

Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

designed by pl.freepik.com.pl

Czas kolędowania

Czas kolędowania

W naszej szkole kolędnicy z klasy IV zaprezentowali kolędy i pastorałki na flażoletach....

Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

29 listopada 2018 r. uczniowie klas IIa i II b w ramach projektu "Akademia otwartego umysłu"...

Czary-mary... czyli Andrzejki w przedszkolu

Czary-mary... czyli Andrzejki w przedszkolu

W czwartek 29 listopada do przedszkola zawitały rzesze czarownic, kotów, nietoperzy oraz...

  • Jasełka

  • Życzenia świąteczne

  • Czas kolędowania

  • Wycieczka do Centrum Nauki Experyment

  • Czary-mary... czyli Andrzejki w przedszkolu

Jasełka
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia klasy trzecie przygotowały przedstawienie jasełkowe. 21 grudnia 2018 r. mali aktorzy wystąpili przed społecznością uczniowską klas I - VIII. Wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój. Wśród występujących pojawili się: Józef, Maryja z dzieciątkiem, aniołowie, trzej królowie, pasterze, Herod i diabły. Mogliśmy również usłyszeć: Jak wygląda wigilijny opłatek?, Gwiazda betlejemska? Stół wigilijny? Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia? Dlaczego śpiewamy kolędy? Nie zabrakło też świątecznych życzeń i momentów humorystycznych. Całość przeplatały piękne kolędy i pastorałki. Wszyscy w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas.

Wychowawcy: Danuta Prokop, Ewa Kilian.

Życzenia świątecznedesigned by pl.freepik.com.pl

Czas kolędowania
W naszej szkole kolędnicy z klasy IV zaprezentowali kolędy i pastorałki na flażoletach. Wprowadzili nas w czas świątecznej atmosfery. Było słychać w melodiach skrzypiący śnieg i kroki św. Mikołaja. Kolędy były dedykowane Dyrekcji, całej społeczności szkolnej i przedszkolnej oraz pracownikom szkoły, ale przede wszystkim z pozdrowieniami dla Pani Izabeli Klugiewicz.

Mikołajki
6 grudnia uczniowie klas I – III wyglądali inaczej niż zwykle. Na szkolnych korytarzach zrobiło się czerwono od mikołajkowych czapeczek. Już od rana w klasach panowała radość, ale też pełne niepokoju oczekiwanie. Wszyscy wytężali słuch, a niektórzy cichutko drzemali i czekali… I wreszcie dał się słyszeć magiczny dzwoneczek i pukanie do drzwi! A pod drzwiami ? Worki z prezentami od Mikołaja! Św. Mikołaj obdarował każdego i wyczarował uśmiech na uczniowskich buziach. To był wspaniały dzień. Dziękujemy św. Mikołaju!

Andrzejki
Dzień 30 listopada był dla uczniów klas I - III bardzo wyjątkowy, pełen magii i czarów. Dzieci przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Zapoznały się z tradycją andrzejkową, ustawiały buty, wróżąc sobie, kto pierwszy będzie miał męża lub żonę, losowały cukierki z wróżbami, szukały kart z liczbami, dowiedziały się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. 
Wszystkie wróżby przeplatane były różnymi zabawami ze śpiewem. I chociaż dzieci patrzyły na wróżby z przymrużeniem oka, to dały się porwać chwili i andrzejkowym zabawom. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

Projekt unijny "Akademia Otwartego Umysłu"Wycieczka do Centrum Nauki Experyment
29 listopada 2018 r. uczniowie klas IIa i II b w ramach projektu "Akademia otwartego umysłu" odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Podczas wycieczki mieli oni okazję zwiedzić cztery wystawy: „Hydroświat”, „Drzewo życia”, „Akcja: człowiek” i „Niewidoczne siły”, na których mogli w bezpiecznych warunkach badać zjawiska z różnych dziedzin życia i na własną rękę przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty. Na wystawie „Hydroświat” konstruowali i wprawiali w ruch skomplikowane mechanizmy, poznawali działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, tworzyli wir wodny. Dzięki wystawie „Akcja: człowiek” poznawali tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu. Na wystawie „Niewidoczne siły” zetknęli się z ciekawą dziedziną nauki jaką jest fizyka. Poznawali naturę dźwięku, istotę elektryczności i magnetyzmu. „Drzewo życia” przybliżyło im piękno i fascynujące działanie przyrody. Na własnej skórze doświadczyli trzęsienia ziemi, sprawdzili, jak widzą zwierzęta.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem zjawisk, których doświadczyli w Centrum Nauki i poczuli się przez moment jak prawdziwi odkrywcy.

Konkurs na kukiełkę owocowo-warzywną
W dniach 22 – 26 października 2018 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie na najciekawszą kukiełkę owocowo – warzywną. Konkurs zrealizowany był w ramach „Programu dla szkół”. Jego celem było rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci oraz poznawanie wartości odżywczych warzyw i owoców oraz ich znaczenia w żywieniu człowieka. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wyczarowały z warzyw i owoców przepiękne, często bardzo oryginalne kukiełki. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, a zwycięzcy i osoby wyróżnione otrzymali nagrody. Oto lista zwycięzców: Lidia Szuniewicz z kl.I a, Kuba Gromala z I b oraz
Wiktoria Jabłońska z II a. Gratulujemy!
Wszystkim dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i pomysłowość oraz zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizatorzy: Ewa Strzelecka, Aniela Chylińska

Konkurs na kartkę  świąteczną po angielsku
Zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą bożonarodzeniową kartę z życzeniami w języku angielskim. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie dowolną techniką pięknej i oryginalnej kartki świątecznej, jednakże równie ważnym kryterium przyznania nagrody jest  omysłowość i poprawność umieszczonych na niej życzeń w języku angielskim. 
Prace należy składać do dnia 18 grudnia (wtorek) do p. Barbary Kaczyńskiej.
Do udziału w konkursie zapraszamy klasy 1-3 oraz oddziały przedszkolne.

Podkategorie