Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

2533568
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
186
1885
9970
29515
2533568
Twój IP: 54.196.135.90
2018-01-17, 02:32:27
Podsumowanie akcji charytatywnej

Podsumowanie akcji charytatywnej

Święta Bożego Narodzenia, to okres w którym częściej zwracamy uwagę na potrzeby innych...

Spotkanie z listonoszem

Spotkanie z listonoszem

18 grudnia w naszym przedszkolu gościł pracownik Poczty Polskiej – doręczyciel – pan...

Spektakl

Spektakl "Czarodziejska kraina"

      Korzystając z zaproszenia Burmistrza Pasłęka dr...

Ślubowanie starszaków

Ślubowanie starszaków

29 listopada w grupie „Wiewióreczek” odbyła się uroczystość ślubowania....

  • Życzenia Świąteczne

  • Podsumowanie akcji charytatywnej

  • Spotkanie z listonoszem

  • Spektakl "Czarodziejska kraina"

  • Ślubowanie starszaków

Czarodziejska kraina
      Korzystając z zaproszenia Burmistrza Pasłęka dr Wiesława 
Śniecikowskiego, 29 listopada klasy pierwsze udały się do sali widowiskowo – kinowej POK, aby obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Czarodziejska kraina” zrealizowany przez Impresariat Artystyczny „AB ART” z Łodzi. Dzięki spektaklowi dzieci mogły świetnie bawić się, ale także poszerzyć swoją wiedzę ogólną o teatrze. Dowiedziały się na czym polega praca ludzi tworzących przedstawienie teatralne (praca reżysera, scenarzysty, muzyka, kostiumologa, scenografa i aktora). Przedstawienie teatralne dostarczyło dzieciom wiele radości.

Konkurs plastyczny
Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym:

Klasy IV wykonały flagę polski z różnych materiałów w barwach narodowych:
I miejsce Wiktoria Kaczmarek IVA
II miejsce Szymon Dudycz IVA
III miejsce Weronika Jankiewicz IVB

Klasy piąte przedstawiły godło Polski dowolną techniką w formacie A3:
I miejsce- Zofia Rzymska VB
II miejsce- Klaudia Oleszkiewicz VB
III miejsce- Maja Lender VA

Klasy VI miały do wykonania plakat z hasłem ”11 listopada Dzień Niepodległóści”
I miejsce- Igor Lewiecki VID
II miejsce- Nikola Gospodarczyk VID
III miejsce- Karina Jurak VIA

Klasy VII wykonały gazetki pt. „Święto Odzyskania Niepodległości” zwierająca wiadomości na temat wydarzeń historycznych:
I miejsce Filip Bogusz VIIA
II miejsce Oliwia Cap, Zuzanna Hulanicka, Marcel Furtak, Julia Maj VIIA
III miejsce Filip Markowski, Szymon Łowiecki, Radosław Kościelny, Mateusz Steciuk VIIC

Dziękujemy Radzie Rodziców za nagrody.

Organizatorzy:
Iwona Matukiewicz, Agata Dragan, Ilona Potrapeluk

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
13 listopada w naszej szkole klasa VIIa przedstawiła całej społeczności szkolnej apel, w którym zawarte zostały najważniejsze daty i wydarzenia mające wpływ na historię Polski. Uczniowie zaprezentowali scenki, wiersze i pieśni patriotyczne przy wsparciu szkolnego zespołu FORTE.

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy i szkoły. Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Wychowawca kl. VII a
Justyna Antczak

Ślubowanie
20 pażdziernika 2017 r. to bardzo ważny dzień dla pierwszoklasistów. Tego dnia odbyła się uroczystość ślubowania i pasowanie na ucznia naszej szkoły. W uroczystości prowadzonej przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego uczestniczyli rodzice, pani dyrektor Anetta Daszkowska i wychowawcy. Po złożeniu przez uczniów aktu ślubowania, pani dyrektor Anetta Daszkowska dokonała tradycyjnego pasowania każdego ucznia wielkim ołówkiem. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowaną część atrystyczną, w której mieli okazję pokazać swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz zaprezentować to czego nauczyłi się przez prawie dwa miesiące pobytu w szkole. Na pamiątkę nowi uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodycze przygotowane przez rodziców. Był to niezwykły, bogaty w emocje, niezapomniany dzień dla uczniów, ich rodziców I wychowawców.

Wychowawcy klas pierwszych

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 13 października 2017 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej obchodziliśmy święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Z tej okazji uczniowie klasy IV c pod czujnym okiem pani Anny Cieśli i p. Iwony Matukiewicz przygotowali program słowno-muzyczny. Był to radosny czas dla nauczycieli i pracowników szkoły. W tym dniu również byli nauczyciele naszej szkoły zaszczycili uroczystość swoją obecnością. Uczniowie wręczyli zebranym nauczycielom i pracownikom słodki podarunek. W podziękowaniu za trud włożony w Naszą edukacje, samych radości i sukcesów życzą uczniowie Sp2.

Wizyta ze schroniska
W naszym przedszkolu gościliśmy pracownika Schroniska Bezdomnych zwierząt. 
Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zwierzęta, jak nazywa się miejsce w którym mieszkają oraz w jaki sposób można im pomóc. Dodatkową atrakcją była wizyta czworonożnego mieszkańca schroniska ,,Kota". Dzieci chętnie go głaskały,obserwowały jego wygląd oraz reakcję. Wizyta kota dała dzieciom wiele radości :). Na ręce pracowników przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych Schroniska wielka pomoc i radość. Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękujemy :)

Wychowawczynie przedszkola

Plakat
Przyjaciel (Nie)Potrzebnej Książki
– schronienie dla zapomnianych książek z domowej biblioteki! Jeśli w Twoim domu znajdują się książki zapomniane i niechciane... lub takie, którymi chcesz się podzielić z innymi osobami... zachęcamy do przyłączenia się do akcji. W książce można pozostawić kartkę z opisem motywu jej podarowania. Zebrany księgozbiór przekażemy innym osobom ze środowiska wychowania przedszkolnego. Przekazując książkę przyczynisz się do promocji czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych, możesz wspomóc placówki lub osoby potrzebujące... Zbiórka potrwa do 6 listopada 2017r. Przyłącz się do akcji, a my w zamian wynagrodzimy Cię Certyfikatem. Dla dzieci przewidujemy drobne niespodzianki.

Dziękujemy
Wychowawczynie grup przedszkolnych

Podkategorie