Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

2713575
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
382
1224
9327
59981
2713575
Twój IP: 54.224.28.203
2018-03-24, 07:23:47
Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

NASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez...

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

Czym żywiły się dinozaury? Które z nich były groźne, a z którymi być może udałoby...

Turniej ortograficzny klas III

Turniej ortograficzny klas III

15 marca 2018 r. odbył się turniej ortograficzny klas trzecich „ Mistrzowie...

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień ten mimo chłodu „zakwitł” wokół kwiatami, miłymi słowami, uczuciami...

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Miłym wydarzeniem ubiegłego tygodnia był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Aby...

  • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

  • Dzień Dinozaura

  • Turniej ortograficzny klas III

  • Dzień Kobiet w przedszkolu

  • Dzień Kobiet

Dzień Nowych Technologii w EdukacjiNASK Państwowy Instytut Badawczy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotował internetową zabawę, związaną z wartościowym i bezpiecznym wykorzystywaniem nowych technologii. 21 marca na stronie internetowej Akademii NASK udostępnione będą quizy, dotyczące bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów.

Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie quizy są zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie mogą brać udział nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Quizy można więc będzie wykonać na zajęciach w szkole lub w wolnym czasie w domu, również z udziałem rodziców. Każdy uczestnik zabawy będzie miał możliwość wydrukowania zaświadczenia, potwierdzającego rozwiązanie quizu.

W ramach zabawy będzie można również zapoznać się z przygotowanymi przez Akademię NASK edukacyjnymi filmy o przygodach zabawnych bohaterów: Plika i Foldera w sieci. Zabawa będzie dostępna 21 marca przez całą dobę na stronie Akademii NASK.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!!

Dzień Dinozaura
Czym żywiły się dinozaury? Które z nich były groźne, a z którymi być może udałoby się nam zaprzyjaźnić? Dlaczego dziś te wielkie jaszczury możemy spotkać wyłącznie w dinoparkach? Na te i jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć przedszkolaki i panie podczas „Dnia dinozaura”. Okazało się, że dzieci wiedzą całkiem sporo na ten temat, a niektórzy zgromadzili pokaźne kolekcje książek, figurek, zabawek związanych z erą dinozaurów. Aby przedszkolni odkrywcy mogli lepiej poznać życie tych prechistorycznych stworzeń, panie przygotowały wiele ciekawych zabaw i zajęć. Mamy cichą nadzieję, że udało nam się dzieki temu, rozbudzić zainteresowanie dzieci dinozaurami.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Turniej ortograficzny
15 marca 2018 r. odbył się turniej ortograficzny klas trzecich „ Mistrzowie ortografii”. 
Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach. Podczas turnieju należało wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością zastosowania kolorów „Ortofrajdy” oraz rozwiązywania rebusów i zagadek, ale także dobrą sprawnością fizyczną. Drużyny z poszczególnych klas z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania turniejowe, a pozostali koledzy z zapałem im kibicowali. Emocje były ogromne, a walka wyrównana. Umiejętności uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: pani Anetta Daszkowska i pani Elżbieta Pieczulska.
Wyniki turnieju:
I miejsce - kl. III b
II miejsce - kl. III d
III miejsce - kl. III a
IV miejsce - kl. III c

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Wszyscy dobrze się bawili, a przy okazji utrwalali zasady poprawnej pisowni.Za rok spotkamy się ponownie, z obecnymi klasami drugimi.

Do zobaczenia! Ćwiczcie ortografię!

Organizatorzy: Teresa Miechurska, Ewa Kilian, Anna Zaborna-Furtak .

Dzień Kobiet
Dzień ten mimo chłodu „zakwitł” wokół kwiatami, miłymi słowami, uczuciami wdzięczności i szacunku, uśmiechami. 
W przedszkolnych salach zaś panował ciepły, pogodny i wesoły nastrój. Wszystko to dzięki chłopcom, którzy 8 marca nie zapomnieli o koleżankach i paniach z przedszkola. Wszystkie otrzymałyśmy najserdeczniejsze życzenia oraz piękne tulipany. Chłopcy starali się wyręczać dziewczynki w porządkowaniu sali po zabawie, pilnowali, by były pierwsze w łazience czy na stołówce. Święto było okazją do rozmów z dziećmi o roli kobiet w ich życiu- o mamusiach, babciach, siostrach, koleżankach, paniach z otoczenia. Dzieci przygotowały samodzielnie upominki min. piekły ciasteczka dla najważniejszych dla nich kobiet. Wychowawczynie grup dzieci są bardzo dumne z chłopców, dzięki którym Święto upłynęło w miłej atmosferze. Dziękujemy Wam Kochani za życzenia, kwiaty, słodkie niespodzianki i promienny uśmiech. Wspólne przeżywanie takich wyjątkowych chwil daje wszystkim wiele radości- dlatego warto świętować!

Dzień Kobiet
Miłym wydarzeniem ubiegłego tygodnia był uroczyście obchodzony w naszej szkole Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, klasa IV a oraz grupa projektowa "Odkrywamy tajemnice mediów" przygotowali kabaretowy program artystyczny.

Część artystyczna została przyjęta przez płeć piękną bardzo pozytywnie, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na koniec pani Dyrektor złożyła wszystkim paniom życzenia, a chłopcy z klasy IV a wręczyli symboliczne kwiaty.


Mój asamblanż
Na zajęciach plastyki odbył się projekt pt. ”Mój asamblanż”.Przygotowaliśmy prace, nad którą poświęciliśmy wiele godzin lekcyjnych jak i poza szkołą. Trudno było zmotywować się do rozpoczęcia pracy, lecz gdy już to nastało było o wiele łatwiej. Pomimo kilku przeszkód napotkanych w trakcie pracy nasz asamblnż się udał. Jesteśmy zadowoleni z wykonanego projektu .Nasza praca składa się z kilku poszczególnych elementów takich jak lewe zniszczone skrzydło, prawe skrzydło oraz tło, na którym znajdował się gips, bandaż z klejem , farba i elementy ozdobne .Do wykonania użyliśmy różnorodnych materiałów. A oto tytuły prac: „Eko-mobil”, „Motyl”, „Gwiezdny taniec”, „Upływ czasu”, „Każdy zasługuje na dom”, „Drzewo miłości”. 
Efekt naszej pracy możemy podziwiać na wystawie – galeria prac w naszej szkole na II piętrze.

W imieniu artystów zapraszamy!

Wiktoria Skowrońska, Julia Sułkowska, Patryk Szymański

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2018 roku nasza szkoła, włączając się w państwowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przygotowała dla klas IV-VII uroczystą akademię. Prowadzący, posługując się filmem, prezentacją multimedialną oraz muzyką, przybliżyli swoim kolegom i koleżankom historię ludzi, których dzisiaj nazywamy Niezłomnymi. Podczas apelu wykorzystano zdjęcia żołnierzy otrzymane dzięki współpracy naszej szkoły z Instytutem Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Członkom samorządu uczniowskiego dziękujemy za ciekawą lekcję historii a Was wszystkich zachęcamy do poznawania historii własnej Ojczyzny, gdyż jak napisał C. K. Norwid Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.

Dbaj o język polski
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jak podkreśla prof. Bralczyk - to bardzo ważne święto. Aby uczcić ten dzień, nasi uczniowie z klas IV-VII przygotowali się do tego wydarzenia. Każda klasa otrzymała zadania do wykonania, które dotyczyły poprawności językowej i ortograficznej. Uczniowie przygotowali plakaty, na których umieścili m.in. poprawne formy gramatyczne oraz cytaty z polskiej literatury. Chętni uczniowie zmierzyli się z "łamańcami językowymi", krzyżówkami ortograficznymi oraz związkami frazeologicznymi w szkolnej bibliotece.

Podkategorie