Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3200580
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
315
1509
315
48209
3200580
Twój IP: 54.80.208.105
2018-08-19, 03:36:03
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Inauguracja roku szkolnego odbędzie się 3 września wg następującego harmonogramu: 900 - klasy I...

Dzień Dziecka 2018

Dzień Dziecka 2018

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dzień obfitował w wiele...

Turniej matematyczny

Turniej matematyczny

22 maja 2018 r. odbył się Szkolny Turniej Matematyczny, w którym brali udział uczniowie...

Wizyta w remizie strażackiej

Wizyta w remizie strażackiej

Dzieci z zerówki odwiedziły strażaków w remizie strażackiej w Pasłęku Zapoznały się...

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dzień obfitował w wiele...

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  • Dzień Dziecka 2018

  • Turniej matematyczny

  • Wizyta w remizie strażackiej

  • Dzień Dziecka

8.06.2018 - VII Rajd Rowerowy- Zdrowo zakręceni


Trasa Rajdu:
Pasłęk - Krasin - Pasłęk

Plan Rajdu:
15:30- wyjazd spod szkoły
16:00 - przyjazd do miejscowości Krasin, ognisko, zabawy
(prowiant we własnym zakresie)
17:00 - wyjazd
ok 17:30 - Powrót do Pasłęka
Ważne!
1. Podczas rajdu rowerowego jedna osoba dorosła może mieć pod opieką maksymalnie troje dzieci
2. Podstawą zgłoszenia uczestnictwa jest dostarczenie wypełnionego oświadczenia.
3. Zgłoszenia przyjmowane są do 07.06.2016. Zgłoszenia można pobrać i należy dostarczyć do pedagoga szkolnego.
4. Zgłoszenia po terminie nie będą przyjmowane (względy organizacyjne)
5. Każdy niepełnoletni uczestnik rajdu musi mieć kask!!!

Każdy uczestnik Rajdu otrzyma pamiątkę uczestnictwa:)

Zapraszamy

Podsumowanie akcji "W zdrowym ciele"
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję organizowaną przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie „W zdrowym ciele”. Uczniowie naszej szkoły przynieśli m.in. 214 mydełek, 26 żeli pod prysznic, 18 szamponów, 43 szczoteczki do zębów oraz 42 pasty :-)

Wszystkie te rzeczy zostały zawiezione do Pieniężna, a potem będą przekazane pacjentom i podopiecznym szpitali na misjach.

Edyta Garczyńska
Marta Lasmanowicz

 

LOGO PL
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie w ramach obchodów 100-lecia niepodległosci Polski ogłasza konkurs "100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej - wzory osobowe godne naśladowania" skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem konkursu jest ukazanie sylwetek uczniów i nauczycieli, którzy swoją postawą oraz zaangażowaniem w naukę i pracę, a także działalnosć społeczną dają przykład postaw godnych naśladowania.

     Zachęcam do włączenia się w stworzenie wyjątkowych biografii uczniów i nauczycieli. Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się z Regulaminem konkursu.

Dyrektor Szkoły
Grażyna Lewandowska

Zaczęliśmy drugi semestr. Po feriach pełni siły i zapału wróciliśmy do nauki. Wielu z nas ma mocne postanowienia, że... będzie lepiej... dam radę... poprawię się... obiecuję... Mamy nadzieję że wytrwamy w postanowieniach aż do czerwca i wyróżnionych oraz nagrodzonych będzie jeszcze więcej niż w pierwszym semestrze. A jak wyglądał pierwszy semestr tego roku szkolnego?

Do szkoły uczęszcza od 1 września 2017r.:
- 99 dzieci do oddziału przedszkolnego
- 171 dzieci do klas I-III
- 253 dzieci do klas IV-VII
Razem: 424 uczniów szkoły + 99 przedszkolaków = 523 dzieci
Uzyskana średnia ocen po I półroczu klas IV-VII wynosi 4,20. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa VIc - średnia 4,52.Wśród uczniów klas I - VII 53 uzyskało średnią ocen powyżej 4,75 tj. 21% i 82 uczniów w kl. I-III otrzymało wyróżnienie - to stanowi 48 %Zachowanie 92 % uczniów klas IV-VII oceniono w sześciostopniowej skali dobrze, bardzo dobrze i wzorowo. Najlepszą postawę uczniowską prezentują uczniowie klasy VI d (wzorowe -12 uczniów, bardzo dobre - 8 uczniów).
Gratulujemy wyników i ciężko pracujemy aby kolejne półrocze było jeszcze lepsze.

W zdrowym ciele
W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pieniężnie„ W zdrowym ciele”. 
Zbieramy: środki czystości i higieny osobistej – mydło, szampon, żel pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów.
Wszystkie te rzeczy zostaną przekazane pacjentom i podopiecznym szpitali na misjach.
Wszystkie produkty muszą być w oryginalnych i szczelnych opakowaniach. Przyniesione rzeczy proszę przekazywać paniom katechetkom lub p. Ilonie Potrapeluk, która jest odpowiedzialna za wolontariat w naszej szkole.

Nieformalna grupa Aktywny Pasłęk oraz Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Kuźnia Pruska serdecznie zaprasza grupy 4-10 osobowe (w grupie musi być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia) do udziału w grze miejskiej pt. Pasłęckie Powstanie.
Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących nieznanej historii miasta a w szczególności historii związanej z powstaniem mieszkańców miasta Holland (dzisiaj Pasłęk) przeciwko Krzyżakom w 1454 roku. Zadaniem uczestników Gry jest poruszanie się pomiędzy poszczególnymi Punktami Kontrolnymi oraz wykonywanie następujących po sobie zadań. Za każde wykonane zadanie w Punkcie Kontrolnym uczestnicy otrzymują informację potrzebną do realizacji następnych zadań. Na punktach kontrolnych czekają postacie w strojach historycznych.
Gra odbędzie się 21 października, na Starym Mieście w Pasłęku. Pierwsze grupy na trasę wyruszą o godzinie 10:00. Gra powstała dzięki dofinansowaniu ze środków mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2. 
Więcej informacji i zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub 781993439.

 

Dzień Chłopaka
Zgodnie ze zwyczajem, corocznie 30 września obchodzimy w klasach 1-3 DZIEŃ CHŁOPAKA. Ponieważ w tym roku przypadł ten wyjątkowy dzień w sobotę, świętowaliśmy go w naszej szkole już w piątek. 20170929 101420
W organizację klasowych uroczystości włączyli się jak zwykle rodzice naszych uczniów. Przygotowali ciekawe upominki, które dziewczynki mogły wręczyć swoim kolegom i złożyć im najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło słodkości. Na stole pojawił się także piękny, okolicznościowy tort. W tym dniu chłopcy uczestniczyli w swoich klasach w ciekawych zabawach i konkurencjach. Jeszcze raz składamy naszym klasowym Panom najlepsze życzenia.

Wychowawcy klas 1-3