Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3874905
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1421
2731
15571
77103
3874905
Twój IP: 34.229.175.129
2019-02-21, 08:52:51

Zajęcia otwarte u Biedroneczek
Grudzień to miesiąc, w którym małymi kroczkami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu dzieci z grupy „Biedroneczek” zaprosiły do swojego przedszkola swoich rodziców; z którymi wspólnie przygotowali bombkę na choinkę. Podczas dekorowania panowała atmosfera radości, a wykonane ozdoby były niepowtarzalne. Każda była inna , ale zarazem każda była piękna i wyjątkowa. Dzieci zabrały udekorowaną bombkę do domu, aby powiesić ja niedługo na swojej choince. Oprócz tego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w różnych zadaniach. Stworzyli z rodzicami zieloną choinkę. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę. Dzieci bardzo się cieszą, gdy rodzice odwiedzają nasze przedszkole.

Za wspólny mile spędzony czas
dziękują Magdalena Leśniowska oraz dzieci z grupy „Biedroneczek”

Konkurs świąteczny u przedszkolaków
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia wychowawczynie każdej grupy przedszkolnej ogłosiły konkurs na „Najładniejszą ozdobę lub kartkę świąteczną”. Każde dziecko , które wzięło udział otrzymało dyplom i drobną nagrodę. Oczywiście podczas wykonywania ozdoby świątecznej dzieci mogły liczyć na pomoc swoich najbliższych. Dzięki temu okazał się to mile spędzony czas , którego jest tak mało w czasie przedświątecznej gorączki. Pomysłowość dzieci i rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Za ogromne zaangażowanie
dziękują wychowawczynie grup przedszkolnych

Jasełka w przedszkolu
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. 
Również okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to bardzo pracowity czas u przedszkolaków. Każdego dnia każda grupa przedszkolna przygotowywała się do występu jasełkowego. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadza wszystkich zaproszonych gości w nastrój zadumy i refleksji.

Za wspólnie spędzone chwile
dziękują wychowawczynie grup przedszkolnych .

Przedszkolaki na poczcie
5 grudnia dzieci z grup „Leśne skrzaty” i „Wiewióreczki”, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody, wybrały się na pieszą wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Pasłęku. Po przybyciu na miejsce i powitaniu przedszkolaki zapoznały się z wyglądem poczty i jej wyposażeniem. Dzięki uprzejmości pracowników, mogliśmy zwiedzić pomieszczenia, do których jako klienci nie mamy dostępu, a także przyjrzeć się z bliska jak wygląda codzienna praca na poczcie, ile ważnych zadań wykonują jej pracownicy. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego nasze przedszkolaki wiedzą już chyba wszystko.

Wychowawczynie:
Joanna Hrywniak, Katarzyna Srebrnik

Bezpieczne ferie
Zbliżają się ferie zimowe, a to czas zabaw na śniegu i lodzie. Miejmy nadzieję, że zima nas nie zawiedzie, sypnie śniegiem i poszczypie mrozem, da szansę na zabawy na świeżym powietrzu. Ale ten czas to także liczne niebezpieczeństwa czyhające na rozbrykane dzieciaki. O niebezpieczeństwach i sposobach ich unikania opowiadał zaproszony do przedszkola Pan policjant z Komendy Miejskiej w Pasłęku. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały przybyłego gościa. Zadawały liczne pytania, a opowieściom o doświadczeniach i własnych przeżyciach podczas zabaw na śniegu i lodzie, nie było końca.

Życzymy bezpiecznych ferii.
Wychowawczynie grup przedszkolnych.

Andrzejki
W czwartek 29 listopada do przedszkola zawitały rzesze czarownic, kotów, nietoperzy oraz innych przeróżnych stworów. Dlaczego? Tego dnia obchodziliśmy Andrzejki. Na pierwszy ogień poszły zabawy przy muzyce, bo cóż to za impreza bez tańców. Nie zapomnieliśmy jednak o tym, co najważniejsze w tym dniu, a mianowicie o wróżbach. W każdej grupie przedszkolaki chciały sprawdzić, co je czeka w przyszłości. Dzieci z ogromną radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia, brały udział w kolejnych wróżbach. Czy przedszkolne przepowiednie się spełnią? To się jeszcze okaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Bal Jesieni
25 października dzieci z przedszkola spotkały się na wspólnej zabawie z okazji Balu Jesieni. Wszyscy wesoło się bawili, a spotkanie to przyczyniło się do kształtowania umiejętności wspólnej zabawy starszych z młodszymi. Zabawa integracyjna posłużyła także. wyrabianiu śmiałości i spontaniczności w zabawach ruchowych, tańcach i pląsach. Jesienne przebrania dzieci pokazały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią.

Wychowawczynie grup przedszkolnych


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Książki mają w sobie wielką moc. Każda strona, niczym czarodziejska różdżka może przenieść nas w zupełnie inny świat, pełen fantastycznych przygód i niezwykłych zdarzeń. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dlatego też warto i trzeba czytać dzieciom. A już na pewno w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodziliśmy 1 października. Tego dnia wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wierszy Jana Brzechwy, czytanych przez wyjątkowego gościa, Panią Wicedyrektor. Oczywiście śmiechu było co niemiara, ale przy tym nauczyliśmy się wielu istotnych rzeczy.

Okazji do czytania dzieciom jest bardzo dużo i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Tej zasady się trzymajmy i codziennie głośno czytajmy :)

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Dzień Chłopaka
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.