Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4962351
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
4520
7805
4520
193860
4962351
Twój IP: 34.236.38.146
2019-08-25, 11:26:00

Powitanie wiosny
Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka…

21 marca wszystkie przedszkolaki przemaszerowały barwnym pochodem aby pożegnać zimę. W ten słoneczny dzień dzieci z marzanną i gaikami wyruszyły na dłuższy spacer. Grając na przyniesionych przez siebie instrumentach przedszkolaki przeganiały zimę. Wesołymi okrzykami, wierszykami i kolorowymi emblematami przywoływały wiosnę. Z radością wszyscy mogliśmy obserwować pierwsze ślady wiosny w przyrodzie. Rozkwitnięte krokusy i przebiśniegi to dowód na to, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Dzień Babci i Dziadka
W dniach od 15 do 17 stycznia do naszego przedszkola licznie przybyli Kochani Dziadkowie. Każda grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i brawami dziękowali za występy. W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne radości i wzruszeń.

Bal karnawałowy
Karnawał to czas pełen radości, zabawy, muzyki i tańca. A w jakim miejscu, można znaleźć największą ilość wymienionych składników? Oczywiście w przedszkolu, a już na pewno podczas balu karnawałowego. 07.02. (czwartek) w naszym oddziale przedszkolnym, w zastępstwie za dzieci pojawiły się księżniczki, rycerze, superbohaterowie, a nawet aniołki, syrenka i wiele, wiele innych. Wszystkie te bajkowe postacie, przybyły po to, by hucznie uczcić dobiegający powoli końca karnawał. Były tańce, hulanki, swawole, a wnioskując po szerokich uśmiechach bajkowych stworów, impreza chyba się udała :)

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Zajęcia otwarte u Biedroneczek
Grudzień to miesiąc, w którym małymi kroczkami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu dzieci z grupy „Biedroneczek” zaprosiły do swojego przedszkola swoich rodziców; z którymi wspólnie przygotowali bombkę na choinkę. Podczas dekorowania panowała atmosfera radości, a wykonane ozdoby były niepowtarzalne. Każda była inna , ale zarazem każda była piękna i wyjątkowa. Dzieci zabrały udekorowaną bombkę do domu, aby powiesić ja niedługo na swojej choince. Oprócz tego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w różnych zadaniach. Stworzyli z rodzicami zieloną choinkę. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę. Dzieci bardzo się cieszą, gdy rodzice odwiedzają nasze przedszkole.

Za wspólny mile spędzony czas
dziękują Magdalena Leśniowska oraz dzieci z grupy „Biedroneczek”

Konkurs świąteczny u przedszkolaków
Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia wychowawczynie każdej grupy przedszkolnej ogłosiły konkurs na „Najładniejszą ozdobę lub kartkę świąteczną”. Każde dziecko , które wzięło udział otrzymało dyplom i drobną nagrodę. Oczywiście podczas wykonywania ozdoby świątecznej dzieci mogły liczyć na pomoc swoich najbliższych. Dzięki temu okazał się to mile spędzony czas , którego jest tak mało w czasie przedświątecznej gorączki. Pomysłowość dzieci i rodziców przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Za ogromne zaangażowanie
dziękują wychowawczynie grup przedszkolnych

Jasełka w przedszkolu
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio. 
Również okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to bardzo pracowity czas u przedszkolaków. Każdego dnia każda grupa przedszkolna przygotowywała się do występu jasełkowego. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadza wszystkich zaproszonych gości w nastrój zadumy i refleksji.

Za wspólnie spędzone chwile
dziękują wychowawczynie grup przedszkolnych .

Przedszkolaki na poczcie
5 grudnia dzieci z grup „Leśne skrzaty” i „Wiewióreczki”, korzystając z wyjątkowo pięknej pogody, wybrały się na pieszą wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Pasłęku. Po przybyciu na miejsce i powitaniu przedszkolaki zapoznały się z wyglądem poczty i jej wyposażeniem. Dzięki uprzejmości pracowników, mogliśmy zwiedzić pomieszczenia, do których jako klienci nie mamy dostępu, a także przyjrzeć się z bliska jak wygląda codzienna praca na poczcie, ile ważnych zadań wykonują jej pracownicy. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego nasze przedszkolaki wiedzą już chyba wszystko.

Wychowawczynie:
Joanna Hrywniak, Katarzyna Srebrnik

Bezpieczne ferie
Zbliżają się ferie zimowe, a to czas zabaw na śniegu i lodzie. Miejmy nadzieję, że zima nas nie zawiedzie, sypnie śniegiem i poszczypie mrozem, da szansę na zabawy na świeżym powietrzu. Ale ten czas to także liczne niebezpieczeństwa czyhające na rozbrykane dzieciaki. O niebezpieczeństwach i sposobach ich unikania opowiadał zaproszony do przedszkola Pan policjant z Komendy Miejskiej w Pasłęku. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały przybyłego gościa. Zadawały liczne pytania, a opowieściom o doświadczeniach i własnych przeżyciach podczas zabaw na śniegu i lodzie, nie było końca.

Życzymy bezpiecznych ferii.
Wychowawczynie grup przedszkolnych.

Andrzejki
W czwartek 29 listopada do przedszkola zawitały rzesze czarownic, kotów, nietoperzy oraz innych przeróżnych stworów. Dlaczego? Tego dnia obchodziliśmy Andrzejki. Na pierwszy ogień poszły zabawy przy muzyce, bo cóż to za impreza bez tańców. Nie zapomnieliśmy jednak o tym, co najważniejsze w tym dniu, a mianowicie o wróżbach. W każdej grupie przedszkolaki chciały sprawdzić, co je czeka w przyszłości. Dzieci z ogromną radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia, brały udział w kolejnych wróżbach. Czy przedszkolne przepowiednie się spełnią? To się jeszcze okaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.

Wychowawczynie grup przedszkolnych