Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3204590
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1965
2360
4325
52219
3204590
Twój IP: 54.198.96.198
2018-08-20, 16:22:20

Wizyta w remizie strażackiej
Dzieci z zerówki odwiedziły strażaków w remizie strażackiej w Pasłęku Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji gaśniczych i ratunkowych. Miały okazję polewać wodą z sikawki strażackiej, obejrzały samochody bojowe i urządzenia w nich się znajdujące. Przymierzały kaski i kamizelki. Również młodsze dzieci miały okazję spotkać się ze strażakami, którzy przyjechali do przedszkola. Dzieci były zainteresowane samochodami strażackimi oraz tym czym zajmują się strażacy. Potrafiły podać numer alarmowy oraz jakich informacji należy udzielić w przypadku wezwania pomocy. Być może w przyszłości przybędzie nam młodych, dzielnych strażaków.

Dzień Dziecka
Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęło się tajemniczo, gdyż największą atrakcją tego dnia było pojawienie się klauna który przechadzał się ulicami miasta.Tego dnia mogliśmy skosztować waty cukrowej, dzieci ponadto spędziły ten czas w ogródku przedszkolnym który był wypełniony wieloma ciekawymi zabawami min: pojawiły się bańki mydlane, rzut kuleczka w tarczę, tory przeszkód, malowanie twarzy, malowanie farbami po folii w grupie maluszków, psikanie wodą na kubeczki oraz nie zabrakło zabaw sportowych. Bardzo miło spędziliśmy ten czas gdyż pod koniec zabawy dzieci mogły skosztować lodów i słodkiego i poczęstunku. :-)

Dzień Matki
Dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich mam program artystyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Następnie po części oficjalnej , każda grupa przygotowała słodki poczęstunek. 
Na koniec dzieci zaśpiewały wszystkim mamom "Sto lat".

Zajęcia w bibliotece
Również i w tym roku dzieci z zerówek uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w bibliotece miejskiej w Pasłęku, poświęconych czytelnictwu i dbaniu o książki. Wizyta zapewne zaowocuje nowymi czytelnikami. Dzieci odwiedziły także Izbę Historyczną, gdzie obejrzały wiele ciekawych pamiątek i eksponatów związanych z Pasłękiem i jego okolicami. To była pouczająca wyprawa w przeszłość.

Wych.: J. Hrywniak , E. Marcinkowska

Maluchy w bibliotecePodczas trwającego Tygodnia Bibliotek dzieci z grupy „Wesołe Muchomorki” udały się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Pasłęku, gdzie spotkały się z ciepłym i życzliwym powitaniem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem odkrywały tajemnice tego miejsca. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani Ula zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Maluszki brały również udział w przygotowanych zabawach i animacjach, wokół książek. W skupieniu wysłuchały bajki pt. „Księżniczka na ziarnku grochu” oraz wykonały zabawne zakładki do książek. Dodatkowo wykazały się ogromną znajomością bajek. Nic dziwnego, bajki są podstawą dialogu z dzieckiem, a bajki nasze skarby lubią najbardziej. Wizyta w bibliotece bardzo nam się podobała, maluszki zgodnym chórem zadeklarowały chęć częstego odwiedzania biblioteki. W nagrodę za dobre sprawowanie udaliśmy się na lody do pobliskiej lodziarni. Ta zimna i jakże smaczna przekąska w upalny dzień, sprawiła dzieciom ogromną radość. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych.

Przygoda w siodle
Po pierwsze – była wyjątkowo ładna pogoda, po drugie – każdy miał swój plecak, a po trzecie – atrakcji było moc. Na całodzienną wycieczkę do Sokolnika (stadnina koni) wyruszyliśmy w dobrych humorach. Już na trasie mogliśmy podziwiać hektary pagórkowatych łąk umożliwiających wycieczki na końskim grzbiecie. Na dzieci z grupy „Wesołe Muchomorki” oraz „Wiewióreczki” czekało mnóstwo atrakcji, przede wszystkim konie różnej maści. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta, pogłaskać, przyjrzeć się z bliska, zaprzyjaźnić… Zasięgnąwszy wiedzy, w jaki sposób pielęgnować i dbać o wierzchowce, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu, przedszkolaki udały się obejrzeć przestronne stajnie, boksy oraz krytą ujeżdżalnię do całorocznych treningów. Nasi wychowankowie mieli możliwość skorzystania z przejażdżki na kucyku pod czujnym okiem instruktorek. Radość była ogromna, a niektórzy z nas to urodzeni jeźdźcy! Po takiej porcji emocji przyszła pora na posiłek. Kiełbaski z grilla zniknęły błyskawicznie. Sielskie krajobrazy, duża dawka ruchu i ciepło sprawiły, że z rozrzewnieniem żegnaliśmy się z Sokolnikiem. Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasi podopieczni zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.

Państwu Kulpińskim serdecznie dziękujemy za umożliwienie zwiedzania stadniny oraz niezapomnianą przygodę w siodle.
Wychowawczynie: Katarzyna Srebrnik, Justyna Bartoszek

Wizyta w bibliotece
15 maja dzieci z grupy „Biedroneczek” ora „Wiewióreczek” zostały zaproszone na specjalnie przygotowaną dla nich lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do zaprzyjaźnienia się z książeczkami. Dzieci najpierw wysłuchały przygód Franklina a potem wykonały prace z tym związane. Przeplatały się zajęcia ruchowe z plastycznymi oraz tanecznymi. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych dla nich formach spędzenia czasu w bibliotece. Oczywiście nie mogło zabraknąć również zapoznania dzieci z wyposażeniem i funkcjonowaniem biblioteki; a wszystko po to aby zachęcić dzieci do wspólnego odwiedzania biblioteki razem z rodzicami. Nagrodą dla dzieci była wspólna wesoła zabawa; a szeroki uśmiech nie znikał z ich twarzy.

Aby ten czas wspólnie spędzony zaowocował w przyszłości częstymi wizytami w bibliotece :-)

Magdalena Leśniowska i Kasia Srebrnik

Wycieczka do Ziołowego Dzbanka
20 kwietnia dzieci z grup: „Wiewióreczki” i „Wesołe Muchomorki” zamówiły piękną pogodę, zapakowały się w autobus i ruszyły na podbój „Ziołowego Dzbanka” w miejscowości Sąpy. Na miejscu oczywiście czakało mnóstwo atrakcji, ale na początek trzeba było zakasać rękawy i zabrać się do ciężkiej pracy. Maluchy poznały tajniki przygotowywania ziołowych mydełek, starszaki natomiast postanowiły sprawdzić się w roli garncarzy. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, przedszkolaki stworzyły prawdziwe cudeńka. Kolejnym bojowym zadaniem, było zjedzenie wielkiego stosu babeczek i wypicie pysznego kompotu, no ale kto mógł temu sprostać, jak nie nasze małe głodomorki :) Potem jeszcze zwiedzanie zagrody i ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola. Dziękujemy serdecznie właścicielom i paniom animatorkom, za ciepłe przyjęcie. Kto wie, może w przyszłym roku wpadniemy do „Ziołowego Dzbanka” w podobnym składzie.

Wychowawczynie: Justyna Bartoszek, Katarzyna Srebrnik

Dzień Ziemi u przedszkolakówNadchodzi Święto Ziemi!!!
Z tej okazji robimy coś dla Ziemi.
Niektórzy sadzą pojedyncze drzewa
inni nawet całe lasy. Rozmawiają
z pracownikami rezerwatu przyrody.
Dowiadują się o oczyszczaniu wody,
wyjeżdżają do zakładu utylizacji odpadów
Śmieci. By dowiedzieć się co mają robić dzieci
By na Ziemi było czysto wkoło
By naszej Matce Ziemi wesoło było
Podejmują różne zobowiązania
dla jej ratowania!

Również wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata” . W ciągu całego tygodnia dzieci poznały różne sposoby na zwalczanie zanieczyszczeń na naszej plancie. Wykonywały różnorodne prace; które były podsumowaniem zdobytej wiedzy. Bez żadnych oporów dzieci włożyły rękawiczki i zbierały różne papierki oraz plastiki wokół swojego przedszkola i nie tylko. Po zakończonej pracy na ich twarzach malował się szeroki uśmiech. Aby takich bezinteresownych gestów było jak najwięcej każdego dnia!

Dziękujemy

Wychowawczynie grup przedszkolnych