Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486155
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6427
8468
14895
148991
4486155
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 20:40:18

Spotkanie z krawcowKto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował?
Wiemy, wiemy to krawcowa …

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej dzieci z grupy Wesołe Muchomorki zaprosiły do grupy panią Leokadię Danielewicz. Było to kolejne ze spotkań przybliżających przedszkolakom tajniki różnych zawodów.
Pani Lodzia na co dzień pracuje jako intendentka, a krawiectwem pasjonuje się od lat. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Maluszki z zaciekawieniem oglądały różne rodzaje materiałów oraz wykrojów. Z wielkim animuszem przyglądały się etapom powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu – dziecięcej poduszeczki. Maluszków długo nie trzeba było zachęcać, ochoczo wspomogły krawcową w przygotowaniu poduszeczek, wypełniając ich wnętrze odpowiednim materiałem. Okazuje się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały takie piękne rzeczy. Na zakończenie spotkania dzieci pokazały, jak fantastycznie potrafią się bawić i cieszyć z wykonanej zabawki. W podziękowaniu za ciekawą lekcję szycia przedszkolaki wręczyły pani Lodzi kosz pełen owoców.

Pani Leokadii serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia. Życzymy niewyczerpanej weny twórczej.

Justyna Bartoszek, Aleksandra Brzoza

Papugi w przedszkolu
Papużko, papużko, co nam powiesz na uszko?

9 marca 2018r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście, papugi Tymek i Tosia. Dzięki uprzejmości Pani Urszuli Szuniewicz, mamie naszego Wojtusia, dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie na temat życia tych ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się jak ubarwione są papugi, jakie mają zwyczaje oraz czym się żywią. A ponieważ nie lubią hałasu, staraliśmy się być bardzo cicho. Jednak już po chwili, ptasi pupile, sami próbowali nawiązać z nami kontakt. Okazuje się, iż papużki, to bardzo figlarne, a zarazem inteligentne i przyjacielskie zwierzątka. Wymagają sporo uwagi, dlatego należy zapewnić im dużo zabawek i możliwości interakcji z otoczeniem. Spotkanie z papużkami przebiegło w miłej atmosferze, i choć nie odezwały się ludzkim głosem i tak zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Pani Urszuli serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Uczniowie szkoły muzycznej zagrali przedszkolakom
Jednym z wielu zadań przedszkola jest rozwijanie wrażliwości muzycznej dziecka. Kontakt z muzyką rozwija bowiem aktywną i twórczą wyobraźnię. 20 lutego w oddziale przedszkolnym gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnorodnych instrumentów klawiszowych, dętych i strunowych. Koncert poprowadziła Pani Aleksandra Serocka, która w ciekawy i zabawny sposób przybliżyła budowę instrumentów muzycznych. Kto by przypuszczał, że włosie w smyczku pochodzi ze specjalnie wypreparowanych włosów z ogona końskiego, zaś sam flet należy do instrumentów drewnianych. Dzieci uczestniczyły ponadto w rozwiązywaniu zagadek muzycznych, za co zostały nagrodzone słodyczami. Występ młodych artystów złożył się na znakomite spektrum dźwięków i barw, jakie można usłyszeć grając na prezentowanych instrumentach. Przedszkolaki były niesamowicie skupione, a ich twarze w cudowny sposób oddawały przeżywane emocje. Odpowiednio dobrany repertuar, dobry kontakt z widzami, miła, pełna humoru atmosfera, sprawiły, że koncert był bardzo interesujący. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami szkoły muzycznej.

„Dzień Przyjaźni u Przedszkolaków”

Walentynki„Na górze róże
Na dole fiołki
A my się lubimy
Jak dwa Aniołki"

Świętowania podczas Walentynek nie zabrakło również we wszystkich grupach z Oddziału Przedszkolnego począwszy od maluszków do starszaków. Jednakże ten magiczny dzień dzieci w przedszkolu pojmowały troszeczkę inaczej. Był to niezwykły dzień; w którym dzieci głośno oznajmiały sobie jak bardzo się lubią. Przez cały tydzień funkcjonowała w przedszkolu „Skrzynka Walentynkowa” i pod koniec dnia dzieci otrzymały Walentynkę niespodziankę. Długo i wytrwale podpytywały kolegów i koleżanki od kogo dostały tak pięknie ozdobiona kartkę. Niestety nie otrzymały jednoznacznej odpowiedzi. Do dnia dzisiejszego jest to owiane tajemnicą.
Życzymy sobie; aby w naszym przedszkolu każdego dnia panowała wśród dzieci taka przyjazna i radosna atmosfera.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Międzynarodowy Dzień Pizzy
Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Tak też dzieci z grupy „Biedroneczek” i „Wiewióreczek” również świętowały hucznie ten dzień w przedszkolu. Niezastąpiona okazała się pomoc pani Ireny Ulejczyk; która przygotowała wspaniałe ciasto pod pizze .Gdy urosło dzieci samodzielnie układały swoje ulubione składniki na pizzę. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita . Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Bo z pizzą jest jak z zespołem rockowym: liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. Gotową i ciepłą pizzę dzieci wcinały aż im się uszy trzęsły :-)

Bal karnawałowy
17 i 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy. Najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty” bawiły się z najmłodszymi dziećmi szkolnymi. Natomiast pozostałe dzieci z przedszkola wspólnie integrowały się podczas wspólnych tańców. Wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki przebrane w stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowali swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki,Elzy: policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Nauczycielki urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami i zabawami. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Popisy taneczne i liczne zabawy umiliły dzieciom ten niecodzienny czas. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Za mile spędzony czas
dziękują wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Rozstrzygniecie konkursu
Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki to te, wykonane własnoręcznie przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca – zaklejone w kopercie adekwatnie oddają nastrój świąt oraz emocji i uczuć do osób bliskich naszemu sercu. 18 grudnia w grupie „Wesołe Muchomorki” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Bożonarodzeniowego, adresowanego do dzieci oraz ich rodziców. Gorąco dziękujemy za udział w konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie kartek świątecznych, bo wszystkie prace były przepiękne, pełne wdzięku i finezji. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: musiała wyłonić zwycięzców. Jednogłośnie I miejsce zajęła Nadia Kowalczyk, II miejsce: Adrian Kotrys, III miejsc: Ola Wojczys.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy maluszkom biorącym udział w konkursie za ogromną pasję i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Bal karnawałowy
W karnawale czas na bale, a więc uczniowie klas I - III oraz zerówki, 18 stycznia bawili się na balu karnawałowym. Wiele barwnych postaci, a więc królewny, wróżki i czarownice, rycerze, policjanci, straszne wampiry, pszczółki, Czerwony Kapturek, Myszka Miki bawiło się w rytm skocznej muzyki i uczestniczyło w wesołych konkursach organizowanych przez Mikołaja, panią Mikołajową, elfy oraz zaproszonego przez nich gościa - panią Zimę. W trakcie zabawy dzieci mogły się wzmocnić batonami i soczkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Na koniec balu otrzymały również słodkie prezenty od pani Mikołajowej.

Zabawa była wspaniała, a następna - już za rok!

Jasełka
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas ; w którym dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowują się do wystawienia Jasełek. Dzieci z najmłodszej grupy ”Muchomorki” przygotowały spotkanie wigilijne i zaprosiły na nie swoich rodziców. Pozostałe grupy : „Biedroneczki”; „Wiewióreczki” oraz „Leśne Skrzaty”, pomimo tremy, w ujmujący sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzonych w przedszkolu rodziców Następnie dzieci, wraz ze swymi rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Za wspólnie spędzony czas dziękują
wychowawczynie grup przedszkolnych.