Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196139
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1801
2187
10882
43768
3196139
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:34:19

Zaczaruj Świętaa
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci to czas oczekiwania na prezenty. Nic tak przecież nie cieszy jak uśmiech dziecka ... tym bardziej chorego. W tym roku również zapraszamy Państwa do udziału w świątecznej zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Na cel akcji można przekazywać: kredki, farby, bloki rysunkowe, wycinanki, klej, nożyczki itp. Zachęcamy również dzieci do wykazania się kreatywnością i zrobienia kolorowanki własnoręcznie. Wzory można zaczerpnąć z Internetu albo zrobić samemu. Zbiórka potrwa do 15 grudnia 2017r. Pomóżmy dzieciom przebrnąć przez ten trudny czas pobytu w szpitalu. Pokolorujmy ich szary świat w czasie świąt. Zaangażujmy nasze dzieci w akcję charytatywną. Nauczmy je niesienia bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Dziękujemy
Wychowawczynie grup przedszkolnych

Spotkanie z pielęgniarką W ramach tygodniowej tematyki związanej ze zdrowiem, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z udziałem szkolnej pielęgniarki. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom zasady dbania o higienę osobistą, odpowiedniego doboru ubrań stosownie do pogody oraz podstawy prawidłowego odżywiania. Na koniec pokazała dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrowała właściwy sposób czyszczenia zębów.
Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o higienę osobistą, profilaktyka chorób oraz czystość jamy ustnej to tematy do których należy wracać bardzo często, aby wyrobić u przedszkolaków prawidłowe nawyki.

Pani pielęgniarce serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim cierpliwość i dobre rady.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Lekcja biblioteczna

Również i w tym roku dzieci z zerówki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią Elę Pieczulską. Dzieci odwiedziły nowe pomieszczenie biblioteki szkolnej, poznały jej funkcję oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza. Z zainteresowaniem słuchały o zasobach biblioteki. Odpowiadały na pytania pani bibliotekarki dotyczące właściwego obchodzenia się z książką. Dzieci nie mogą już doczekać się, kiedy znajomość wszystkich liter, pozwoli im zatopić się we wspaniały świat literatury.

Wychowawczyni Joanna Hrywniak

Przedstawienie teatralne
22 listopada dzieci z 3 grup przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym 
pt." Zaczarowany świat bajek"- zorganizowanym przez POK. Dzieci mogły przenieść się w świat fantazji, w tym również poznać pracę aktora teatralnego. Młodzi widzowie usłyszeli wiersze znanych poetów i obejrzeli ich adaptację w ciekawej aranżacji. Na scenie pojawili się m.in.: "Grześ kłamczuszek i jego ciocia", "Zosia Samosia", "Paweł i Gaweł", " Leń", "Słoń Trąbalski"" Chrząszcz". Na scenę wjechała "Lokomotywa"oraz dzieci usłyszały audycję " Ptasiego Radia". Dla wielu młodych widzów teksty Brzechwy, Tuwima, a nawet Fredry, nie były niczym nowym- recytowali razem z aktorami.

Wychowawczynie: Magdalena Leśniowska, Joanna Hrywniak, Katarzyna Srebrnik

Zajęcia otwarte
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu. Tego wyjątkowego dnia dzieci zaprosiły do swojego przedszkola swoich bliskich. Razem wspólnie świętowali obchodzony dzień Pluszowego Misia. Dzieci chętnie pomagały swoim rodzicom i odwrotnie w przygotowanych dla nich zajęciach. Wspólnie wykonali piękną postać miasia. Pod koniec zostały wręczone medale dla dzieci i oczywiście zaproszonych gości. Wspólnie odśpiewana piosenka i szeroki uśmiech na twarzach zakończył ten wyjątkowy dzień.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
M .Leśniowska i E. Marcinkowska

Pasowanie na przedszkolaka
15 listopada 2017r. w grupie „Wesołych Muchomorków” odbyła się ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Maluszki bardzo szybko i sprawnie udowodniły swoją gotowość, by stać się „prawdziwymi” przedszkolakami. Po dwumiesięcznym pobycie w placówce, potrafiły recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Po zaprezentowaniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym przy wielu światkach obiecały być wzorowymi przedszkolakami. Następnie Pani dyrektor Grażyna Lewandowska dokonała uroczystego pasowania każdego członka grupy „Wesołe Muchomorki”. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały od nauczycielek pamiątkowe znaczki oraz dyplomy, a od wszystkich zgromadzonych gości gromkie i zasłużone brawa. Kiedy emocje lekko opadły, przyszedł czas na słodki poczęstunek, przygotowany przez Panie kucharki. Dzieci z nieukrywaną radością zajadały ciasta rozkoszując się ich smakiem.
Kochane maluszki życzymy, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla Was radosnym przeżywaniem dzieciństwa, a zdobywanie wiedzy było wielką przyjemnością.

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Lekcja patriotyzmu
Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaki z grup 4,5 i 6-latków, odwiedzili niezwykli goście. We wtorek, 07.11.2017r. w naszym oddziale przedszkolnym gościli uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Dzieci były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy do sali wkroczyli kadeci pod przewodnictwem mjr rezerwy Bolesława Czechowskiego, nasze maluchy wręcz oniemiały z wrażenia. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat służby wojskowej, obrony naszej Ojczyzny. Każdy chętny przedszkolak, mógł choćby przez chwilę poczuć się jak prawdziwy żołnierz, przymierzając elementy umundurowania. Ogromne wrażenie na naszych podopiecznych, wywarły zaprezentowane elementy musztry. Dzieci z zapałem, wspólnie z kadetami, ćwiczyły wykonywanie komend, a nawet na pewien czas przejeły dowodzenie. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki również zapragnęły w przyszłości zostać żołnierzami. Dzieci w podziękowaniu za tak interesujace spotkanie wręczyły naszym gościom pamiątkowe dyplomy. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami ogromnie dziękują Panu majorowi oraz kadetom za przybycie do naszego oddziału, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie, jak niezwykle ważna i ciekawa jest praca żołnierza.

Pasowanie
9 listopada w grupie „Biedroneczek” odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. W związku z tym; iż połowa dzieci przybyła w tym roku do naszej grupy pozostałe dzieci postanowiły ich serdecznie przywitać .Tego wyjątkowego dnia przedszkolaczki zaprosiły na swoją uroczystość szanowną Dyrekcję ; która przedszkolnym zwyczajem uroczyście pasowała ich na prawdziwych przedszkolaków. Dzieci wystąpiły z programem artystycznym: recytowały wiersze, śpiewały piosenki . Za to otrzymały gromkie brawa od zaproszonych gości. Uroczyście złożyły także „ślubowanie przedszkolaka. Ukoronowaniem tego wyjątkowego dnia był słodki poczęstunek.

Serdecznie witamy w grupie „Biedroneczek”

Magdalena Leśniowska i Ewelina Marcinkowska

Dynia w roli głównej
Dzieci z grupy „Wesołe Muchomorki” zainspirowane naturą przeprowadziły zabawy badawcze z dynią. Maluszki opisywały jej wygląd, kształt, podejmowały próby ważenia „na oko” oraz za pomocą wagi. Uczestniczyły w zabawach ruchowych z wykorzystaniem królowej warzyw. Dynia okazała się być także doskonałym materiałem do działań plastycznych. Pomysłów na prace, było wiele... Zdecydowaliśmy się wykonać stworka, pamiętając, że dyni nie należy się bać. W końcu Kopciuszek miał karocę wyczarowaną właśnie z ogrodowej dyni. Aby przekonać się co ukrywa dynia w środku – wydrążyliśmy miąższ oraz pestki. Oddzielanie pestek od miąższu sprawiło dzieciom dużo frajdy – było to doskonałe ćwiczenie manualne. Na koniec poczęstowaliśmy się pestkami dyni, które stanowią zdrową alternatywę dla słodkich przekąsek. Halloween wprawdzie za nami, ale i tak udało nam się stworzyć, własny, niepowtarzalny dyniowy zakątek.