Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3863602
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
112
4156
4268
65800
3863602
Twój IP: 54.235.55.253
2019-02-18, 00:42:27

„Dzień Przyjaźni u Przedszkolaków”

Walentynki„Na górze róże
Na dole fiołki
A my się lubimy
Jak dwa Aniołki"

Świętowania podczas Walentynek nie zabrakło również we wszystkich grupach z Oddziału Przedszkolnego począwszy od maluszków do starszaków. Jednakże ten magiczny dzień dzieci w przedszkolu pojmowały troszeczkę inaczej. Był to niezwykły dzień; w którym dzieci głośno oznajmiały sobie jak bardzo się lubią. Przez cały tydzień funkcjonowała w przedszkolu „Skrzynka Walentynkowa” i pod koniec dnia dzieci otrzymały Walentynkę niespodziankę. Długo i wytrwale podpytywały kolegów i koleżanki od kogo dostały tak pięknie ozdobiona kartkę. Niestety nie otrzymały jednoznacznej odpowiedzi. Do dnia dzisiejszego jest to owiane tajemnicą.
Życzymy sobie; aby w naszym przedszkolu każdego dnia panowała wśród dzieci taka przyjazna i radosna atmosfera.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Międzynarodowy Dzień Pizzy
Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Tak też dzieci z grupy „Biedroneczek” i „Wiewióreczek” również świętowały hucznie ten dzień w przedszkolu. Niezastąpiona okazała się pomoc pani Ireny Ulejczyk; która przygotowała wspaniałe ciasto pod pizze .Gdy urosło dzieci samodzielnie układały swoje ulubione składniki na pizzę. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita . Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Bo z pizzą jest jak z zespołem rockowym: liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. Gotową i ciepłą pizzę dzieci wcinały aż im się uszy trzęsły :-)

Bal karnawałowy
17 i 18 stycznia w naszym przedszkolu odbył się kolejny bal karnawałowy. Najstarsze dzieci z oddziału przedszkolnego „Skrzaty” bawiły się z najmłodszymi dziećmi szkolnymi. Natomiast pozostałe dzieci z przedszkola wspólnie integrowały się podczas wspólnych tańców. Wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki przebrane w stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowali swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki,Elzy: policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Nauczycielki urozmaicały zabawę ciekawymi konkursami i zabawami. Dzieci chętnie uczestniczyły w wesołych tańcach i pląsach a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Popisy taneczne i liczne zabawy umiliły dzieciom ten niecodzienny czas. Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Za mile spędzony czas
dziękują wychowawczynie oddziałów przedszkolnych

Rozstrzygniecie konkursu
Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki to te, wykonane własnoręcznie przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca – zaklejone w kopercie adekwatnie oddają nastrój świąt oraz emocji i uczuć do osób bliskich naszemu sercu. 18 grudnia w grupie „Wesołe Muchomorki” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Bożonarodzeniowego, adresowanego do dzieci oraz ich rodziców. Gorąco dziękujemy za udział w konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie kartek świątecznych, bo wszystkie prace były przepiękne, pełne wdzięku i finezji. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem: musiała wyłonić zwycięzców. Jednogłośnie I miejsce zajęła Nadia Kowalczyk, II miejsce: Adrian Kotrys, III miejsc: Ola Wojczys.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy maluszkom biorącym udział w konkursie za ogromną pasję i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Bal karnawałowy
W karnawale czas na bale, a więc uczniowie klas I - III oraz zerówki, 18 stycznia bawili się na balu karnawałowym. Wiele barwnych postaci, a więc królewny, wróżki i czarownice, rycerze, policjanci, straszne wampiry, pszczółki, Czerwony Kapturek, Myszka Miki bawiło się w rytm skocznej muzyki i uczestniczyło w wesołych konkursach organizowanych przez Mikołaja, panią Mikołajową, elfy oraz zaproszonego przez nich gościa - panią Zimę. W trakcie zabawy dzieci mogły się wzmocnić batonami i soczkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Na koniec balu otrzymały również słodkie prezenty od pani Mikołajowej.

Zabawa była wspaniała, a następna - już za rok!

Jasełka
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas ; w którym dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowują się do wystawienia Jasełek. Dzieci z najmłodszej grupy ”Muchomorki” przygotowały spotkanie wigilijne i zaprosiły na nie swoich rodziców. Pozostałe grupy : „Biedroneczki”; „Wiewióreczki” oraz „Leśne Skrzaty”, pomimo tremy, w ujmujący sposób przedstawiły historię narodzin Jezusa, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzonych w przedszkolu rodziców Następnie dzieci, wraz ze swymi rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

Za wspólnie spędzony czas dziękują
wychowawczynie grup przedszkolnych.

Podsumowanie akcji charytatywnej

Święta Bożego Narodzenia, to okres w którym częściej zwracamy uwagę na potrzeby innych ludzi, to czas, w którym chcemy pomagać, nie oczekując niczego w zamian. W naszym oddziale przedszkolnym uczymy dzieci, jak ważne jest okazywanie pomocy osobom potrzebującym, zwłaszcza jeśli tymi osobami są inne dzieci. W te święta wspólnie z przedszkolakami i ich rodzicami postanowiliśmy nieco wesprzeć Św. Mikołaja w zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Podsumowaniem tegorocznej akcji była inscenizacja jasełkowa, w wykonaniu 5-latków, która połączyła polską tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na cud narodzin dzieciątka Jezus. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dr Renata Żebryk oraz pani dyr. Grażyna Lewandowska. Reprezentanci poszczególnych grup wiekowych wręczyli na ręce pani ordynator prezenty dla podopiecznych szpitala. Małym i dużym ofiarodawcom dziękujemy za pomoc. Pamiętajmy „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Spotkanie z listonoszem
18 grudnia w naszym przedszkolu gościł pracownik Poczty Polskiej – doręczyciel – pan Przemysław Dydowicz. Zarówno starszaki, jak i młodsze dzieci poznały zasady funkcjonowania poczty. Dowiedziały się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały znaczenie znajomości własnego adresu, utrwaliły także znajomość swojego imienia i nazwiska. Ciekawość przedszkolaków wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Widząc zaciekawienie dzieci, pan listonosz zademonstrował jej zawartość oraz zachęcił dzieci do pielęgnowania tradycji wysyłania kartek świątecznych (dziękujemy za koperty oraz kalendarzyki). Na zakończenie doręczyciel opowiedział dzieciom, co sprawia mu radość, a co bywa trudne. Ewentualne trudności absolutnie nie zraziły przedszkolaków, bowiem na pytanie – Kto chciałby zostać listonoszem? – podniósł się w górę las rąk.

Dziękujemy panu Przemkowi za jego codzienną, często ciężką, ale jakże ważną dla całego społeczeństwa pracę. Życzymy, aby zawsze przynosił pan ludziom tylko takie listy oraz przesyłki, które będą sprawiać adresatom radość i przyjemność. Dzieci obiecały, że zawsze, gdy spotkają pana listonosza, nie zapomną go pozdrowić tradycyjnym „Dzień Dobry”.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Ślubowanie starszaków
29 listopada w grupie „Wiewióreczek” odbyła się uroczystość ślubowania. Zważywszy na fakt, że w naszej grupie są niemalże sami przedszkolni weterani, była to ceremonia „Pasowania na Przedszkolaka Starszaka”. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy szanowną Dyrekcję. Dzieci, aby zasłużyć na miano Starszaka, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Złożyły również uroczyste zaprzysiężenie, po czym Panie Dyrektor i Wicedyrektor, zgodnie z tradycją dokonały pasowania, a także wręczyły dzieciom dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie, zarówno na przedszkolaki, jak i naszych gości czekał słodki poczęstunek.

Dziękujemy za miło spędzony czas!
Wychowawczyni: Katarzyna Srebrnik