Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196138
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1800
2187
10881
43767
3196138
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:34:17

Konkurs na kukiełkę warzywną
Dlaczego powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców, wiedzą nie tylko dorośli, ale także dzieci... Okazuje się, że warzywa mogą stać się inspiracją do świetnej zabawy, co udowodniły nam przedszkolaki, wykonując przepiękne kukiełki warzywne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. Uczestnicy przemienili warzywa w różne zwierzęta, lalki, misie oraz baśniowe postacie. Swoją pomysłowością i oryginalnością zachwycili kolegów, koleżanki a przede wszystkim jury, które miało nie lada wyzwanie, wyłaniając zwycięzców. Za trud, zaangażowanie, kreatywność i finezję wszystkie prace zostały nagrodzone.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom gorąco gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Pysznie i zdrowo
Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego w trosce o zdrowie naszych podopiecznych nie zapominamy o sytuacjach edukacyjnych, które promują zdrowie. Jedną z nich było przygotowanie pysznej sałatki owocowej. Podczas zajęć maluszki z grupy „Wesołe Muchomorki” zostały wdrożone do przestrzegania zasad higieny obowiązującej podczas przygotowania posiłków, ochoczo umyły rączki i ubrały fartuszki. Krojenie owoców, które początkowo sprawiało dzieciom wiele trudności, zostało opanowane do perfekcji. Sałatka smakowała wybornie. Aby przekonać się, że to co zdrowe, może być również bardzo pyszne przygotowaliśmy sok owocowy. A to wszystko dzięki uprzejmości Pani Urszuli Szuniewicz – mamy Wojtusia, która przyniosła do przedszkola sokowirówkę oraz zademonstrowała sposób przyrządzania soku. Dzieci pełne zainteresowania przyglądały się pracy sokowirówki, z zapałem wrzucały kawałki pomarańczy, jabłka oraz marchewki do otworu urządzenia. Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!

Pani Urszuli Szuniewicz bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji zajęć i przygotowanie pysznego soczku.

Dzień Chłopaka
29 września, dzieci ze wszystkich grup oddziału przedszkolnego naszej szkoły, obchodziły niezwykle ważną uroczystość, jaką jest Dzień Chłopaka. Zarówno na małych dżentelmenów, jak i małe damy czekała cała moc atrakcji. Panie postarały się o to, aby nikt tego dnia się nie nudził. Były tańce, śpiewy, konkursy, wesołe zabawy. Na zakończenie dziewczynki złożyły chłopcom gorące życzenia i wręczyły drobne upominki. Na wszystkich uczestników imprezy czekał oczywiście słodki poczęstunek.

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom za pomoc w organizacji imprezy. Bez Waszego wsparcia mogłoby być ciężko :-)

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Dzień Przedszkolaka
    „Każdy przedszkolak dobrze wie,

Że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
Od najmłodszego, aż po starszaka,
Wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Dzieci z grupy „Wesołe Muchomorki” poraz pierwszy obchodziły „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania. Maluszki uczestniczyły w zabawach zespołowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z kolorowym tunelem. Radość, uśmiech i głośny doping uczestników świadczyły o doskonałej zabawie. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach – tak ważnych w życiu każdego człowieka – a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci ciasteczek oraz owocowych cukierków. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu dziecku balonik.

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Jubileusz 720-lecia Pasłęka
Przemarsz z okazji 720-lecia ulicami naszego miasta został wpisany w harmonogram uroczystości przedszkolnych. Tego dnia przedszkolaczki razem z rodzicami chętnie uczestniczyli w marszu. Pomalutku pokonywali dystans zmierzając do celu. Na podziękowanie zasługują rodzice; którzy specjalnie na ten dzień przygotowali dla swoich pociech wspaniałe stroje. Czasami trudno było rozpoznać małego przedszkolaka pod zbroją rycerza.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Wizyta w bibliotece
    Miesiąc maj to wspaniała okazja na to; by odwiedzić bibliotekę . Dzieci z grupy Biedroneczek i Skrzatów doskonale wiedzą; że w tym miesiącu biblioteka obchodzi swoje święto. Udały się więc wspólnie do biblioteki miejskiej w Pasłęku na specjalnie przygotowaną dla nich lekcję . Tematyka zajęć dotyczyła zasad przestrzegania bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z radością uczestniczyły w proponowanych zabawach. Na koniec mogły w dowolny sposób zorganizować sobie czas podczas wspólnej zabawy. Chętnie oglądały książeczki; budowały zamki z klocków oraz bawiły się samochodami i laleczkami.

Wycieczka ulicami Pasłęka
     Na wycieczkę ulicami Pasłęka wybrały się dzieci z grupy Biedroneczek i Skrzatów. Maszerując dzieci przyglądały się starym kamienicą ; które swoim wyglądem bardzo różnią się od nowego budownictwa. Podczas spaceru dzieci zadawały niezliczoną ilość pytań dotyczących Pasłęka. Z uwagą wysłuchały więc historii o naszym mieście. Wiedzę; którą zdobywały dzieci podczas zajęć starały się wykorzystać w praktyce m.in. z łatwością odnalazły Herb Pasłęka. Oczywiście podczas zwiedzania Pasłęka nie mogło zabraknąć wizyty w najważniejszym dla maluchów miejscu- czyli placu zabaw. Spacer ulicami naszego miasta okazał się wspaniałą okazją do zdobycia nowej wiedzy o Pasłęku.

Wizyta strażaków
     Do naszego przedszkola zostali zaproszeni wyjątkowi goście; którzy zapoznali dzieci z wyglądem strażaka oraz z funkcjonowaniem wozu strażackiego. W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne począwszy od maluszków aż po starszaków. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jak wygląda wóz strażacki i co się w nim znajduje. Odbyła się również krótka pogadanka na temat zachowania się podczas pożaru. Strażacy przypomnieli dzieciom numery alarmowe ; pod które należy dzwonić w razie jakiegokolwiek wypadku. Jednakże numer alarmowy 998 był dzieciom doskonale znany. Dzieci samodzielnie mogły zwiedzić wnętrze wozu strażackiego oraz poćwiczyć gaszenie pożaru. 
Po spotkaniu przynajmniej połowa chłopców w przyszłości pragnie zostać Strażakiem.

Sprintem do maratonu
     19.05.2017r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP2 wzięły udział w III OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do Maratonu”. Bieg odbył się na Stadionie Miejskim w Pasłęku. Celem imprezy było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Imprezę rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły. Z uwagi na bezpieczeństwo, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe. Kolejno każda z grup wraz ze swoimi paniami ustawiła się na linii startu, by w duchu zdrowej rywalizacji pokonać jak najdłuższy dystans.

Czytaj więcej...