Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486223
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6495
8468
14963
149059
4486223
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 20:52:47

Podsumowanie akcji charytatywnej

Święta Bożego Narodzenia, to okres w którym częściej zwracamy uwagę na potrzeby innych ludzi, to czas, w którym chcemy pomagać, nie oczekując niczego w zamian. W naszym oddziale przedszkolnym uczymy dzieci, jak ważne jest okazywanie pomocy osobom potrzebującym, zwłaszcza jeśli tymi osobami są inne dzieci. W te święta wspólnie z przedszkolakami i ich rodzicami postanowiliśmy nieco wesprzeć Św. Mikołaja w zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Podsumowaniem tegorocznej akcji była inscenizacja jasełkowa, w wykonaniu 5-latków, która połączyła polską tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na cud narodzin dzieciątka Jezus. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani dr Renata Żebryk oraz pani dyr. Grażyna Lewandowska. Reprezentanci poszczególnych grup wiekowych wręczyli na ręce pani ordynator prezenty dla podopiecznych szpitala. Małym i dużym ofiarodawcom dziękujemy za pomoc. Pamiętajmy „kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Spotkanie z listonoszem
18 grudnia w naszym przedszkolu gościł pracownik Poczty Polskiej – doręczyciel – pan Przemysław Dydowicz. Zarówno starszaki, jak i młodsze dzieci poznały zasady funkcjonowania poczty. Dowiedziały się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata. Rozmawiając z gościem, dzieci zrozumiały znaczenie znajomości własnego adresu, utrwaliły także znajomość swojego imienia i nazwiska. Ciekawość przedszkolaków wzbudziła oczywiście wielka torba listonosza i to, co się w niej znajduje. Widząc zaciekawienie dzieci, pan listonosz zademonstrował jej zawartość oraz zachęcił dzieci do pielęgnowania tradycji wysyłania kartek świątecznych (dziękujemy za koperty oraz kalendarzyki). Na zakończenie doręczyciel opowiedział dzieciom, co sprawia mu radość, a co bywa trudne. Ewentualne trudności absolutnie nie zraziły przedszkolaków, bowiem na pytanie – Kto chciałby zostać listonoszem? – podniósł się w górę las rąk.

Dziękujemy panu Przemkowi za jego codzienną, często ciężką, ale jakże ważną dla całego społeczeństwa pracę. Życzymy, aby zawsze przynosił pan ludziom tylko takie listy oraz przesyłki, które będą sprawiać adresatom radość i przyjemność. Dzieci obiecały, że zawsze, gdy spotkają pana listonosza, nie zapomną go pozdrowić tradycyjnym „Dzień Dobry”.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Ślubowanie starszaków
29 listopada w grupie „Wiewióreczek” odbyła się uroczystość ślubowania. Zważywszy na fakt, że w naszej grupie są niemalże sami przedszkolni weterani, była to ceremonia „Pasowania na Przedszkolaka Starszaka”. Tego wyjątkowego dnia gościliśmy szanowną Dyrekcję. Dzieci, aby zasłużyć na miano Starszaka, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Złożyły również uroczyste zaprzysiężenie, po czym Panie Dyrektor i Wicedyrektor, zgodnie z tradycją dokonały pasowania, a także wręczyły dzieciom dyplomy i drobne upominki. Na zakończenie, zarówno na przedszkolaki, jak i naszych gości czekał słodki poczęstunek.

Dziękujemy za miło spędzony czas!
Wychowawczyni: Katarzyna Srebrnik

Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia
Wszystkie misie My kochamy i ich święto także mamy!

Międzynarodowe Święto Pluszowego Misia obchodzone jest 25 listopada i z tej właśnie okazji do naszego przedszkola razem z dziećmi przywędrowały ich ulubione maskotki. Pluszowy miś to przyjaciel każdego dziecka, dlatego ten wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu był obchodzony bardzo uroczyście. Na dzieci i ich ukochanych towarzyszy czekała moc atrakcji- min. tańce, śpiewy, zabawy z balonami i słodki poczęstunek. Na koniec zabawy przedszkolaki otrzymały zasłużone medale i dyplomy Przyjaciół Pluszowego Misia. Było niesamowicie wesoło a dzieciom i ich miękkim przyjaciołom bardzo się podobało.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pluszakom za przybycie na uroczystość i zapewnienie przytulnej atmosfery!
Wychowawczynie grup przedszkolnych.

Spotkanie z Mikolajem
W środę 6 grudnia nasz odddział przedszkolny zmienił się nie do poznania, wszyscy jak przy użyciu czrodziejskiej różdżki przenieśli się na Biegun Północny. W salach zamiast dzieci, można było spotkać małych pomocników św. Mikołaja, ponieważ tego dnia każdy wyglądał wyjątkowo, bo prawdziwie „mikołajkowo”. Już od rana panowała radość, zewsząd słychać było wesoły gwar dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa, którym był nie kto inny, a sam św. Mikołaj. Wszyscy wytężaliśmy słuch, gdy tylko w pobliżu rozbrzmiały dzwoneczki, wiedzieliśmy, że Mikołaj jest już blisko. Nasz zapracowany święty wędrował po całym przedszkolu i wręczał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. Aby prawdziwie zasłużyć na swój upominek, przedszkolaki tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. By Mikołajowi nie było przykro i zechciał wrócić do nas w przyszłym roku, dzieci również przygotowały dla świętego drobne prezenty. No i oczywiście obiecały, że będą grzeczne :)

Ogromnie dziękujemy świętemu Mikołajowi za wspólnie spędzony czas!
Dzieci i wychowawczynie grup przedszkolnych

Zaczaruj Świętaa
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci to czas oczekiwania na prezenty. Nic tak przecież nie cieszy jak uśmiech dziecka ... tym bardziej chorego. W tym roku również zapraszamy Państwa do udziału w świątecznej zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku. Na cel akcji można przekazywać: kredki, farby, bloki rysunkowe, wycinanki, klej, nożyczki itp. Zachęcamy również dzieci do wykazania się kreatywnością i zrobienia kolorowanki własnoręcznie. Wzory można zaczerpnąć z Internetu albo zrobić samemu. Zbiórka potrwa do 15 grudnia 2017r. Pomóżmy dzieciom przebrnąć przez ten trudny czas pobytu w szpitalu. Pokolorujmy ich szary świat w czasie świąt. Zaangażujmy nasze dzieci w akcję charytatywną. Nauczmy je niesienia bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Dziękujemy
Wychowawczynie grup przedszkolnych

Spotkanie z pielęgniarką W ramach tygodniowej tematyki związanej ze zdrowiem, dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z udziałem szkolnej pielęgniarki. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom zasady dbania o higienę osobistą, odpowiedniego doboru ubrań stosownie do pogody oraz podstawy prawidłowego odżywiania. Na koniec pokazała dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrowała właściwy sposób czyszczenia zębów.
Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o higienę osobistą, profilaktyka chorób oraz czystość jamy ustnej to tematy do których należy wracać bardzo często, aby wyrobić u przedszkolaków prawidłowe nawyki.

Pani pielęgniarce serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim cierpliwość i dobre rady.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Lekcja biblioteczna

Również i w tym roku dzieci z zerówki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią Elę Pieczulską. Dzieci odwiedziły nowe pomieszczenie biblioteki szkolnej, poznały jej funkcję oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza. Z zainteresowaniem słuchały o zasobach biblioteki. Odpowiadały na pytania pani bibliotekarki dotyczące właściwego obchodzenia się z książką. Dzieci nie mogą już doczekać się, kiedy znajomość wszystkich liter, pozwoli im zatopić się we wspaniały świat literatury.

Wychowawczyni Joanna Hrywniak

Przedstawienie teatralne
22 listopada dzieci z 3 grup przedszkolnych uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym 
pt." Zaczarowany świat bajek"- zorganizowanym przez POK. Dzieci mogły przenieść się w świat fantazji, w tym również poznać pracę aktora teatralnego. Młodzi widzowie usłyszeli wiersze znanych poetów i obejrzeli ich adaptację w ciekawej aranżacji. Na scenie pojawili się m.in.: "Grześ kłamczuszek i jego ciocia", "Zosia Samosia", "Paweł i Gaweł", " Leń", "Słoń Trąbalski"" Chrząszcz". Na scenę wjechała "Lokomotywa"oraz dzieci usłyszały audycję " Ptasiego Radia". Dla wielu młodych widzów teksty Brzechwy, Tuwima, a nawet Fredry, nie były niczym nowym- recytowali razem z aktorami.

Wychowawczynie: Magdalena Leśniowska, Joanna Hrywniak, Katarzyna Srebrnik