Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196141
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1803
2187
10884
43770
3196141
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:34:23

Festyn ekologiczny
     Dzieci z grupy „Biedroneczek” oraz „Skrzatów” uczestniczyły w sobotę 13 maja 2017 roku w festynie ekologicznym z okazji „V Pasłęckiego Dnia Recyklingu” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Pasłęku i Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. Wszystkie nasze dzieci na scenie wyglądały pięknie w specjalnie przygotowanych do występu strojach. Dzieci zaprezentowały się w piosenkach oraz przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Nasze maluszki zaśpiewały oraz zatańczyły do piosenki „Nasza Planeta”; natomiast starszaki zaprezentowały część artystyczną zakończoną „Piosenką ekologiczną”. Obecność rodziców pod sceną dodawała dzieciom otuchy ; a gromkie brawa dały wiele satysfakcji. Dzieci schodząc ze sceny otrzymały drobne upominki w postaci słodkości. Piękna pogoda; wspaniały występ i uśmiech na twarzach dzieci były najlepszym podsumowaniem udanego występu.

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za wspólne zaangażowanie się i obecność.

Justyna Bartoszek; Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska

Dzien Ziemi
     21 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych Biedroneczek oraz Skrzatów zwinnie biegały wokół przedszkola i zbierały wszystkie napotkane na swojej drodze śmieci. Wszystko po to; aby chociaż troszeczkę pomóc „Pani Ziemi” . Przez cały tydzień pobytu w przedszkolu dzieci zdobywały wiedzę na temat segregowania śmieci oraz wszelkich czynności sprzyjających ochronie środowiska. W związku z tym nie miały kłopotów z właściwym ich umieszczeniem do worków; a później do specjalnych pojemników przeznaczonych na plastik; papier i szkło. Z tym ostatnim surowcem dzieci obchodziły się bardzo ostrożnie. Maluszki chętnie prosiły o pomoc starszych kolegów i koleżanek. W krótkim czasie plac wokół przedszkola był czyściutki; a dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

My wszyscy pamiętamy o „Pani Ziemi”

Lekcja biblioteczna
     Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły do swojego przedszkola panią Ele Pieczulską; która pracuje w szkolnej bibliotece. Od samego rana dzieci zadawały szereg pytań dotyczących pracy; którą wykonuje pani bibliotekarka. Na szczęście na odpowiedź nie musiały długo czekać ; ponieważ wszelkie wątpliwości rozwiała pani Ela udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania. Pani Ela przygotowała również specjalną lekcję pt. „Poznajemy literki”. Ze szczególną uwagą zaprezentowała również dzieciom książeczki przeznaczone do ich wieku. Dzieci z grupy Biedroneczek mogły obejrzeć wielobarwne ilustracje; a dzieci z grupy Skrzaty mogły obejrzeć książeczki; w których odnajdywały znajome im literki. Całość spotkania przeplatana była inscenizacją wierszy w wykonaniu dzieci ze szkoły.

Za ciekawą lekcję bardzo dziękujemy.

Zajęcia integracyjne
11 kwietnia 2017 r. maluszki z grupy „Biedroneczek” wybrały się na wycieczkę do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku, by wspólnie z dziećmi z grupy II uczestniczyć w zajęciach rytmicznych i plastycznych, poświęconych tematyce wielkanocnej. Dzieciom towarzyszyła atmosfera relaksu i rozluźnienia, a zaproponowane zabawy sprzyjały twórczemu poznaniu siebie nawzajem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy przy akompaniamencie pianina oraz różne formy improwizacji ruchowej. Po zajęciach, ku uciesze najmłodszych, wszyscy pobawiliśmy się przedszkolnymi zabawkami. Zabawa tak zbliżyła obie grupy, że trudno było się rozstać. Będziemy mile wspominać wspólnie spędzony czas.

Spotkanie z lekarzem
Dnia 04.04.2017 r. -odbyło się spotkanie dzieci z " Oddziałów przedszkolnych " z lekarzem pediatrą -Panią doktor Renatą Ryniak -Żebryk oraz pielęgniarką Panią Marią Wątorską. Celem wizyty była rozmowa na temat: "Co sprzyja i co zagraża naszemu zdrowiu". Dzieci z uwagą słuchały jak goście w ciekawy sposób opowiadają o zdrowej żywności, właściwym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w licznych konkursach. Cenne rady Pani doktor " jak być zdrowym"zapewne zostaną na długo w pamięci przedszkolaków, które podziękowały gościom własnoręcznie wykonanymi upominkami.

wych.: B. Świniarska , J. Hrywniak, M. Leśniow

Konkurs wielkanocny
3 kwietnia zakończył się konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców na wykonanieKonkurs wielkanocny
najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. W konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy przy pomocy rodziców wykonali kolorowe palmy. Szczególną uwagę zwróciła najwyższa palma wykonana przez Oliwiera Pielecha. Najpiekniejszą ( według komisji ) palmę wielkanocną wykonał Kacper Gierałtowski zajmując w ten sposób I miejsce . Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy także otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za włożony trud w wykonanie palmy w tym gorącym przedświątecznym okresie.

Wychowawca Joanna Hrywniak

Rozstrzygnięcie konkursu
     Na kilka dni przed Wielkanocą przedszkolny korytarz stał się galerią prawdziwej sztuki estetycznej. Wszyscy mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny małych wykonawców. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, a każda z ozdób nawiązywała do symboliki świąt Wielkanocnych. Oprócz tradycyjnych środków plastycznych, wykorzystano materiały przyrodnicze oraz artykuły kosmetyczne. Trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zajęli egzekwio pierwsze miejsce. Brawo
!

Wizyta Burmistrza
4 kwietnia, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, odwiedził nasze najmłodsze przedszkolaki („Biedroneczki” i „Leśne Skrzaty”) Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski. Nasz gość przeczytał dzieciom jedną z historii małego żółwia Franklina, znanego dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych, o walorach edukacyjnych. Pan Burmistrz nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść opowiadania, ale również wcielił się w rolę Franklina, zdobywając sympatię przedszkolaków. Dzieci nawiązały z gościem bardzo dobry kontakt. I oto chodziło! W podziękowaniu za spotkanie, przedstawiciele obu grup wręczyli Burmistrzowi prezent w postaci laurki oraz koszyczka wielkanocnego.

Składamy ogromne podziękowania dla Pana Burmistrza za poświęcony czas i niespodziankę w postaci książeczek o historii Pasłęka.

Wizyta fryzjerki w oddziale Biedroneczek
     O tym mogły się przekonać dzieci z grupy „Biedroneczek”, bowiem odwiedziła ich prawdziwa fryzjerka. Pani Kasia zaprezentowała maluszkom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe. Okazuje się, że nie tylko higiena oraz kosmetyki są ważne, ale istotne jest również zdrowe odżywianie. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazie modelowania, przełamując strach przed fryzjerską pelerynką. Chętne dziewczynki zostały fantazyjnie uczesane przez panią Kasię, chłopcy wrócili do domu z włosami „postawionymi na żel”. Dla dzieci była to bardzo cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy.