Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196140
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1802
2187
10883
43769
3196140
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:34:21

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy.

Pierwszy dzień wiosny
     Każdy przedszkolak bardzo lubi zimę oraz zabawy na śniegu i lodzie, jednak gdy nastaje marzec, z utęsknieniem czeka na przyjście wiosny. Przedszkolaki z wielkim zapałem już od rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w zabawach i tańcach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Aby tradycji stało się zadość Marzanna – słomiana kukła została symbolicznie pożegnana przez dzieci grą na instrumentach oraz piszczałkach. W tajemniczych okolicznościach zniknęła, wyjeżdżając na wakacje do zimnych krajów. Nie obeszło się bez gromkich śpiewów i radosnych okrzyków na cześć Wiosny. Jesteśmy pewne, że starania naszych podopiecznych sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Już teraz przygotowujemy się do pieszych wycieczek, aby wypatrywać pierwsze powroty ptaków.

Spotkanie z farmaceutą
     Do naszego przedszkole zapraszani są rodzice ; babcie; dziadkowie; którzy wykonują ciekawe zawody. Tak też w piątek dzieci z grupy „Biedroneczki” odwiedziła jedna z mam ; która jest farmaceutką i pracuje w aptece. Na spotkaniu tym pokazała dzieciom różne leki; maści; krople i uczuliła dzieci na to; że nie wolno im brać leków samodzielnie. Odbyła się również pogadanka na temat właściwego mycia rąk; zębów i czyszczenia noska. Na koniec dzieci wspólnie wykonały maść witaminową” ;którą później posmarowały sobie rączki. Dzieciom bardzo podobały się tego rodzaju zajęcia ; z których czerpały jak najwięcej.

Dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia :-)

Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

Dzień Kobiet
     8 marca to data, którą zapewne znają wszyscy Panowie. To dzień, w którym wszystkie kobietki 
„te małe i te duże” obchodzą swoje święto. Tak też wydarzyło się u nas w przedszkolu tego dnia. Chłopcy ubrani bardzo elegancko od samego ranka byli niezwykle uprzejmi dla dziewczynek. Wyręczali i pomagali dziewczynkom w codziennych obowiązkach. W ciągu całego dnia odbyło się wiele ciekawych zajęć, które sprawiły wielką radość wszystkim dziewczynkom. Odbyły się tańce, pieczenie ciasteczek, wykonywanie własnoręcznych kwiatków. Oczywiście pamiętamy o tym, iż w przedszkolu dziewczynki to dopiero „małe kobietki”, ale chłopcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dziewczynek prezenty- niespodzianki. Nie zapomnieli również tego dnia o tych „dużych kobietkach” i z życzeniami wielu radosnych dni wręczali kwiatki. Dla wszystkich kobietek tych małych i tych dużych -wielu radosnych dni-

Życzą wychowawczynie: Joanna Hrywniak; Justyna Bartoszek; Magdalena Leśniowska

Wizyta strażaków
     Dnia 27.02.2017 r. Przedszkolaków z grupy " Sowy" i " Leśne Skrzaty" odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku. Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw i zachowań w trudnych dla człowieka sytuacjach, które mogą uratować komuś życie. Nasi goście przybliżyli dzieciom swoją codzienną pracę, przypomnieli ważne numery telefonów alarmowych oraz poinstruowali, kiedy należy z nich korzystać. W trakcie spotkania dzieci zdobyły również wiedzę i umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji omdlenia. Dzieci miały okazję działać praktycznie. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe: jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc.

Tłusty czwartek
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

    Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty". Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są oczywiście pączki – tak bardzo uwielbiane przez dzieci. Po starannym umyciu rączek przedszkolaki przystąpiły do ich degustacji, z zachwytem spałaszowały również francuskie rogaliki oraz chruściki z obfitą ilością cukru pudru. Była to okazja do świetnej zabawy, ale także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Walentynki u „Biedroneczek”
„Wiesz, Prosiaczku... miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...
za bardzo” (Kubuś Puchatek)

     Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia dzieci zdecydowały się na czerwony akcent w swoich stylizacjach, zapoczątkowując dzień pełen wrażeń. Dzieci opowiadały o swoich przedszkolnych sympatiach, obdarowując je drobnym upominkiem czyli tzw. „walentynką”. Nie zabrakło spontanicznych wyrazów uwielbienia oraz zabaw przy piosenkach: „Serduszko puka w rytmie ...”, „Czy ten pan i pani”. Miłym akcentem była obserwacja unoszących się na wodzie świeczek oczywiście w kształcie serduszek. Serduszka towarzyszyły dzieciom również podczas prac plastycznych. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości, jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Czerwony dzień miłości na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zajęcia otwarte dla rodziców
     Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to dobra okazja na to ; by spotkać się wspólnie w większym gronie. Z tej okazji w grupie „Biedroneczek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć poświęcona była Świętom Bożego Narodzenia; a szczególności choince. Na początku zajęć maluszki zaprezentowały się rodzicom w zabawie polegającej na klasyfikowaniu figur geometrycznych- poradziły sobie wspaniale! W dalszej części dzieci wspólnie z rodzicami wysłuchali historii ozdabiana choinki. Zadaniem ; w którym współpracowali wspólnie rodzice z dziećmi było odrysowanie i wycięcie rączek z papieru oraz ozdobienie papierowej bombki. Pod koniec dzieci przyklejały wykonane ozdoby tak; aby powstała choinka z ozdobami. Podsumowaniem wspólnego czasu było zaśpiewanie piosenki o Mikołaju.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :)

Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

Przedszkolaki na lodowisku
Korzystając z okazji otwarcia lodowiska przy naszej szkole udałam się z małą grupką dzieci na Orlik. Ku mojemu zaskoczeniu były bardzo chętne spróbować swoich sił na łyżwach . Korzystając z "pingwinków" świetnie dawały sobie radę- pod "bacznym okiem" wytrawnej łyżwiarki pani Ireny. Nawet ja weszłam na lód i z pingwinkiem jeździłam na łyżwach! Dzieciom bardzo się podobało i obiecały w ferie wrócić na orlik z Rodzicami.

wych J. Hrywniak

Dziennik Elbląski
Szanowni Rodzice,
z nieukrywaną przyjemnością zachęcamy Państwa do śledzenia artykułów, ukazujących się w miesięczniku Głos Pasłęka, poświęconych wydarzeniom w oddziałach przedszkolnych. Mamy nadzieję, że niniejsze publikacje pozwolą Państwu przybliżyć naszą codzienną pracę z dziećmi. Teksty dostępne są również na stronie internetowej Dziennika Elbląskiego w zakładce Pasłęk wraz z bogatą galerią zdjęć.

Życzymy udanej lektury.