Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486365
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6637
8468
15105
149201
4486365
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 21:20:53

Jubileusz 720-lecia Pasłęka
Przemarsz z okazji 720-lecia ulicami naszego miasta został wpisany w harmonogram uroczystości przedszkolnych. Tego dnia przedszkolaczki razem z rodzicami chętnie uczestniczyli w marszu. Pomalutku pokonywali dystans zmierzając do celu. Na podziękowanie zasługują rodzice; którzy specjalnie na ten dzień przygotowali dla swoich pociech wspaniałe stroje. Czasami trudno było rozpoznać małego przedszkolaka pod zbroją rycerza.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Wizyta w bibliotece
    Miesiąc maj to wspaniała okazja na to; by odwiedzić bibliotekę . Dzieci z grupy Biedroneczek i Skrzatów doskonale wiedzą; że w tym miesiącu biblioteka obchodzi swoje święto. Udały się więc wspólnie do biblioteki miejskiej w Pasłęku na specjalnie przygotowaną dla nich lekcję . Tematyka zajęć dotyczyła zasad przestrzegania bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z radością uczestniczyły w proponowanych zabawach. Na koniec mogły w dowolny sposób zorganizować sobie czas podczas wspólnej zabawy. Chętnie oglądały książeczki; budowały zamki z klocków oraz bawiły się samochodami i laleczkami.

Wycieczka ulicami Pasłęka
     Na wycieczkę ulicami Pasłęka wybrały się dzieci z grupy Biedroneczek i Skrzatów. Maszerując dzieci przyglądały się starym kamienicą ; które swoim wyglądem bardzo różnią się od nowego budownictwa. Podczas spaceru dzieci zadawały niezliczoną ilość pytań dotyczących Pasłęka. Z uwagą wysłuchały więc historii o naszym mieście. Wiedzę; którą zdobywały dzieci podczas zajęć starały się wykorzystać w praktyce m.in. z łatwością odnalazły Herb Pasłęka. Oczywiście podczas zwiedzania Pasłęka nie mogło zabraknąć wizyty w najważniejszym dla maluchów miejscu- czyli placu zabaw. Spacer ulicami naszego miasta okazał się wspaniałą okazją do zdobycia nowej wiedzy o Pasłęku.

Wizyta strażaków
     Do naszego przedszkola zostali zaproszeni wyjątkowi goście; którzy zapoznali dzieci z wyglądem strażaka oraz z funkcjonowaniem wozu strażackiego. W spotkaniu tym uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne począwszy od maluszków aż po starszaków. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jak wygląda wóz strażacki i co się w nim znajduje. Odbyła się również krótka pogadanka na temat zachowania się podczas pożaru. Strażacy przypomnieli dzieciom numery alarmowe ; pod które należy dzwonić w razie jakiegokolwiek wypadku. Jednakże numer alarmowy 998 był dzieciom doskonale znany. Dzieci samodzielnie mogły zwiedzić wnętrze wozu strażackiego oraz poćwiczyć gaszenie pożaru. 
Po spotkaniu przynajmniej połowa chłopców w przyszłości pragnie zostać Strażakiem.

Sprintem do maratonu
     19.05.2017r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy SP2 wzięły udział w III OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do Maratonu”. Bieg odbył się na Stadionie Miejskim w Pasłęku. Celem imprezy było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Imprezę rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki w wykonaniu starszych kolegów ze szkoły. Z uwagi na bezpieczeństwo, zawodników podzielono na trzy kategorie wiekowe. Kolejno każda z grup wraz ze swoimi paniami ustawiła się na linii startu, by w duchu zdrowej rywalizacji pokonać jak najdłuższy dystans.

Czytaj więcej...

Festyn ekologiczny
     Dzieci z grupy „Biedroneczek” oraz „Skrzatów” uczestniczyły w sobotę 13 maja 2017 roku w festynie ekologicznym z okazji „V Pasłęckiego Dnia Recyklingu” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Pasłęku i Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. Wszystkie nasze dzieci na scenie wyglądały pięknie w specjalnie przygotowanych do występu strojach. Dzieci zaprezentowały się w piosenkach oraz przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Nasze maluszki zaśpiewały oraz zatańczyły do piosenki „Nasza Planeta”; natomiast starszaki zaprezentowały część artystyczną zakończoną „Piosenką ekologiczną”. Obecność rodziców pod sceną dodawała dzieciom otuchy ; a gromkie brawa dały wiele satysfakcji. Dzieci schodząc ze sceny otrzymały drobne upominki w postaci słodkości. Piękna pogoda; wspaniały występ i uśmiech na twarzach dzieci były najlepszym podsumowaniem udanego występu.

Wszystkim dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za wspólne zaangażowanie się i obecność.

Justyna Bartoszek; Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska

Dzien Ziemi
     21 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych Biedroneczek oraz Skrzatów zwinnie biegały wokół przedszkola i zbierały wszystkie napotkane na swojej drodze śmieci. Wszystko po to; aby chociaż troszeczkę pomóc „Pani Ziemi” . Przez cały tydzień pobytu w przedszkolu dzieci zdobywały wiedzę na temat segregowania śmieci oraz wszelkich czynności sprzyjających ochronie środowiska. W związku z tym nie miały kłopotów z właściwym ich umieszczeniem do worków; a później do specjalnych pojemników przeznaczonych na plastik; papier i szkło. Z tym ostatnim surowcem dzieci obchodziły się bardzo ostrożnie. Maluszki chętnie prosiły o pomoc starszych kolegów i koleżanek. W krótkim czasie plac wokół przedszkola był czyściutki; a dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

My wszyscy pamiętamy o „Pani Ziemi”

Lekcja biblioteczna
     Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprosiły do swojego przedszkola panią Ele Pieczulską; która pracuje w szkolnej bibliotece. Od samego rana dzieci zadawały szereg pytań dotyczących pracy; którą wykonuje pani bibliotekarka. Na szczęście na odpowiedź nie musiały długo czekać ; ponieważ wszelkie wątpliwości rozwiała pani Ela udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania. Pani Ela przygotowała również specjalną lekcję pt. „Poznajemy literki”. Ze szczególną uwagą zaprezentowała również dzieciom książeczki przeznaczone do ich wieku. Dzieci z grupy Biedroneczek mogły obejrzeć wielobarwne ilustracje; a dzieci z grupy Skrzaty mogły obejrzeć książeczki; w których odnajdywały znajome im literki. Całość spotkania przeplatana była inscenizacją wierszy w wykonaniu dzieci ze szkoły.

Za ciekawą lekcję bardzo dziękujemy.

Zajęcia integracyjne
11 kwietnia 2017 r. maluszki z grupy „Biedroneczek” wybrały się na wycieczkę do Przedszkola Samorządowego nr 1 w Pasłęku, by wspólnie z dziećmi z grupy II uczestniczyć w zajęciach rytmicznych i plastycznych, poświęconych tematyce wielkanocnej. Dzieciom towarzyszyła atmosfera relaksu i rozluźnienia, a zaproponowane zabawy sprzyjały twórczemu poznaniu siebie nawzajem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy przy akompaniamencie pianina oraz różne formy improwizacji ruchowej. Po zajęciach, ku uciesze najmłodszych, wszyscy pobawiliśmy się przedszkolnymi zabawkami. Zabawa tak zbliżyła obie grupy, że trudno było się rozstać. Będziemy mile wspominać wspólnie spędzony czas.