Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3464856
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1709
1908
1709
107985
3464856
Twój IP: 54.158.208.189
2018-10-21, 15:21:26

Walentynki u „Biedroneczek”
„Wiesz, Prosiaczku... miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...
za bardzo” (Kubuś Puchatek)

     Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia dzieci zdecydowały się na czerwony akcent w swoich stylizacjach, zapoczątkowując dzień pełen wrażeń. Dzieci opowiadały o swoich przedszkolnych sympatiach, obdarowując je drobnym upominkiem czyli tzw. „walentynką”. Nie zabrakło spontanicznych wyrazów uwielbienia oraz zabaw przy piosenkach: „Serduszko puka w rytmie ...”, „Czy ten pan i pani”. Miłym akcentem była obserwacja unoszących się na wodzie świeczek oczywiście w kształcie serduszek. Serduszka towarzyszyły dzieciom również podczas prac plastycznych. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości, jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Czerwony dzień miłości na długo zapadnie w naszej pamięci.

Zajęcia otwarte dla rodziców
     Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to dobra okazja na to ; by spotkać się wspólnie w większym gronie. Z tej okazji w grupie „Biedroneczek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć poświęcona była Świętom Bożego Narodzenia; a szczególności choince. Na początku zajęć maluszki zaprezentowały się rodzicom w zabawie polegającej na klasyfikowaniu figur geometrycznych- poradziły sobie wspaniale! W dalszej części dzieci wspólnie z rodzicami wysłuchali historii ozdabiana choinki. Zadaniem ; w którym współpracowali wspólnie rodzice z dziećmi było odrysowanie i wycięcie rączek z papieru oraz ozdobienie papierowej bombki. Pod koniec dzieci przyklejały wykonane ozdoby tak; aby powstała choinka z ozdobami. Podsumowaniem wspólnego czasu było zaśpiewanie piosenki o Mikołaju.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas :)

Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

Przedszkolaki na lodowisku
Korzystając z okazji otwarcia lodowiska przy naszej szkole udałam się z małą grupką dzieci na Orlik. Ku mojemu zaskoczeniu były bardzo chętne spróbować swoich sił na łyżwach . Korzystając z "pingwinków" świetnie dawały sobie radę- pod "bacznym okiem" wytrawnej łyżwiarki pani Ireny. Nawet ja weszłam na lód i z pingwinkiem jeździłam na łyżwach! Dzieciom bardzo się podobało i obiecały w ferie wrócić na orlik z Rodzicami.

wych J. Hrywniak

Dziennik Elbląski
Szanowni Rodzice,
z nieukrywaną przyjemnością zachęcamy Państwa do śledzenia artykułów, ukazujących się w miesięczniku Głos Pasłęka, poświęconych wydarzeniom w oddziałach przedszkolnych. Mamy nadzieję, że niniejsze publikacje pozwolą Państwu przybliżyć naszą codzienną pracę z dziećmi. Teksty dostępne są również na stronie internetowej Dziennika Elbląskiego w zakładce Pasłęk wraz z bogatą galerią zdjęć.

Życzymy udanej lektury.

Dzień Babci i Dziadka
     Celebrowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Babcie i dziadkowi mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Babcie postrzegane są jako czułe i opiekuńcze, obdarzające wnuczęta szczerą miłością, zawsze służące radą i pomocą. Dziadkowie zaś to prawdziwa skarbnica wiedzy i doświadczeń, bardzo cennych z perspektywy młodego człowieka, który dopiero kształtuje swoją osobowość..

W tym roku oprócz montażu słowno-muzycznego w wykonaniu wnucząt z grupy „Biedroneczek” swój program rozszerzyły o jasełka, śpiewając i grając kolędy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończonej części artystycznej wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Wtedy rozpoczęła się druga część spotkania przepełniona refleksjami i wspomnieniami z dzieciństwa. Cieszymy się bardzo z tego spotkania, które było wyrazem mocnej więzi jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.

Dzień Babci i Dziadka
     Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka "Leśnie Skrzaty" przygotowały część artystyczną, na którą zaprosiły swoich dziadków. Poprzez wiersze i piosenki złożyły zaroszonym gościom – Kochanym Babciom i Dziadkom- najlepsze życzenia zdrowia i długich lat życia. Obdarowały swoje babcie i dziadków podarunkami i gorącymi buziakam. Podczas gdy dzaidkowie świętowali przy kawie i słodkościach dzieci umilały im czas śpiewając i dla nich tańcząc.

wych J. Hrywniak

Bal karnawałowy
Kolorowe maski ;piękne suknie księżniczek, policjant, pirat, balowe suknie Elzy z „Krainy Lodu” to tylko niektóre stroje, w których prezentowały się dzieci podczas wspólnej zabawy karnawałowej. Bajkowy świat; kolorowe balony oraz rytmy tanecznej muzyki sprawił,  że na twarzach dzieci przez cały czas gościł szeroki uśmiech. Aby móc złapać oddech od muzyki dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych konkursach, które polegały przede wszystkim na współpracy ze sobą. Jak zwykle rodzice nie zawiedli i przygotowali dzieciom wspaniałe stroje karnawałowe.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniała zabawę :)

Wychowawczynie

Jasełka
   Jak co roku w przedszkolu dzieci przygotowują się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia poprzez inscenizację narodzin Jezusa w przedstawieniu jasełkowym." Lesne Skrzaty" współnie z przybyłymi do przedszkola rodzicami śpiewały kolędy i świąteczne piosenki przy pięknie ubranej choince, w duchu licząc na świąteczne prezenty od "dużego" Mikołaja, który przyjdzie w święta.

wych J. Hrywniak

Jasełka u Biedroneczek
     Efektem długotrwałej pracy twórczej dzieci, rodziców i nauczycielek były inscenizacje jasełkowe, które połączyły polska tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na cud narodzin dzieciątka Jezus. Dzieci długo uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaprosiliśmy najbliższych członków rodziny oraz szanowną dyrekcję. Piękna scenografia, rekwizyty i wyjątkowe stroje sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem słuchali, oglądali i podziwiali małych artystów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę, była Maryja, Św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły zaproszonym gościom upominki: aniołki z masy gipsowej i mikołaje.