Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486481
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6753
8468
15221
149317
4486481
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 21:36:00

Spotkanie z lekarzem
Dnia 04.04.2017 r. -odbyło się spotkanie dzieci z " Oddziałów przedszkolnych " z lekarzem pediatrą -Panią doktor Renatą Ryniak -Żebryk oraz pielęgniarką Panią Marią Wątorską. Celem wizyty była rozmowa na temat: "Co sprzyja i co zagraża naszemu zdrowiu". Dzieci z uwagą słuchały jak goście w ciekawy sposób opowiadają o zdrowej żywności, właściwym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę w licznych konkursach. Cenne rady Pani doktor " jak być zdrowym"zapewne zostaną na długo w pamięci przedszkolaków, które podziękowały gościom własnoręcznie wykonanymi upominkami.

wych.: B. Świniarska , J. Hrywniak, M. Leśniow

Konkurs wielkanocny
3 kwietnia zakończył się konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców na wykonanieKonkurs wielkanocny
najpiękniejszej Palmy Wielkanocnej. W konkursie wzięło udział 14 uczestników, którzy przy pomocy rodziców wykonali kolorowe palmy. Szczególną uwagę zwróciła najwyższa palma wykonana przez Oliwiera Pielecha. Najpiekniejszą ( według komisji ) palmę wielkanocną wykonał Kacper Gierałtowski zajmując w ten sposób I miejsce . Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy także otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Bardzo dziękuję dzieciom i ich rodzicom za włożony trud w wykonanie palmy w tym gorącym przedświątecznym okresie.

Wychowawca Joanna Hrywniak

Rozstrzygnięcie konkursu
     Na kilka dni przed Wielkanocą przedszkolny korytarz stał się galerią prawdziwej sztuki estetycznej. Wszyscy mogliśmy podziwiać kunszt artystyczny małych wykonawców. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ”. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, a każda z ozdób nawiązywała do symboliki świąt Wielkanocnych. Oprócz tradycyjnych środków plastycznych, wykorzystano materiały przyrodnicze oraz artykuły kosmetyczne. Trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zajęli egzekwio pierwsze miejsce. Brawo
!

Wizyta Burmistrza
4 kwietnia, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, odwiedził nasze najmłodsze przedszkolaki („Biedroneczki” i „Leśne Skrzaty”) Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski. Nasz gość przeczytał dzieciom jedną z historii małego żółwia Franklina, znanego dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych, o walorach edukacyjnych. Pan Burmistrz nie tylko wyjątkowo zaprezentował treść opowiadania, ale również wcielił się w rolę Franklina, zdobywając sympatię przedszkolaków. Dzieci nawiązały z gościem bardzo dobry kontakt. I oto chodziło! W podziękowaniu za spotkanie, przedstawiciele obu grup wręczyli Burmistrzowi prezent w postaci laurki oraz koszyczka wielkanocnego.

Składamy ogromne podziękowania dla Pana Burmistrza za poświęcony czas i niespodziankę w postaci książeczek o historii Pasłęka.

Wizyta fryzjerki w oddziale Biedroneczek
     O tym mogły się przekonać dzieci z grupy „Biedroneczek”, bowiem odwiedziła ich prawdziwa fryzjerka. Pani Kasia zaprezentowała maluszkom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób należy dbać o włosy, żeby były piękne i zdrowe. Okazuje się, że nie tylko higiena oraz kosmetyki są ważne, ale istotne jest również zdrowe odżywianie. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazie modelowania, przełamując strach przed fryzjerską pelerynką. Chętne dziewczynki zostały fantazyjnie uczesane przez panią Kasię, chłopcy wrócili do domu z włosami „postawionymi na żel”. Dla dzieci była to bardzo cenna lekcja, gdyż miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki.

Pani Kasi serdecznie dziękujemy.

Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy.

Pierwszy dzień wiosny
     Każdy przedszkolak bardzo lubi zimę oraz zabawy na śniegu i lodzie, jednak gdy nastaje marzec, z utęsknieniem czeka na przyjście wiosny. Przedszkolaki z wielkim zapałem już od rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w zabawach i tańcach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Aby tradycji stało się zadość Marzanna – słomiana kukła została symbolicznie pożegnana przez dzieci grą na instrumentach oraz piszczałkach. W tajemniczych okolicznościach zniknęła, wyjeżdżając na wakacje do zimnych krajów. Nie obeszło się bez gromkich śpiewów i radosnych okrzyków na cześć Wiosny. Jesteśmy pewne, że starania naszych podopiecznych sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre. Już teraz przygotowujemy się do pieszych wycieczek, aby wypatrywać pierwsze powroty ptaków.

Spotkanie z farmaceutą
     Do naszego przedszkole zapraszani są rodzice ; babcie; dziadkowie; którzy wykonują ciekawe zawody. Tak też w piątek dzieci z grupy „Biedroneczki” odwiedziła jedna z mam ; która jest farmaceutką i pracuje w aptece. Na spotkaniu tym pokazała dzieciom różne leki; maści; krople i uczuliła dzieci na to; że nie wolno im brać leków samodzielnie. Odbyła się również pogadanka na temat właściwego mycia rąk; zębów i czyszczenia noska. Na koniec dzieci wspólnie wykonały maść witaminową” ;którą później posmarowały sobie rączki. Dzieciom bardzo podobały się tego rodzaju zajęcia ; z których czerpały jak najwięcej.

Dziękujemy za ciekawie przeprowadzone zajęcia :-)

Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

Dzień Kobiet
     8 marca to data, którą zapewne znają wszyscy Panowie. To dzień, w którym wszystkie kobietki 
„te małe i te duże” obchodzą swoje święto. Tak też wydarzyło się u nas w przedszkolu tego dnia. Chłopcy ubrani bardzo elegancko od samego ranka byli niezwykle uprzejmi dla dziewczynek. Wyręczali i pomagali dziewczynkom w codziennych obowiązkach. W ciągu całego dnia odbyło się wiele ciekawych zajęć, które sprawiły wielką radość wszystkim dziewczynkom. Odbyły się tańce, pieczenie ciasteczek, wykonywanie własnoręcznych kwiatków. Oczywiście pamiętamy o tym, iż w przedszkolu dziewczynki to dopiero „małe kobietki”, ale chłopcy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla dziewczynek prezenty- niespodzianki. Nie zapomnieli również tego dnia o tych „dużych kobietkach” i z życzeniami wielu radosnych dni wręczali kwiatki. Dla wszystkich kobietek tych małych i tych dużych -wielu radosnych dni-

Życzą wychowawczynie: Joanna Hrywniak; Justyna Bartoszek; Magdalena Leśniowska

Wizyta strażaków
     Dnia 27.02.2017 r. Przedszkolaków z grupy " Sowy" i " Leśne Skrzaty" odwiedzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pasłęku. Celem spotkania było kształtowanie właściwych postaw i zachowań w trudnych dla człowieka sytuacjach, które mogą uratować komuś życie. Nasi goście przybliżyli dzieciom swoją codzienną pracę, przypomnieli ważne numery telefonów alarmowych oraz poinstruowali, kiedy należy z nich korzystać. W trakcie spotkania dzieci zdobyły również wiedzę i umiejętności na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji omdlenia. Dzieci miały okazję działać praktycznie. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe: jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wezwać pomoc.