Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196154
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1816
2187
10897
43783
3196154
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:34:47

Dzień Babci i Dziadka
     Celebrowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Babcie i dziadkowi mogą zwykle tego dnia liczyć na drobne upominki, kwiaty, a przede wszystkim piękne laurki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Babcie postrzegane są jako czułe i opiekuńcze, obdarzające wnuczęta szczerą miłością, zawsze służące radą i pomocą. Dziadkowie zaś to prawdziwa skarbnica wiedzy i doświadczeń, bardzo cennych z perspektywy młodego człowieka, który dopiero kształtuje swoją osobowość..

W tym roku oprócz montażu słowno-muzycznego w wykonaniu wnucząt z grupy „Biedroneczek” swój program rozszerzyły o jasełka, śpiewając i grając kolędy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Po zakończonej części artystycznej wnuczęta zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Wtedy rozpoczęła się druga część spotkania przepełniona refleksjami i wspomnieniami z dzieciństwa. Cieszymy się bardzo z tego spotkania, które było wyrazem mocnej więzi jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.

Dzień Babci i Dziadka
     Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka "Leśnie Skrzaty" przygotowały część artystyczną, na którą zaprosiły swoich dziadków. Poprzez wiersze i piosenki złożyły zaroszonym gościom – Kochanym Babciom i Dziadkom- najlepsze życzenia zdrowia i długich lat życia. Obdarowały swoje babcie i dziadków podarunkami i gorącymi buziakam. Podczas gdy dzaidkowie świętowali przy kawie i słodkościach dzieci umilały im czas śpiewając i dla nich tańcząc.

wych J. Hrywniak

Bal karnawałowy
Kolorowe maski ;piękne suknie księżniczek, policjant, pirat, balowe suknie Elzy z „Krainy Lodu” to tylko niektóre stroje, w których prezentowały się dzieci podczas wspólnej zabawy karnawałowej. Bajkowy świat; kolorowe balony oraz rytmy tanecznej muzyki sprawił,  że na twarzach dzieci przez cały czas gościł szeroki uśmiech. Aby móc złapać oddech od muzyki dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w różnorodnych konkursach, które polegały przede wszystkim na współpracy ze sobą. Jak zwykle rodzice nie zawiedli i przygotowali dzieciom wspaniałe stroje karnawałowe.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspaniała zabawę :)

Wychowawczynie

Jasełka
   Jak co roku w przedszkolu dzieci przygotowują się do przeżycia świąt Bożego Narodzenia poprzez inscenizację narodzin Jezusa w przedstawieniu jasełkowym." Lesne Skrzaty" współnie z przybyłymi do przedszkola rodzicami śpiewały kolędy i świąteczne piosenki przy pięknie ubranej choince, w duchu licząc na świąteczne prezenty od "dużego" Mikołaja, który przyjdzie w święta.

wych J. Hrywniak

Jasełka u Biedroneczek
     Efektem długotrwałej pracy twórczej dzieci, rodziców i nauczycielek były inscenizacje jasełkowe, które połączyły polska tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na cud narodzin dzieciątka Jezus. Dzieci długo uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaprosiliśmy najbliższych członków rodziny oraz szanowną dyrekcję. Piękna scenografia, rekwizyty i wyjątkowe stroje sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem słuchali, oglądali i podziwiali małych artystów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę, była Maryja, Św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły zaproszonym gościom upominki: aniołki z masy gipsowej i mikołaje.

Idą święta
"Zaczaruj szpitalny świat"
Zostań Świętym Mikołajem

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci to czas oczekiwania na prezenty. Nic tak przecież nie cieszy jak uśmiech dziecka ... tym bardziej chorego.
Zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku.

Na cel akcji można przekazywać: kredki, farby, bloki rysunkowe, wycinanki, klej, nożyczki itp. Zachęcamy również dzieci do wykazania się kreatywnością i zrobienia kolorowanki własnoręcznie. Wzory można zaczerpnąć z Internetu albo zrobić samemu. Akcja potrwa do 16 grudnia 2016r. 
Pomóżmy dzieciom przebrnąć przez ten trudny czas pobytu w szpitalu. Pokolorujmy ich szary świat w czasie świąt. Zaangażujmy nasze dzieci w akcję charytatywną. Nauczmy je niesienia bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Wychowawcy grupy:
Justyna Bartoszek; Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Bożena Świniarska

Spotkanie z Mikołajem
     6 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Mikołajem. Dzieci już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwały na przyjście Mikołaja. Robiły wszystko; aby swoim zachowaniem zasłużyć na prezenty. Dzielinie ćwiczyły wierszyki i piosenki; przystroiły przedszkole w różne ozdoby świąteczne ; a przede wszystkim przygotowały honorowe miejsce dla Mikołaja obok pięknie przystrojonej choinki. To właśnie tego dnia od samego rana dzieci wsłuchiwały się w różne odgłosy; aby wreszcie usłyszeć ten jedyny- dźwięk dzwoneczka! Mikołaj wędrował po całym przedszkolu i zapraszał do siebie wszystkie grzeczne dzieci. Po wysłuchaniu wierszyków i piosenek wręczył dzieciom wspaniałe prezenty. Dzieci z uśmiechem podchodziły do Mikołaja; choć nie obyło się bez wylania łez. Wtedy pomocna okazała się dłoń pani wychowawczyni. Dzieci również miały przygotowane dla Mikołaja prezenty. Maluszki z grupy „Biedroneczek” przygotowały dla Mikołaja piękny szalik; który miał go chronić przed mrozem i chłodem. Tak właśnie dzieci dbają o swojego Mikołaja; aby jeszcze do nich przyszedł oczywiście z prezentami :-)

Za mile spędzony czas z mikołajem – dziękujemy!

Dzieci wraz z wychowawcami.
Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Justyna Bartoszek

Dzień Pluszowego Misia
     Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. To historia, a jak jest dzisiaj?

Czytaj więcej...

Zajęcia z dynią
     Dzieci z grupy „Biedroneczek” przeprowadziły zabawy badawcze z dyniami. Opisywaliśmy ich wygląd, kształt oraz ważyliśmy „na oko”. Zastanawialiśmy się, po co są dynia i co można z nich zrobić. Propozycji było dużo. W pierwszej kolejności postanowiliśmy zrobić kolorowe stworki, pamiętając, że dyni nie należy się bać. W końcu Kopciuszek miał karocę wyczarowaną właśnie z ogrodowej dyni.

Potem wykonaliśmy lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Ostatecznie wybraliśmy miąższ z dyni i wtedy okazało się, co kryje się w środku. Dużo frajdy sprawiło dzieciom oddzielenie pestek od miąższu – było to doskonałe ćwiczenie manualne. Na koniec poczęstowaliśmy się pestkami dyni, które stanowią zdrową alternatywę dla słodkich przekąsek.
Halloween wprawdzie za nami, ale i tak udało nam się stworzyć, własny, niepowtarzalny dyniowy zakątek.