Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3201283
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1018
1509
1018
48912
3201283
Twój IP: 54.162.171.242
2018-08-19, 13:17:34

Zabawa andrzejkowa
     8 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia dzieci z grupy „Skrzaty” oraz „Biedronki” uczestniczyły we wspólnych zabawach i wróżbach. Na samym początku dzieci wysłuchały historii wróżb andrzejkowych i zostały poinformowane o tym; iż wszystkie wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”. Dzieci chętnie wywróżyły sobie przyszły zawód; poznały swój szczęśliwy kolor; poznały imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka ora z zachowaniem szczególnej ostrożności przy pomocy nauczyciela odbyło się lanie wosku. Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżby z użyciem kapci. Między kolejnymi wróżbami odbywały się wspólne tańce. To było kolejne spotkanie sprzyjające integrowaniu się starszaków z maluchami.:-) Na koniec zabawy dzieci zostały poczęstowane wcześniej upieczonymi ciasteczkami o bardzo ciekawym kształcie. Dzieci tego dnia wyglądały przepięknie ; a wszystko dzięki strojom przygotowanym przez rodziców .

Za wspólną zabawę oraz wspaniale przygotowane stroje
Dziękujemy :-)
Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Justyna Bartoszek

Konkurs "Zdrowe zęby mam, sam o nie dbam"
     W grupie "Leśnych skrzatów" został zakończony konkurs zorganizowany przy współudziale pielęgniarki szkolnej pt."Zdrowe zęby mam -bardzo o nie dbam". Konkurs plastyczny polegał na pokolorowaniu książeczki, która zawierała najważniejsze informacje o zasadach prawidłowej higieny jamy ustnej. Najładniejsze prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Podczas wizyty w grupie Pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat prawidłowego żywienia, spożywania warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Dzieci miały okazję zaprezentować umiejętność mycia zębów w praktyce.

J. Hrywniak

Spotkanie z leśniczym

     28 października w oddziałach przedszkolnych odbyła się żywa lekcja przyrody. Na to spotkanie został zaproszony leśniczy z Nadleśnictwa Młynary pan Stefan Byk. Spotkanie to było podzielona na kilka etapów. Na samym początku pan leśniczy wprowadził dzieci w świat przyrody poprzez włączenie ciekawej przyrodniczej bajki; której bohaterami był Bolek i Lotek. Po obejrzeniu bajki odbył się konkurs o tematyce przyrodniczej. Dzieci; które uważnie oglądały bajkę to bez problemu potrafiły odpowiedzieć na zadawane pytania. Oczywiście za dobrze udzieloną odpowiedź dzieci otrzymały bardzo ciekawe nagrody. W drugiej części pan leśniczy pokazywał dzieciom różne eksponaty zwierząt i opowiadał o życiu zwierząt. W części trzeciej dzieci mogły obejrzeć i dotknąć wszystkie eksponaty. Dzieci podziękowały za bardzo ciekawą lekcję i wręczyły panu Stefanowi drobny upominek ; za co zostały poczęstowane słodkościami. Ta żywa lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dziękujemy :-)

Pasowanie na Przedszkolaka
     Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca była ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Maluszki bardzo szybko i sprawnie udowodniły swoją gotowość, by stać się „prawdziwymi” przedszkolakami. Po niespełna dwumiesięcznym pobycie w placówce, doskonale potrafiły recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Po zaprezentowaniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym przy wielu światkach obiecały być wzorowymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor Grażyna Lewandowska dokonała uroczystego pasowania każdego członka grupy „Biedroneczek”.

Czytaj więcej...

Urodziny przedszkolaków
   Urodziny to ważne święto dla małego i dużego. Z okazji swoich urodzin dzieci w przedszkolu częstują koleżanki i kolegów słodyczmi. Składają sobie życzenia , śpiewaja "sto lat!"

J. Hrywniak

Bal jesieni
      21 października w oddziałach przedszkolnych odbył się „Bal Jesieni”. Dzieci z grupy „Biedroneczek” zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci z grupy „Skrzaty”. Podczas balu maluchy świetnie integrowały się z dziećmi starszymi – chętnie razem tańczyły. Na balu oprócz świetnych tańców można było podziwiać u dzieci piękne stroje jesienne. Wszystkie stroje zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu oraz pomysłowości rodziców .

Za piękne stroje i zaangażowanie rodziców - bardzo dziękujemy :-)
Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

 

Spotkanie z pielęgniarką
     W grupie „Biedroneczek „odbyło się spotkanie z Pielęgniarką. W ramach „Zdrowego odżywiania” pielęgniarka opowiadała dzieciom o właściwym dbaniu o zęby. Zapoznała i pokazała dzieciom w jaki sposób właściwie należy myć zęby. Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pt.”Zdrowe zęby mam – bardzo o nie dbam”.

 

 

 

Spartakiada "Leśne Skrzaty"
     Dzieci z grupy "Leśne Skrzaty" wzieły udział w zawodach sportowych organizowanych dla wszystkich przedszkolaków z Miasta i Gminy Pasłęk.Było dużo fajnej zabawy, a na koniec- słodkości i medale.

J. Hrywniak

Owocowe pyszności
     Tematyka żywienia jest jednym z ważnych zagadnień zdrowotnych poruszanym w przedszkolu. W związku z tym dzieci z grupy „Biedroneczek” postanowiły przygotować sałatkę owocową. Podczas zajęć maluszki zostały wdrożone do przestrzegania zasad higieny obowiązującej podczas przygotowania posiłków, ochoczo umyły rączki i ubrały fartuszki. Krojenie owoców, które początkowo sprawiało wiele trudności, zostało opanowane przez dzieci do perfekcji. Talerzyki szybko napełniały się kolorowymi owocami.

Idąc za ciosem „Biedroneczki” podjęły kolejne kulinarne wyzwanie, przygotowując koreczki owocowe. Nadziewanie owoców na wykałaczkę sprawiło dzieciom ogromna frajdę. Wszyscy bardzo się starali, a wysiłek opłacił się – zarówno sałatka, jak i koreczki smakowały wybornie. Od takich pyszności można się naprawdę uzależnić. Maluszki już wiedzą, że to co zdrowe, może być również bardzo pyszne.