Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3605050
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
3073
2361
5434
24029
3605050
Twój IP: 54.226.36.60
2018-12-10, 07:14:27

Urodziny przedszkolaków
   Urodziny to ważne święto dla małego i dużego. Z okazji swoich urodzin dzieci w przedszkolu częstują koleżanki i kolegów słodyczmi. Składają sobie życzenia , śpiewaja "sto lat!"

J. Hrywniak

Bal jesieni
      21 października w oddziałach przedszkolnych odbył się „Bal Jesieni”. Dzieci z grupy „Biedroneczek” zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci z grupy „Skrzaty”. Podczas balu maluchy świetnie integrowały się z dziećmi starszymi – chętnie razem tańczyły. Na balu oprócz świetnych tańców można było podziwiać u dzieci piękne stroje jesienne. Wszystkie stroje zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu oraz pomysłowości rodziców .

Za piękne stroje i zaangażowanie rodziców - bardzo dziękujemy :-)
Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

 

Spotkanie z pielęgniarką
     W grupie „Biedroneczek „odbyło się spotkanie z Pielęgniarką. W ramach „Zdrowego odżywiania” pielęgniarka opowiadała dzieciom o właściwym dbaniu o zęby. Zapoznała i pokazała dzieciom w jaki sposób właściwie należy myć zęby. Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pt.”Zdrowe zęby mam – bardzo o nie dbam”.

 

 

 

Spartakiada "Leśne Skrzaty"
     Dzieci z grupy "Leśne Skrzaty" wzieły udział w zawodach sportowych organizowanych dla wszystkich przedszkolaków z Miasta i Gminy Pasłęk.Było dużo fajnej zabawy, a na koniec- słodkości i medale.

J. Hrywniak

Owocowe pyszności
     Tematyka żywienia jest jednym z ważnych zagadnień zdrowotnych poruszanym w przedszkolu. W związku z tym dzieci z grupy „Biedroneczek” postanowiły przygotować sałatkę owocową. Podczas zajęć maluszki zostały wdrożone do przestrzegania zasad higieny obowiązującej podczas przygotowania posiłków, ochoczo umyły rączki i ubrały fartuszki. Krojenie owoców, które początkowo sprawiało wiele trudności, zostało opanowane przez dzieci do perfekcji. Talerzyki szybko napełniały się kolorowymi owocami.

Idąc za ciosem „Biedroneczki” podjęły kolejne kulinarne wyzwanie, przygotowując koreczki owocowe. Nadziewanie owoców na wykałaczkę sprawiło dzieciom ogromna frajdę. Wszyscy bardzo się starali, a wysiłek opłacił się – zarówno sałatka, jak i koreczki smakowały wybornie. Od takich pyszności można się naprawdę uzależnić. Maluszki już wiedzą, że to co zdrowe, może być również bardzo pyszne.

Dzien Chlopaka w Biedroneczkach
   Oczywiście nawet wśród maluszków nie mogło zabraknąć upominków w tym wyjątkowym dniu. Dziewczynki z grupy „Biedroneczek” przygotowały dla chłopców specjalne krawaty i zaśpiewały radośnie „Sto lat”. Oczywiście aby dziewczynkom nie było smutno zostały poczęstowane słodkim lizaczkiem. Dziewczynki cierpliwie czekają teraz na swoje święto.

Konkurs owocowo-warzywny
     Rodzice wraz z dziećmi z grupy „Biedroneczek” wzięli udział w konkursie owocowo-warzywnym . Wspólnie wymyślali i przygotowywali różne postacie i zwierzęta wykorzystując do tego owoce lub warzywa. Prace były bardzo interesujące!

Dzieci same opowiadały o swojej wykonanej pracy. Najbardziej podobało im się to; że dzięki temu spędziły więcej czasu ze swoimi rodzicami.
Dla wszystkich dzieci czekał dyplom i nagroda.
Wszystkim dzieciom – dziękujemy:-)

Oddział przedszkolny
     16 września 2016 roku dzieci z grupy „Biedroneczek” udały się na Spartakiadę Przedszkolaków. W związku z tym, iż jest to najmłodsza grupa –„ 3-latki”, zadaniem ich było głośne kibicowanie dzieciom z najstarszej grupy z oddziału przedszkolnego. Mimo to, dzieci chętnie maszerowały, starając się dotrzymać kroku podczas wspólnego przemarszu. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały medale i słodki poczęstunek. Do przedszkola wróciły z szerokim uśmiechem na twarzy:-)

Spotkanie z Policjantami
    15 września 2016 roku dzieci z grupy „Biedroneczek” z oddziału przedszkolnego spotkały się z Policjantami. Spotkanie to miało na celu zapoznać dzieci z wyglądem Policjanta oraz zapoznać ich z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.