Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486173
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6445
8468
14913
149009
4486173
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 20:44:25

Jasełka u Biedroneczek
     Efektem długotrwałej pracy twórczej dzieci, rodziców i nauczycielek były inscenizacje jasełkowe, które połączyły polska tradycję z nowoczesnym spojrzeniem na cud narodzin dzieciątka Jezus. Dzieci długo uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd. Na jasełkowe spotkania zaprosiliśmy najbliższych członków rodziny oraz szanowną dyrekcję. Piękna scenografia, rekwizyty i wyjątkowe stroje sprawiły, że wszyscy z zainteresowaniem słuchali, oglądali i podziwiali małych artystów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę, była Maryja, Św. Józef, dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci złożyły życzenia oraz wręczyły zaproszonym gościom upominki: aniołki z masy gipsowej i mikołaje.

Idą święta
"Zaczaruj szpitalny świat"
Zostań Świętym Mikołajem

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci to czas oczekiwania na prezenty. Nic tak przecież nie cieszy jak uśmiech dziecka ... tym bardziej chorego.
Zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce artykułów papierniczych dla małych pacjentów z Oddziału Pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Pasłęku.

Na cel akcji można przekazywać: kredki, farby, bloki rysunkowe, wycinanki, klej, nożyczki itp. Zachęcamy również dzieci do wykazania się kreatywnością i zrobienia kolorowanki własnoręcznie. Wzory można zaczerpnąć z Internetu albo zrobić samemu. Akcja potrwa do 16 grudnia 2016r. 
Pomóżmy dzieciom przebrnąć przez ten trudny czas pobytu w szpitalu. Pokolorujmy ich szary świat w czasie świąt. Zaangażujmy nasze dzieci w akcję charytatywną. Nauczmy je niesienia bezinteresownej pomocy i wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Wychowawcy grupy:
Justyna Bartoszek; Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Bożena Świniarska

Spotkanie z Mikołajem
     6 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z Mikołajem. Dzieci już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwały na przyjście Mikołaja. Robiły wszystko; aby swoim zachowaniem zasłużyć na prezenty. Dzielinie ćwiczyły wierszyki i piosenki; przystroiły przedszkole w różne ozdoby świąteczne ; a przede wszystkim przygotowały honorowe miejsce dla Mikołaja obok pięknie przystrojonej choinki. To właśnie tego dnia od samego rana dzieci wsłuchiwały się w różne odgłosy; aby wreszcie usłyszeć ten jedyny- dźwięk dzwoneczka! Mikołaj wędrował po całym przedszkolu i zapraszał do siebie wszystkie grzeczne dzieci. Po wysłuchaniu wierszyków i piosenek wręczył dzieciom wspaniałe prezenty. Dzieci z uśmiechem podchodziły do Mikołaja; choć nie obyło się bez wylania łez. Wtedy pomocna okazała się dłoń pani wychowawczyni. Dzieci również miały przygotowane dla Mikołaja prezenty. Maluszki z grupy „Biedroneczek” przygotowały dla Mikołaja piękny szalik; który miał go chronić przed mrozem i chłodem. Tak właśnie dzieci dbają o swojego Mikołaja; aby jeszcze do nich przyszedł oczywiście z prezentami :-)

Za mile spędzony czas z mikołajem – dziękujemy!

Dzieci wraz z wychowawcami.
Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Justyna Bartoszek

Dzień Pluszowego Misia
     Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. To historia, a jak jest dzisiaj?

Czytaj więcej...

Zajęcia z dynią
     Dzieci z grupy „Biedroneczek” przeprowadziły zabawy badawcze z dyniami. Opisywaliśmy ich wygląd, kształt oraz ważyliśmy „na oko”. Zastanawialiśmy się, po co są dynia i co można z nich zrobić. Propozycji było dużo. W pierwszej kolejności postanowiliśmy zrobić kolorowe stworki, pamiętając, że dyni nie należy się bać. W końcu Kopciuszek miał karocę wyczarowaną właśnie z ogrodowej dyni.

Potem wykonaliśmy lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Ostatecznie wybraliśmy miąższ z dyni i wtedy okazało się, co kryje się w środku. Dużo frajdy sprawiło dzieciom oddzielenie pestek od miąższu – było to doskonałe ćwiczenie manualne. Na koniec poczęstowaliśmy się pestkami dyni, które stanowią zdrową alternatywę dla słodkich przekąsek.
Halloween wprawdzie za nami, ale i tak udało nam się stworzyć, własny, niepowtarzalny dyniowy zakątek.

Zabawa andrzejkowa
     8 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia dzieci z grupy „Skrzaty” oraz „Biedronki” uczestniczyły we wspólnych zabawach i wróżbach. Na samym początku dzieci wysłuchały historii wróżb andrzejkowych i zostały poinformowane o tym; iż wszystkie wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”. Dzieci chętnie wywróżyły sobie przyszły zawód; poznały swój szczęśliwy kolor; poznały imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka ora z zachowaniem szczególnej ostrożności przy pomocy nauczyciela odbyło się lanie wosku. Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżby z użyciem kapci. Między kolejnymi wróżbami odbywały się wspólne tańce. To było kolejne spotkanie sprzyjające integrowaniu się starszaków z maluchami.:-) Na koniec zabawy dzieci zostały poczęstowane wcześniej upieczonymi ciasteczkami o bardzo ciekawym kształcie. Dzieci tego dnia wyglądały przepięknie ; a wszystko dzięki strojom przygotowanym przez rodziców .

Za wspólną zabawę oraz wspaniale przygotowane stroje
Dziękujemy :-)
Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Justyna Bartoszek

Konkurs "Zdrowe zęby mam, sam o nie dbam"
     W grupie "Leśnych skrzatów" został zakończony konkurs zorganizowany przy współudziale pielęgniarki szkolnej pt."Zdrowe zęby mam -bardzo o nie dbam". Konkurs plastyczny polegał na pokolorowaniu książeczki, która zawierała najważniejsze informacje o zasadach prawidłowej higieny jamy ustnej. Najładniejsze prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Podczas wizyty w grupie Pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat prawidłowego żywienia, spożywania warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Dzieci miały okazję zaprezentować umiejętność mycia zębów w praktyce.

J. Hrywniak

Spotkanie z leśniczym

     28 października w oddziałach przedszkolnych odbyła się żywa lekcja przyrody. Na to spotkanie został zaproszony leśniczy z Nadleśnictwa Młynary pan Stefan Byk. Spotkanie to było podzielona na kilka etapów. Na samym początku pan leśniczy wprowadził dzieci w świat przyrody poprzez włączenie ciekawej przyrodniczej bajki; której bohaterami był Bolek i Lotek. Po obejrzeniu bajki odbył się konkurs o tematyce przyrodniczej. Dzieci; które uważnie oglądały bajkę to bez problemu potrafiły odpowiedzieć na zadawane pytania. Oczywiście za dobrze udzieloną odpowiedź dzieci otrzymały bardzo ciekawe nagrody. W drugiej części pan leśniczy pokazywał dzieciom różne eksponaty zwierząt i opowiadał o życiu zwierząt. W części trzeciej dzieci mogły obejrzeć i dotknąć wszystkie eksponaty. Dzieci podziękowały za bardzo ciekawą lekcję i wręczyły panu Stefanowi drobny upominek ; za co zostały poczęstowane słodkościami. Ta żywa lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dziękujemy :-)

Pasowanie na Przedszkolaka
     Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca była ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Maluszki bardzo szybko i sprawnie udowodniły swoją gotowość, by stać się „prawdziwymi” przedszkolakami. Po niespełna dwumiesięcznym pobycie w placówce, doskonale potrafiły recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Po zaprezentowaniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym przy wielu światkach obiecały być wzorowymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor Grażyna Lewandowska dokonała uroczystego pasowania każdego członka grupy „Biedroneczek”.

Czytaj więcej...