Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3874825
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1341
2731
15491
77023
3874825
Twój IP: 34.229.175.129
2019-02-21, 08:32:12

Dzień Pluszowego Misia
     Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. To historia, a jak jest dzisiaj?

Czytaj więcej...

Zajęcia z dynią
     Dzieci z grupy „Biedroneczek” przeprowadziły zabawy badawcze z dyniami. Opisywaliśmy ich wygląd, kształt oraz ważyliśmy „na oko”. Zastanawialiśmy się, po co są dynia i co można z nich zrobić. Propozycji było dużo. W pierwszej kolejności postanowiliśmy zrobić kolorowe stworki, pamiętając, że dyni nie należy się bać. W końcu Kopciuszek miał karocę wyczarowaną właśnie z ogrodowej dyni.

Potem wykonaliśmy lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Ostatecznie wybraliśmy miąższ z dyni i wtedy okazało się, co kryje się w środku. Dużo frajdy sprawiło dzieciom oddzielenie pestek od miąższu – było to doskonałe ćwiczenie manualne. Na koniec poczęstowaliśmy się pestkami dyni, które stanowią zdrową alternatywę dla słodkich przekąsek.
Halloween wprawdzie za nami, ale i tak udało nam się stworzyć, własny, niepowtarzalny dyniowy zakątek.

Zabawa andrzejkowa
     8 listopada w oddziale przedszkolnym odbyła się zabawa andrzejkowa. Tego dnia dzieci z grupy „Skrzaty” oraz „Biedronki” uczestniczyły we wspólnych zabawach i wróżbach. Na samym początku dzieci wysłuchały historii wróżb andrzejkowych i zostały poinformowane o tym; iż wszystkie wróżby należy traktować z „przymrużeniem oka”. Dzieci chętnie wywróżyły sobie przyszły zawód; poznały swój szczęśliwy kolor; poznały imię swojej przyszłej wybranki lub wybranka ora z zachowaniem szczególnej ostrożności przy pomocy nauczyciela odbyło się lanie wosku. Nie mogło oczywiście zabraknąć wróżby z użyciem kapci. Między kolejnymi wróżbami odbywały się wspólne tańce. To było kolejne spotkanie sprzyjające integrowaniu się starszaków z maluchami.:-) Na koniec zabawy dzieci zostały poczęstowane wcześniej upieczonymi ciasteczkami o bardzo ciekawym kształcie. Dzieci tego dnia wyglądały przepięknie ; a wszystko dzięki strojom przygotowanym przez rodziców .

Za wspólną zabawę oraz wspaniale przygotowane stroje
Dziękujemy :-)
Joanna Hrywniak; Magdalena Leśniowska; Justyna Bartoszek

Konkurs "Zdrowe zęby mam, sam o nie dbam"
     W grupie "Leśnych skrzatów" został zakończony konkurs zorganizowany przy współudziale pielęgniarki szkolnej pt."Zdrowe zęby mam -bardzo o nie dbam". Konkurs plastyczny polegał na pokolorowaniu książeczki, która zawierała najważniejsze informacje o zasadach prawidłowej higieny jamy ustnej. Najładniejsze prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

Podczas wizyty w grupie Pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat prawidłowego żywienia, spożywania warzyw i owoców oraz produktów mlecznych. Dzieci miały okazję zaprezentować umiejętność mycia zębów w praktyce.

J. Hrywniak

Spotkanie z leśniczym

     28 października w oddziałach przedszkolnych odbyła się żywa lekcja przyrody. Na to spotkanie został zaproszony leśniczy z Nadleśnictwa Młynary pan Stefan Byk. Spotkanie to było podzielona na kilka etapów. Na samym początku pan leśniczy wprowadził dzieci w świat przyrody poprzez włączenie ciekawej przyrodniczej bajki; której bohaterami był Bolek i Lotek. Po obejrzeniu bajki odbył się konkurs o tematyce przyrodniczej. Dzieci; które uważnie oglądały bajkę to bez problemu potrafiły odpowiedzieć na zadawane pytania. Oczywiście za dobrze udzieloną odpowiedź dzieci otrzymały bardzo ciekawe nagrody. W drugiej części pan leśniczy pokazywał dzieciom różne eksponaty zwierząt i opowiadał o życiu zwierząt. W części trzeciej dzieci mogły obejrzeć i dotknąć wszystkie eksponaty. Dzieci podziękowały za bardzo ciekawą lekcję i wręczyły panu Stefanowi drobny upominek ; za co zostały poczęstowane słodkościami. Ta żywa lekcja przyrody na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Dziękujemy :-)

Pasowanie na Przedszkolaka
     Najważniejszym wydarzeniem minionego miesiąca była ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Maluszki bardzo szybko i sprawnie udowodniły swoją gotowość, by stać się „prawdziwymi” przedszkolakami. Po niespełna dwumiesięcznym pobycie w placówce, doskonale potrafiły recytować wierszyki i śpiewać piosenki. Po zaprezentowaniu części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, w którym przy wielu światkach obiecały być wzorowymi przedszkolakami. Następnie pani dyrektor Grażyna Lewandowska dokonała uroczystego pasowania każdego członka grupy „Biedroneczek”.

Czytaj więcej...

Urodziny przedszkolaków
   Urodziny to ważne święto dla małego i dużego. Z okazji swoich urodzin dzieci w przedszkolu częstują koleżanki i kolegów słodyczmi. Składają sobie życzenia , śpiewaja "sto lat!"

J. Hrywniak

Bal jesieni
      21 października w oddziałach przedszkolnych odbył się „Bal Jesieni”. Dzieci z grupy „Biedroneczek” zaprosiły do wspólnej zabawy dzieci z grupy „Skrzaty”. Podczas balu maluchy świetnie integrowały się z dziećmi starszymi – chętnie razem tańczyły. Na balu oprócz świetnych tańców można było podziwiać u dzieci piękne stroje jesienne. Wszystkie stroje zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu oraz pomysłowości rodziców .

Za piękne stroje i zaangażowanie rodziców - bardzo dziękujemy :-)
Magdalena Leśniowska i Justyna Bartoszek

 

Spotkanie z pielęgniarką
     W grupie „Biedroneczek „odbyło się spotkanie z Pielęgniarką. W ramach „Zdrowego odżywiania” pielęgniarka opowiadała dzieciom o właściwym dbaniu o zęby. Zapoznała i pokazała dzieciom w jaki sposób właściwie należy myć zęby. Na koniec spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pt.”Zdrowe zęby mam – bardzo o nie dbam”.