Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4486467
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6739
8468
15207
149303
4486467
Twój IP: 3.94.196.192
2019-06-17, 21:34:12

Bal Jesieni
25 października dzieci z przedszkola spotkały się na wspólnej zabawie z okazji Balu Jesieni. Wszyscy wesoło się bawili, a spotkanie to przyczyniło się do kształtowania umiejętności wspólnej zabawy starszych z młodszymi. Zabawa integracyjna posłużyła także. wyrabianiu śmiałości i spontaniczności w zabawach ruchowych, tańcach i pląsach. Jesienne przebrania dzieci pokazały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie jesienią.

Wychowawczynie grup przedszkolnych


 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Książki mają w sobie wielką moc. Każda strona, niczym czarodziejska różdżka może przenieść nas w zupełnie inny świat, pełen fantastycznych przygód i niezwykłych zdarzeń. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Dlatego też warto i trzeba czytać dzieciom. A już na pewno w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który obchodziliśmy 1 października. Tego dnia wszystkie przedszkolaki w skupieniu i zaciekawieniu słuchały wierszy Jana Brzechwy, czytanych przez wyjątkowego gościa, Panią Wicedyrektor. Oczywiście śmiechu było co niemiara, ale przy tym nauczyliśmy się wielu istotnych rzeczy.

Okazji do czytania dzieciom jest bardzo dużo i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Tej zasady się trzymajmy i codziennie głośno czytajmy :)

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Dzień Chłopaka
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 

 

 

Dzień Chłopaka
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

„Kiedy śmieje się dziec¬ko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

 Dzień Przedszkolaka
    20 września w naszym przedszkolu odbył się wyjątkowy dzień – święto wszystkich Przedszkolaków. Z tej okazji każda grupa w swojej sali miała do wykonania różne zadania i konkurencje. Po dobrze wykonanych ćwiczeniach dzieci w nagrodę otrzymały medale „Super Przedszkolaka”. Na osłodzenie tego dnia przedszkolaki upiekły czekoladowe mufinki. Wspólne tańce oraz zabawy na świeżym powietrzu zakończyły ten dzień ogromnym uśmiechem na twarzach dzieci. Wszystkie dzieci tego dnia czuły się wyjątkowe. Oby było więcej takich dni w ich życiu…

Za miło spędzony czas
dziękują wychowawczynie grup

Wizyta w remizie strażackiej
Dzieci z zerówki odwiedziły strażaków w remizie strażackiej w Pasłęku Zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji gaśniczych i ratunkowych. Miały okazję polewać wodą z sikawki strażackiej, obejrzały samochody bojowe i urządzenia w nich się znajdujące. Przymierzały kaski i kamizelki. Również młodsze dzieci miały okazję spotkać się ze strażakami, którzy przyjechali do przedszkola. Dzieci były zainteresowane samochodami strażackimi oraz tym czym zajmują się strażacy. Potrafiły podać numer alarmowy oraz jakich informacji należy udzielić w przypadku wezwania pomocy. Być może w przyszłości przybędzie nam młodych, dzielnych strażaków.

Dzień Dziecka
Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Dzień obfitował w wiele ciekawych zdarzeń. Zaczęło się tajemniczo, gdyż największą atrakcją tego dnia było pojawienie się klauna który przechadzał się ulicami miasta.Tego dnia mogliśmy skosztować waty cukrowej, dzieci ponadto spędziły ten czas w ogródku przedszkolnym który był wypełniony wieloma ciekawymi zabawami min: pojawiły się bańki mydlane, rzut kuleczka w tarczę, tory przeszkód, malowanie twarzy, malowanie farbami po folii w grupie maluszków, psikanie wodą na kubeczki oraz nie zabrakło zabaw sportowych. Bardzo miło spędziliśmy ten czas gdyż pod koniec zabawy dzieci mogły skosztować lodów i słodkiego i poczęstunku. :-)

Dzień Matki
Dzieci z naszego przedszkola przygotowały dla swoich mam program artystyczny. Przedszkolaki ubrane w stroje pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i składały życzenia. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki. Następnie po części oficjalnej , każda grupa przygotowała słodki poczęstunek. 
Na koniec dzieci zaśpiewały wszystkim mamom "Sto lat".

Zajęcia w bibliotece
Również i w tym roku dzieci z zerówek uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w bibliotece miejskiej w Pasłęku, poświęconych czytelnictwu i dbaniu o książki. Wizyta zapewne zaowocuje nowymi czytelnikami. Dzieci odwiedziły także Izbę Historyczną, gdzie obejrzały wiele ciekawych pamiątek i eksponatów związanych z Pasłękiem i jego okolicami. To była pouczająca wyprawa w przeszłość.

Wych.: J. Hrywniak , E. Marcinkowska