Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3196208
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1870
2187
10951
43837
3196208
Twój IP: 54.80.87.62
2018-08-16, 23:36:35

Poczytaj mi proszę
W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, grupę „Wesołych Muchomorków” odwiedziła pani Urszula Szuniewicz, mama Wojtusia oraz pan Maciej Lewczuk, tata Arka, aby wspólnie zaprezentować dzieciom bajkę. Pani Ula przeczytała jedną z historii strażaka Sama znanego dzieciom z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Niezwykłe wydarzenia, żartobliwy język utworu, ale przede wszystkim znakomite zaprezentowanie tekstu przez panią Ulę spowodowały, że dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg akcji w opowiadaniu. Uzupełnieniem spotkania była pogadanka na temat występujących zagrożeniach pożarowych oraz sposobach ich zapobiegania, a także prezentacja stroju strażaka oraz narzędzi niezbędnych do udzielania pomocy. Każde dziecko miało możliwość przymierzenia hełmu czy też sprawdzenia ciężaru gaśnicy. Warto wspomnieć, iż nasi goście jako członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, z pasją wspierają działania zawodowych jednostek ratowniczych w kraju. Podobnie, jak strażak Sam, zawsze gotowi do stania na straży i bezinteresownej pomocy poszkodowanym. Na koniec wspólnego spotkania nie mogło zabraknąć drobnych upominków, które nasi goście otrzymali od maluszków.

Rodzicom naszych wychowanków serdecznie dziękujemy za odwiedziny i niezwykłe spotkanie z książką.

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Powitanie wiosny
Budząca się do życia przyroda dała nam pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominające nam o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany, usłyszymy ich miły klekot. Pierwszy dzień wiosny jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dorosłych oraz dzieci. Nasze przedszkolaki – zaakcentowały ten dzień barwnym pochodem. Dzieciom towarzyszyły kolorowe kwiaty, wiosenne przebrania oraz Marzanny. Wesołe Marzanny dzieci wykonały w wspólnie w przedszkolu- każda z nich miała inny i niepowtarzalny wyraz twarzy, były kolorowe i stylowe. 

”Idzie do na wiosna, wesoła i radosna, uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem świeci”
Z wiosennym pozdrowieniem!

Kielecki Teatr Lektur
Kielecki Teatr Lektur zaprezentował naszym przedszkolakom przedstawienie, które mogły obejrzeć w Pasłęckim Ośrodku Kultury, pt. „Niesamowita Wycieczka Na Każdym Kroku Bajeczka, czyli Wędrówka to Niesłychana Baran spotkał Barana”. Bohaterowie naszego przedstawienia, wesoła rodzinka, która sprawia sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki, wybrała się na wycieczkę. Podczas wakacyjnej wędrówki na swej drodze zwariowana rodzinka spotkała różne zwierzęta i ciekawe postacie, które też mają swój świat, swoje problemy radości i smutki. W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima: Ręce i Nogi, Baran, Spóźniony słowik, Żuk, Hipopotam, Koziołeczek, Kwoka, Samochwała, Pytalski.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Wiele z nich znało wiersze i recytowała je z pamięci razem z aktorami.

Wychowawcy grup przedszkolnych

Spotkanie z leśniczym
Również i w tym roku do naszych przedszkolaków przyjechali pracownicy Nadleśnictwa Młynary. Pan leśniczy opowiadał o zwierzętach znajdujących schronienie w okolicznych lasach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ssaków, ptaków i owadów z naszych okolic. 
Przedszkolaki zadawały ciekawe pytania leśniczemu, wskazując tym samym, na swoje zainteresowanie tematem zwierząt. Dziękujemy za pouczającą lekcję przyrody i zapraszamy na kolejne spotkania.
Wychowawcy grup przedszkolnych

Spotkanie z krawcowKto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował?
Wiemy, wiemy to krawcowa …

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej dzieci z grupy Wesołe Muchomorki zaprosiły do grupy panią Leokadię Danielewicz. Było to kolejne ze spotkań przybliżających przedszkolakom tajniki różnych zawodów.
Pani Lodzia na co dzień pracuje jako intendentka, a krawiectwem pasjonuje się od lat. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Maluszki z zaciekawieniem oglądały różne rodzaje materiałów oraz wykrojów. Z wielkim animuszem przyglądały się etapom powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu – dziecięcej poduszeczki. Maluszków długo nie trzeba było zachęcać, ochoczo wspomogły krawcową w przygotowaniu poduszeczek, wypełniając ich wnętrze odpowiednim materiałem. Okazuje się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały takie piękne rzeczy. Na zakończenie spotkania dzieci pokazały, jak fantastycznie potrafią się bawić i cieszyć z wykonanej zabawki. W podziękowaniu za ciekawą lekcję szycia przedszkolaki wręczyły pani Lodzi kosz pełen owoców.

Pani Leokadii serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia. Życzymy niewyczerpanej weny twórczej.

Justyna Bartoszek, Aleksandra Brzoza

Papugi w przedszkolu
Papużko, papużko, co nam powiesz na uszko?

9 marca 2018r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście, papugi Tymek i Tosia. Dzięki uprzejmości Pani Urszuli Szuniewicz, mamie naszego Wojtusia, dzieci miały okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie na temat życia tych ptaków. Przedszkolaki dowiedziały się jak ubarwione są papugi, jakie mają zwyczaje oraz czym się żywią. A ponieważ nie lubią hałasu, staraliśmy się być bardzo cicho. Jednak już po chwili, ptasi pupile, sami próbowali nawiązać z nami kontakt. Okazuje się, iż papużki, to bardzo figlarne, a zarazem inteligentne i przyjacielskie zwierzątka. Wymagają sporo uwagi, dlatego należy zapewnić im dużo zabawek i możliwości interakcji z otoczeniem. Spotkanie z papużkami przebiegło w miłej atmosferze, i choć nie odezwały się ludzkim głosem i tak zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Pani Urszuli serdecznie dziękujemy za atrakcyjne zajęcia.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Uczniowie szkoły muzycznej zagrali przedszkolakom
Jednym z wielu zadań przedszkola jest rozwijanie wrażliwości muzycznej dziecka. Kontakt z muzyką rozwija bowiem aktywną i twórczą wyobraźnię. 20 lutego w oddziale przedszkolnym gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu. Przedszkolaki poznały wygląd i brzmienie różnorodnych instrumentów klawiszowych, dętych i strunowych. Koncert poprowadziła Pani Aleksandra Serocka, która w ciekawy i zabawny sposób przybliżyła budowę instrumentów muzycznych. Kto by przypuszczał, że włosie w smyczku pochodzi ze specjalnie wypreparowanych włosów z ogona końskiego, zaś sam flet należy do instrumentów drewnianych. Dzieci uczestniczyły ponadto w rozwiązywaniu zagadek muzycznych, za co zostały nagrodzone słodyczami. Występ młodych artystów złożył się na znakomite spektrum dźwięków i barw, jakie można usłyszeć grając na prezentowanych instrumentach. Przedszkolaki były niesamowicie skupione, a ich twarze w cudowny sposób oddawały przeżywane emocje. Odpowiednio dobrany repertuar, dobry kontakt z widzami, miła, pełna humoru atmosfera, sprawiły, że koncert był bardzo interesujący. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami szkoły muzycznej.

„Dzień Przyjaźni u Przedszkolaków”

Walentynki„Na górze róże
Na dole fiołki
A my się lubimy
Jak dwa Aniołki"

Świętowania podczas Walentynek nie zabrakło również we wszystkich grupach z Oddziału Przedszkolnego począwszy od maluszków do starszaków. Jednakże ten magiczny dzień dzieci w przedszkolu pojmowały troszeczkę inaczej. Był to niezwykły dzień; w którym dzieci głośno oznajmiały sobie jak bardzo się lubią. Przez cały tydzień funkcjonowała w przedszkolu „Skrzynka Walentynkowa” i pod koniec dnia dzieci otrzymały Walentynkę niespodziankę. Długo i wytrwale podpytywały kolegów i koleżanki od kogo dostały tak pięknie ozdobiona kartkę. Niestety nie otrzymały jednoznacznej odpowiedzi. Do dnia dzisiejszego jest to owiane tajemnicą.
Życzymy sobie; aby w naszym przedszkolu każdego dnia panowała wśród dzieci taka przyjazna i radosna atmosfera.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Międzynarodowy Dzień Pizzy
Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Tak też dzieci z grupy „Biedroneczek” i „Wiewióreczek” również świętowały hucznie ten dzień w przedszkolu. Niezastąpiona okazała się pomoc pani Ireny Ulejczyk; która przygotowała wspaniałe ciasto pod pizze .Gdy urosło dzieci samodzielnie układały swoje ulubione składniki na pizzę. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita . Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Bo z pizzą jest jak z zespołem rockowym: liczy się doskonały skład i wyśmienite kawałki. Gotową i ciepłą pizzę dzieci wcinały aż im się uszy trzęsły :-)