Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3464851
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1704
1908
1704
107980
3464851
Twój IP: 54.158.208.189
2018-10-21, 15:19:10

Przygoda w siodle
Po pierwsze – była wyjątkowo ładna pogoda, po drugie – każdy miał swój plecak, a po trzecie – atrakcji było moc. Na całodzienną wycieczkę do Sokolnika (stadnina koni) wyruszyliśmy w dobrych humorach. Już na trasie mogliśmy podziwiać hektary pagórkowatych łąk umożliwiających wycieczki na końskim grzbiecie. Na dzieci z grupy „Wesołe Muchomorki” oraz „Wiewióreczki” czekało mnóstwo atrakcji, przede wszystkim konie różnej maści. Dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta, pogłaskać, przyjrzeć się z bliska, zaprzyjaźnić… Zasięgnąwszy wiedzy, w jaki sposób pielęgnować i dbać o wierzchowce, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu, przedszkolaki udały się obejrzeć przestronne stajnie, boksy oraz krytą ujeżdżalnię do całorocznych treningów. Nasi wychowankowie mieli możliwość skorzystania z przejażdżki na kucyku pod czujnym okiem instruktorek. Radość była ogromna, a niektórzy z nas to urodzeni jeźdźcy! Po takiej porcji emocji przyszła pora na posiłek. Kiełbaski z grilla zniknęły błyskawicznie. Sielskie krajobrazy, duża dawka ruchu i ciepło sprawiły, że z rozrzewnieniem żegnaliśmy się z Sokolnikiem. Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasi podopieczni zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.

Państwu Kulpińskim serdecznie dziękujemy za umożliwienie zwiedzania stadniny oraz niezapomnianą przygodę w siodle.
Wychowawczynie: Katarzyna Srebrnik, Justyna Bartoszek

Wizyta w bibliotece
15 maja dzieci z grupy „Biedroneczek” ora „Wiewióreczek” zostały zaproszone na specjalnie przygotowaną dla nich lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Celem tego spotkania było zachęcenie dzieci do zaprzyjaźnienia się z książeczkami. Dzieci najpierw wysłuchały przygód Franklina a potem wykonały prace z tym związane. Przeplatały się zajęcia ruchowe z plastycznymi oraz tanecznymi. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich proponowanych dla nich formach spędzenia czasu w bibliotece. Oczywiście nie mogło zabraknąć również zapoznania dzieci z wyposażeniem i funkcjonowaniem biblioteki; a wszystko po to aby zachęcić dzieci do wspólnego odwiedzania biblioteki razem z rodzicami. Nagrodą dla dzieci była wspólna wesoła zabawa; a szeroki uśmiech nie znikał z ich twarzy.

Aby ten czas wspólnie spędzony zaowocował w przyszłości częstymi wizytami w bibliotece :-)

Magdalena Leśniowska i Kasia Srebrnik

Wycieczka do Ziołowego Dzbanka
20 kwietnia dzieci z grup: „Wiewióreczki” i „Wesołe Muchomorki” zamówiły piękną pogodę, zapakowały się w autobus i ruszyły na podbój „Ziołowego Dzbanka” w miejscowości Sąpy. Na miejscu oczywiście czakało mnóstwo atrakcji, ale na początek trzeba było zakasać rękawy i zabrać się do ciężkiej pracy. Maluchy poznały tajniki przygotowywania ziołowych mydełek, starszaki natomiast postanowiły sprawdzić się w roli garncarzy. Efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, przedszkolaki stworzyły prawdziwe cudeńka. Kolejnym bojowym zadaniem, było zjedzenie wielkiego stosu babeczek i wypicie pysznego kompotu, no ale kto mógł temu sprostać, jak nie nasze małe głodomorki :) Potem jeszcze zwiedzanie zagrody i ani się obejrzeliśmy, a już trzeba było wracać do przedszkola. Dziękujemy serdecznie właścicielom i paniom animatorkom, za ciepłe przyjęcie. Kto wie, może w przyszłym roku wpadniemy do „Ziołowego Dzbanka” w podobnym składzie.

Wychowawczynie: Justyna Bartoszek, Katarzyna Srebrnik

Dzień Ziemi u przedszkolakówNadchodzi Święto Ziemi!!!
Z tej okazji robimy coś dla Ziemi.
Niektórzy sadzą pojedyncze drzewa
inni nawet całe lasy. Rozmawiają
z pracownikami rezerwatu przyrody.
Dowiadują się o oczyszczaniu wody,
wyjeżdżają do zakładu utylizacji odpadów
Śmieci. By dowiedzieć się co mają robić dzieci
By na Ziemi było czysto wkoło
By naszej Matce Ziemi wesoło było
Podejmują różne zobowiązania
dla jej ratowania!

Również wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w akcji „Sprzątania Świata” . W ciągu całego tygodnia dzieci poznały różne sposoby na zwalczanie zanieczyszczeń na naszej plancie. Wykonywały różnorodne prace; które były podsumowaniem zdobytej wiedzy. Bez żadnych oporów dzieci włożyły rękawiczki i zbierały różne papierki oraz plastiki wokół swojego przedszkola i nie tylko. Po zakończonej pracy na ich twarzach malował się szeroki uśmiech. Aby takich bezinteresownych gestów było jak najwięcej każdego dnia!

Dziękujemy

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Poczytaj mi proszę
W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, grupę „Wesołych Muchomorków” odwiedziła pani Urszula Szuniewicz, mama Wojtusia oraz pan Maciej Lewczuk, tata Arka, aby wspólnie zaprezentować dzieciom bajkę. Pani Ula przeczytała jedną z historii strażaka Sama znanego dzieciom z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Niezwykłe wydarzenia, żartobliwy język utworu, ale przede wszystkim znakomite zaprezentowanie tekstu przez panią Ulę spowodowały, że dzieci z ogromną uwagą śledziły przebieg akcji w opowiadaniu. Uzupełnieniem spotkania była pogadanka na temat występujących zagrożeniach pożarowych oraz sposobach ich zapobiegania, a także prezentacja stroju strażaka oraz narzędzi niezbędnych do udzielania pomocy. Każde dziecko miało możliwość przymierzenia hełmu czy też sprawdzenia ciężaru gaśnicy. Warto wspomnieć, iż nasi goście jako członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, z pasją wspierają działania zawodowych jednostek ratowniczych w kraju. Podobnie, jak strażak Sam, zawsze gotowi do stania na straży i bezinteresownej pomocy poszkodowanym. Na koniec wspólnego spotkania nie mogło zabraknąć drobnych upominków, które nasi goście otrzymali od maluszków.

Rodzicom naszych wychowanków serdecznie dziękujemy za odwiedziny i niezwykłe spotkanie z książką.

Justyna Bartoszek i Aleksandra Brzoza

Powitanie wiosny
Budząca się do życia przyroda dała nam pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominające nam o nadejściu nowej pory roku. Lada dzień pojawią się bociany, usłyszymy ich miły klekot. Pierwszy dzień wiosny jest jednym z bardziej wyczekiwanych dni w roku przez dorosłych oraz dzieci. Nasze przedszkolaki – zaakcentowały ten dzień barwnym pochodem. Dzieciom towarzyszyły kolorowe kwiaty, wiosenne przebrania oraz Marzanny. Wesołe Marzanny dzieci wykonały w wspólnie w przedszkolu- każda z nich miała inny i niepowtarzalny wyraz twarzy, były kolorowe i stylowe. 

”Idzie do na wiosna, wesoła i radosna, uśmiecha się do dzieci, i słoneczkiem świeci”
Z wiosennym pozdrowieniem!

Kielecki Teatr Lektur
Kielecki Teatr Lektur zaprezentował naszym przedszkolakom przedstawienie, które mogły obejrzeć w Pasłęckim Ośrodku Kultury, pt. „Niesamowita Wycieczka Na Każdym Kroku Bajeczka, czyli Wędrówka to Niesłychana Baran spotkał Barana”. Bohaterowie naszego przedstawienia, wesoła rodzinka, która sprawia sobie nawzajem różne figle, psoty i niespodzianki, wybrała się na wycieczkę. Podczas wakacyjnej wędrówki na swej drodze zwariowana rodzinka spotkała różne zwierzęta i ciekawe postacie, które też mają swój świat, swoje problemy radości i smutki. W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima: Ręce i Nogi, Baran, Spóźniony słowik, Żuk, Hipopotam, Koziołeczek, Kwoka, Samochwała, Pytalski.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Wiele z nich znało wiersze i recytowała je z pamięci razem z aktorami.

Wychowawcy grup przedszkolnych

Spotkanie z leśniczym
Również i w tym roku do naszych przedszkolaków przyjechali pracownicy Nadleśnictwa Młynary. Pan leśniczy opowiadał o zwierzętach znajdujących schronienie w okolicznych lasach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ssaków, ptaków i owadów z naszych okolic. 
Przedszkolaki zadawały ciekawe pytania leśniczemu, wskazując tym samym, na swoje zainteresowanie tematem zwierząt. Dziękujemy za pouczającą lekcję przyrody i zapraszamy na kolejne spotkania.
Wychowawcy grup przedszkolnych

Spotkanie z krawcowKto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował?
Wiemy, wiemy to krawcowa …

Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej dzieci z grupy Wesołe Muchomorki zaprosiły do grupy panią Leokadię Danielewicz. Było to kolejne ze spotkań przybliżających przedszkolakom tajniki różnych zawodów.
Pani Lodzia na co dzień pracuje jako intendentka, a krawiectwem pasjonuje się od lat. Podczas spotkania przedszkolaki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Maluszki z zaciekawieniem oglądały różne rodzaje materiałów oraz wykrojów. Z wielkim animuszem przyglądały się etapom powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu – dziecięcej poduszeczki. Maluszków długo nie trzeba było zachęcać, ochoczo wspomogły krawcową w przygotowaniu poduszeczek, wypełniając ich wnętrze odpowiednim materiałem. Okazuje się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały takie piękne rzeczy. Na zakończenie spotkania dzieci pokazały, jak fantastycznie potrafią się bawić i cieszyć z wykonanej zabawki. W podziękowaniu za ciekawą lekcję szycia przedszkolaki wręczyły pani Lodzi kosz pełen owoców.

Pani Leokadii serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe zajęcia. Życzymy niewyczerpanej weny twórczej.

Justyna Bartoszek, Aleksandra Brzoza