^do góry
  
  
  

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Konkurs plastyczny pt. „Jesień”.

W listopadzie  ogłoszzono konkurs plastyczny pt. „Jesień”. Celem konkursu  było pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia, koncentracji uwagi i kształtowanie  zdolności manualnych.

Zadaniem dzieci było stworzenie kompozycji inspirowanych wyobraźnią, których motywem przewodnim  było piękno jesiennej przyrody wraz z bogactwem jej barw, kształtów. Uczestnicy wykazali się twórczym potencjałem

Na konkurs wpłynęło 21 prac wyróżniających się estetycznym wykonaniem i różnorodnością.

11 Listopada

Wiemy, że nasz kraj ma ponad tysiąc lat i że mamy bogatą tradycję i historię. Wiemy też, że wielu polskich rycerzy, żołnierzy i innych bohaterów poświęciło swoje życie, by uratować kraj w czasie wojen, gdy atakowały Polskę inne kraje.

Teraz cieszymy się, że możemy żyć w wolnym, swoim kraju i że mamy pokój, możemy spokojnie się uczyć, pracować i sami o sobie decydować wybierając władze w wyborach i mogąc mówić i pisać po polsku. Aby przetrwał nasz naród, musimy wiedzieć o tym wszystkim, szanować naszą historię i tradycję oraz kiedyś przekazać tę wiedzę swoim dzieciom, a te dzieci – swoim dzieciom….

Niech żyje Polska!

Czasowe zamknięcie przedszkola

DRODZY RODZICE

Informuję, że ze względu na chorobę COVID-19 i kwarantannę  pracowników bloku kuchennego oddziały przedszkolne naszej placówki zostają zamknięte  od 3 grudnia  do 8 grudnia br. W tym czasie zajęcia z dziećmi  będą prowadzone  w trybie  zdalnym.

                                                                        Grażyna Lewandowska

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dzień Głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego uczestnikami powinny być przede wszystkim dzieci
Tego dnia w roli lektorki wystąpił nauczyciel przedszkola nasza pani Madzia 😊 która czytała dzieciom. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków, uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

Zaglądamy do Kotków

Dziękujemy Wam Drogie Kotki za wspólną zabawę i naukę. Oczywiście podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, za wszystkie informacje zwrotne oraz nadesłane zdjęcia. Dziękujemy Wam Rodzice za zaangażowanie oraz poświęcony czas. Trzymajcie się cieplutko i dużo zdrówka. Pozdrawiamy :)

Witamy u Biedroneczek

Po raz kolejny zaglądamy do Naszych dzieci z przedszkola i znowu zawitaliśmy  do najstarszej grupy , czyli „Biedroneczek”.  Co u Nas słychać? Opowiemy Wam w kilku zdaniach.
Codziennie otrzymujemy od naszej Pani zadania , które chętnie wykonujemy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że już niedługo  rozpoczniemy naukę w klasie I, więc trzeba rzetelnie przyłożyć się już teraz do nauki. Dobrym przykładem jest postawa naszego kolegi, który podczas odśpiewania naszego Hymnu stał na baczność. Brawo!!, my też o tym pamiętamy. Oczywiście nie zabrakło u Nas dobrej zabawy.  Niektóre dzieci maja nową, kolorowa fryzurę, a niektórzy z Nas patrzą na świat przez niebieskie okulary. Wychodząc na krótki spacer nie zapominamy o nałożeniu maseczek , nasza koleżanka dba nawet o swojego pluszakaJ. Aby dbać o przyrodę pomagamy na wsi. Najczęściej jesteśmy świetnymi kierowcami naszych traktorów . Nasz kolega zajął się również śmieciami i, których niestety jest coraz więcej. Nasz koleżanka ma pełno roboty , bo pomaga mamie przy opiece nad swoja malutka siostrzyczką, ale robi to z największa przyjemnością.

To tyle u Nas :)   
Odrabiamy lekcje, dobrze się bawimy, ale już bardzo mocno za sobą wszyscy tęsknimy!

                                                                                                               POZDRAWIAMY CAŁE PRZEDSZKOLE
                                                                                                                         Dzieci z grupy „Biedroneczki”

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2021. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.