^do góry
  
  
  

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dzień Głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego uczestnikami powinny być przede wszystkim dzieci
Tego dnia w roli lektorki wystąpił nauczyciel przedszkola nasza pani Madzia 😊 która czytała dzieciom. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków, uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

Zaglądamy do Kotków

Dziękujemy Wam Drogie Kotki za wspólną zabawę i naukę. Oczywiście podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, za wszystkie informacje zwrotne oraz nadesłane zdjęcia. Dziękujemy Wam Rodzice za zaangażowanie oraz poświęcony czas. Trzymajcie się cieplutko i dużo zdrówka. Pozdrawiamy :)

Witamy u Biedroneczek

Po raz kolejny zaglądamy do Naszych dzieci z przedszkola i znowu zawitaliśmy  do najstarszej grupy , czyli „Biedroneczek”.  Co u Nas słychać? Opowiemy Wam w kilku zdaniach.
Codziennie otrzymujemy od naszej Pani zadania , które chętnie wykonujemy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że już niedługo  rozpoczniemy naukę w klasie I, więc trzeba rzetelnie przyłożyć się już teraz do nauki. Dobrym przykładem jest postawa naszego kolegi, który podczas odśpiewania naszego Hymnu stał na baczność. Brawo!!, my też o tym pamiętamy. Oczywiście nie zabrakło u Nas dobrej zabawy.  Niektóre dzieci maja nową, kolorowa fryzurę, a niektórzy z Nas patrzą na świat przez niebieskie okulary. Wychodząc na krótki spacer nie zapominamy o nałożeniu maseczek , nasza koleżanka dba nawet o swojego pluszakaJ. Aby dbać o przyrodę pomagamy na wsi. Najczęściej jesteśmy świetnymi kierowcami naszych traktorów . Nasz kolega zajął się również śmieciami i, których niestety jest coraz więcej. Nasz koleżanka ma pełno roboty , bo pomaga mamie przy opiece nad swoja malutka siostrzyczką, ale robi to z największa przyjemnością.

To tyle u Nas :)   
Odrabiamy lekcje, dobrze się bawimy, ale już bardzo mocno za sobą wszyscy tęsknimy!

                                                                                                               POZDRAWIAMY CAŁE PRZEDSZKOLE
                                                                                                                         Dzieci z grupy „Biedroneczki”

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa obowiązujące od 6 maja

Wewnętrzna procedura bezpieczeństwa określająca zasady opieki nad dziećmi w przedszkolu Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku podczas zagrożenia epidemiologicznego:

 1. Zasady rekrutacji:
 • Przedszkole zapewnia opiekę w godzinach 6:30-16:30,
 • W przedszkolu zorganizowano dwie grupy po 12 dzieci w każdej grupie,
 • Rekrutacja następuje po wypełnieniu i złożeniu przez rodzica/opiekuna wniosku o zapewnienie opieki przedszkolnej,
 • Z zajęć opiekuńczo-wychowawczych mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo w przyjęciu do grup mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W przypadku większej ilości zgłoszeń decyduje ich kolejność wpływu.

Czytaj więcej: Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa  obowiązujące od 6 maja

Witają :) 5 i 4 -latki z naszego przedszkola:)

 

Poprzez nauczanie zdalne wykonują różne prace i ćwiczenia zadane przez nauczyciela. Dużo siły i energii przekazują nam efektem swojej pracy a także dobrym nastawieniem i uśmiechem. A oto efekty naszych prac:)

Dziękujemy rodzicom za współpracę.

grupa Muchomorki 0c

Od 6 maja 2020 r. przedszkola otwarte

W związku z decyzją Burmistrza Pasłęka o otwarciu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Pasłęk informujemy, że od dnia 6 maja 2020 r. zostaną otwarte następujące placówki:

 • Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Pasłęku uruchomi 2 oddziały dla 24 dzieci,
 • Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Pasłęku uruchomi 3 oddziały dla 36 dzieci,
 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pasłęku uruchomi 2 oddziały dla 24 dzieci,
 • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłęku uruchomi 2 oddziały dla 24 dzieci,
 • Szkoła Podstawowa Nr 3 w Pasłęku uruchomi 1 oddział dla 12 dzieci,
 • Szkoła Podstawowa w Rogajnach uruchomi 1 oddział dla 12 dzieci,
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej uruchomi 1 oddział dla 12 dzieci.

Oddziały przedszkolne działające na terenie miasta będą funkcjonowały od godziny 6.30 do 16.30. Oddziały przedszkolne w Rogajnach i w Zielonce Pasłęckiej czynne będą od godz. 7.30 do 12.30. Szkoła/przedszkole nie zapewnia dowozu dzieci do placówek.

Z zajęć opiekuńczo-wychowawczych mogą skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.
Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dyrektor przedszkola/szkoły przygotuje zasady i wytyczne dotyczące przyprowadzania i przebywania dzieci na terenie placówki, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Zgłoszenie dziecka do oddziału przedszkolnego należy przesłać e-mailem do przedszkola/szkoły, do której uczęszcza dziecko, do dnia 5 maja br. do godziny 15.00 (wzór zgłoszenia w załączniku poniżej).

wzór zgłoszenia - wersja pdf, wersja doc

Pracowite przedszkolaki

Przedszkolaki dzielnie się trzymają w czasie epidemi koronowirusa. Twórczo spedziły czas przedświąteczny tworząc kolorowe pisanki. A i na co dzień pilnie pracują realizując zdalne lekcje.
Trzymajcie się kochani. Dużo cierpliwości i wytrwałości życzymy.

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.