^do góry
  
  
  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

W naszym przedszkolu Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy już w piątek 27 września i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki. Maluchy miały okazję wysłuchać wierszy autorstwa Doroty Gellner czytanych przez panią Dyrektor. Wszystkie dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały wierszy. Natomiast później z wielką ochotą rozmawiały na temat wysłuchanych treści.
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Spotkanie z policjantem

Na początku każdego roku szkolnego przedszkolaki poznają drogę do przedszkola wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji we wrześniu dzieci uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami policji. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do przedszkola Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Panowie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały dużo pytań. Serdecznie dziękujemy policjantom z Pasłęckiego Komisariatu za przybycie i przybliżenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem i my świętowaliśmy go najlepiej jak potrafiliśmy …😊 Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w każdej z grup dzięki czemu dzieci mogły spędzić czas na rozmowę w miłej atmosferze ze swoimi paniami nauczycielkami..:) Najlepszą atrakcją jak i również pyszną były lody …Jeszcze raz bardzo dziękujemy za niespodziankę która sprawiła nam wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci 😊

Godziny urzędowania

Sekretariat  730 - 1530

Biblioteka  800 - 1400

Logopeda 

Pedagog  poniedziałek - czwartek 800 - 1230,

                 piątek  800 - 1200


Kont
akt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.