^do góry
  
  
  

Bieg po pączka

20.02 mieliśmy okazję uczestniczyć w II Pasłęckim Biegu po pączka 😊.
Nasze przedszkolaki przebiegły dystans na 200m gdzie czekały na nie słodkie niespodzianki w postaci pączka…Świetnie bawiliśmy się przy muzyce a także przy rozgrzewce z bajkowym Olafem 😊
Bardzo dziękujemy za to że mogliśmy tam być razem z wami 😊

Walentynki

My przedszkolaki😊 oczywiście jesteśmy za tym aby takich dni jak Walentynki było jak najwięcej, bo nigdy dość okazji, aby powiedzieć "Lubię Cię", "Kocham", "Uwielbiam". Cóż w tym złego. Tego dnia każdy powinien czuć się kochany. Walentynki wysyłamy pocztą, podkładamy ukradkiem pod drzwi, wrzucamy do skrzynki albo wsuwamy niepostrzeżenie do spodni. Wszystkie chwyty dozwolone. Pamiętajcie tylko o jednym: tego dnia nie robimy nikomu głupich czy złośliwych dowcipów. Najmilsze kartki Walentynkowe to te zrobione własnoręcznie. Ozdobione ślicznym rysunkiem albo wierszykiem, jeśli akurat dopisze wena…😊

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najmocniej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 15 stycznia 😊. Na pięknie udekorowanej stołówce szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, żółwie ninja, Batmany, … Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Jasełka

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a dzieci swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ... Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem, dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Są one jednak też okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.29 listopada również nasze przedszkolaki miały okazję poznać swoją przyszłość. Kiedy przyszedł czas na wróżby, ku zdziwieniu wszystkich dzieci przybyły do nas wróżki, które przygotowały wiele niespodzianek. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżby cukierkowej. Wróżki zadbały o to, by dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Okazało się, że mury naszego przedszkola opuszczą policjant, strażak, piosenkarz, piłkarz, lekarz.Pływające na wodzie rurki oraz losowanie imion pokazały kto z kim będzie się przyjaźnił. Dużo radości i wrażeń dostarczyło dzieciom lanie wosku przez magiczny klucz czarodzieja. Z powstałych kształtów, odczytywały czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Wróżki, ku wielkiej uciesze dzieci postanowiły wypowiadając czarodziejskie zaklęcie wyczarować słodkie co nieco.

Konkurs plastyczny "Zdrowe odżywianie"

W grupie Leśnych Skrzatów odbył się konkurs plastyczny promujący zdrowe odżywianie pt.” Zdrowie na talerzu”. Był on podsumowaniem zajęć, przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną, dotyczących higieny i prawidłowego żywienia. Konkurs cieszył się zainteresowaniem wielu dzieci. Praca, która zdobyła największe uznanie, została wykonana przez Nadię Jankowską

Survival u przedszkolaków

Pod koniec listopada w przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z Panem Jerzym Staneckim bliżej znanym jako „Magnus”. Pan Jerzy to człowiek, który swoja przygodę z survivalem rozpoczął w 1981 roku w szkole średniej. Od tamtego czasu wszystkie jego życiowe wybory zmierzały w jednym kierunku. Pan Jerzy spotkał się z przedszkolakami i w bardzo ciekawy sposób przekazał i zademonstrował zasady survivalu. Opowiadał , co należy zabrać ze sobą do lasu, aby w każdej sytuacji sobie poradzić. Pokazywał , jak można rozpalić płomień wykorzystując do tego waciki kosmetyczne oraz jak zrobić płaszczyk przeciwdeszczowy z worka na śmieci. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały różnych historii , a Pan Jerzy swoją ogromną wiedzę przekazywał dziecięcym językiem. Dla wszystkich z nas było to bardzo interesujące spotkanie.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję 

Godziny urzędowania

Sekretariat  730 - 1530

Biblioteka  800 - 1400

Logopeda  poniedziałek8 00 - 1325, wtorek 800 - 1420,      
                   czwartek 800 - 1030, piątek 800 - 1325 

Pedagog 
poniedziałek - czwartek 800 - 1330,

                 piątek  800 - 1200


Kont
akt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.