^do góry
  
  
  

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 15 stycznia 😊. Na pięknie udekorowanej stołówce szkolnej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, żółwie ninja, Batmany, … Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.


Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Jasełka

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a dzieci swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ... Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci na całym świecie

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.

Andrzejki

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem, dostarczającym wielu przeżyć i emocji. Są one jednak też okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.29 listopada również nasze przedszkolaki miały okazję poznać swoją przyszłość. Kiedy przyszedł czas na wróżby, ku zdziwieniu wszystkich dzieci przybyły do nas wróżki, które przygotowały wiele niespodzianek. Nie zabrakło ustawiania bucików, wróżby cukierkowej. Wróżki zadbały o to, by dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Okazało się, że mury naszego przedszkola opuszczą policjant, strażak, piosenkarz, piłkarz, lekarz.Pływające na wodzie rurki oraz losowanie imion pokazały kto z kim będzie się przyjaźnił. Dużo radości i wrażeń dostarczyło dzieciom lanie wosku przez magiczny klucz czarodzieja. Z powstałych kształtów, odczytywały czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Wróżki, ku wielkiej uciesze dzieci postanowiły wypowiadając czarodziejskie zaklęcie wyczarować słodkie co nieco.

Konkurs plastyczny "Zdrowe odżywianie"

W grupie Leśnych Skrzatów odbył się konkurs plastyczny promujący zdrowe odżywianie pt.” Zdrowie na talerzu”. Był on podsumowaniem zajęć, przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną, dotyczących higieny i prawidłowego żywienia. Konkurs cieszył się zainteresowaniem wielu dzieci. Praca, która zdobyła największe uznanie, została wykonana przez Nadię Jankowską

Survival u przedszkolaków

Pod koniec listopada w przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z Panem Jerzym Staneckim bliżej znanym jako „Magnus”. Pan Jerzy to człowiek, który swoja przygodę z survivalem rozpoczął w 1981 roku w szkole średniej. Od tamtego czasu wszystkie jego życiowe wybory zmierzały w jednym kierunku. Pan Jerzy spotkał się z przedszkolakami i w bardzo ciekawy sposób przekazał i zademonstrował zasady survivalu. Opowiadał , co należy zabrać ze sobą do lasu, aby w każdej sytuacji sobie poradzić. Pokazywał , jak można rozpalić płomień wykorzystując do tego waciki kosmetyczne oraz jak zrobić płaszczyk przeciwdeszczowy z worka na śmieci. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały różnych historii , a Pan Jerzy swoją ogromną wiedzę przekazywał dziecięcym językiem. Dla wszystkich z nas było to bardzo interesujące spotkanie.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję 

11 Listopada

11 ListopadaW naszym przedszkolu 9 listopada r obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.
Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Dzień Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś! Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.
Nasze przedszkolaki również z ogromną przyjemnością przyniosły tego dnia do przedszkola swoją ukochaną Przytulankę. Chociaż maskotki były różne, to miłość wobec nich była taka sama- „ogromna”!
Tego dnia dzieci razem ze swoimi pluszakami uczestniczyły w różnych zadaniach i konkurencjach. Podczas wspólnych tańców nie brakowało u dzieci uśmiechu na twarzach. Jeszcze na koniec słodki poczęstunek i dzień można było uznać za udany.

Wszystkim Pluszowym Misiom przesyłamy buziaczki :-)

Bal jesieni

Jesień to pora roku, która mieni się różnymi barwami. Coraz więcej liści spada z drzew, z których tworzy się różnobarwny dywan. Dominują barwy: czerwone, żółte i pomarańczowe. Jesień to również świetna pora na zorganizowanie z tej okazji balu. Pani jesień, jak co roku zawitała do przedszkolaków i zaprosiła ich na „Bal jesieni”. Warunkiem uczestniczenia było przygotowanie stroju o tej tematyce. Jak zwykle i tym razem wyobraźnia dzieci i rodziców podczas przygotowania strojów była ogromna. Na balu pojawiły się dynie, jeże, lisy, muchomory, pająki oraz wiele innych ciekawych strojów. Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach ulubionych przebojów. Od czasu do czasu zastanawiały się tylko, jaka osoba kryje się pod tym pięknym strojem. Kiedy nastąpiła chwilka na odpoczynek, dzieci miały okazję naładować baterie w postaci słodkich przekąsek. Zmęczone ,ale szczęśliwe już z niecierpliwością czekają na następny bal.

Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tak pięknych i pomysłowych strojów.

Wychowawczynie grup przedszkolnych

Godziny urzędowania

Sekretariat  730 - 1530

Biblioteka  800 - 1400

Logopeda  poniedziałek8 00 - 1325, wtorek 800 - 1420,      
                   czwartek 800 - 1030, piątek 800 - 1325 

Pedagog 
poniedziałek - czwartek 800 - 1330,

                 piątek  800 - 1200


Kont
akt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.