Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

4962066
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
4235
7805
4235
193575
4962066
Twój IP: 34.236.38.146
2019-08-25, 10:50:32

   

ODJAZDY AUTOBUSÓW

I KURS

 • 13.40 – Marianka, Borzynowo, Leszczyna,Odjazdy
 • 13.40 - Stegny, Bądy, Łukszty, Anglity,Kawki, Gulbity, Kajmy,
 • 13.40 - Rzeczna, Krosno, Nowe Kusy,Zielony Grąd, Aniołowo
 • 13.40 – Krasin, Śliwica, Sakówko.

II KURS

 • 15.20 – Marianka, Borzynowo, Leszczyna,
 • 15.20 - Stegny, Bądy, Łukszty,Anglity, Kawki, Gulbity, Kajmy,
 • 15.20 - Rzeczna, Krosno, Nowe Kusy, Zielony Grąd, Aniołowo
 • 15.20 – Krasin, Śliwica, Sakówko.

 

Świetlica szkolna

 

godziny otwarcia świetlicy:  

poniedziałek-piątek

7.00-16.00

 

 

Wychowawcy świetlicy:

 mgr Anna Dyjach

mgr Grażyna Werner

mgr Małgorzata Tużyk

 

    Głównym celem pracy świetlicy jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki, odpowiednich warunków do odpoczynku i relaksu, działalności kreatywnej, twórczej i rozwijania zainteresowań oraz zaspakajanie potrzeb rozwojowych dziecka.

Uczniowie mogą tutaj ciekawie spędzić wolny czas zarówno przed jak i po zajęciach lekcyjnych.
    Zajęcia w świetlicy szkolnej odbywają się wg rocznego planu dydaktyczno – wychowawczego i zgodnie z dziennym rozkładem zajęć świetlicowych. Obejmują one: zajęcia dydaktyczne, czytelnicze, plastyczne, umuzykalniające, sportowe, relaksujące oraz zajęcia tematyczne.
    Uczniowie uczęszczający do świetlicy mają możliwość odrabiania prac domowych, a w razie potrzeby korzystania z pomocy starszych kolegów i wychowawczyń.
    Uczniowie wzbogacają posiadane wiadomości, które wykorzystują podczas konkursów, quizów, rozwiązywania krzyżówek, rebusów i zagadek.
    W świetlicy szkolnej rozwijana jest twórczość wychowanków, głównie poprzez zajęcia plastyczne. Uczniowie biorą udział w wielu konkursach.

 

Dożywianie

Uczniowie naszej szkoły maja możliwość spożywania obiadu. Obiady wydawane są na dwóch przerwach:

 • klasy I-IV od 10.30-10.50
  klasy V-VII od 11.35-11.50

 Dzienna stawka żywieniowa wynosi 2,50 złotych

 W przypadku trudnej sytuacji materialnej, rodzice lub opiekunowie dziecka mogą starać się o dofinansowanie do obiadów. W tym celu należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pasłęku.

Schronisko "Psi Raj"
     Przez cały rok szkolny 2015/2016 aktywnie współpracowaliśmy ze schroniskiem ,,Psi Raj” w Pasłęku. Wielokrotnie opiekunowie schroniska odbierali od nas zebraną karmę, koce, ręczniki i inne przedmioty potrzebne zwierzętom w schronisku. Dziękujemy za pomoc wszystkim wrażliwym na los zwierząt! Zachęcamy także do zwierzęcych adopcji.

     Kolejny już rok współpracujemy z siostrą Imeldą ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny pracującej w Kenii. Wspólnie z uczniami i rodzicami, a także przy dużym wsparciu dyrekcji szkoły i innych nauczycieli objęliśmy opieką chłopca w celu kontynuowania przez niego nauki w szkole. Zbieramy fundusze poprzez organizowanie loterii fantowej. Systematycznie prowadzimy korespondencję z siostrą Imeldą i Erykiem. W roku szkolnym 2015/2016 przekazaliśmy na naukę chłopca kwotę 600 złotych.
Dziękujemy za pomoc !

ZSEiT
22 grudnia 2015r. do naszej świetlicy zawitała grupa uczniów z ZSEiT w Pasłęku, która przekazała nam zabawki, gry oraz materiały plastyczne. Dzieci bardzo ucieszyły się z zabawek. Gry oraz materiały plastyczne urozmaiciły zajęcia w świetlicy szkolnej. Dziękujemy!!!

 

Andrzejki
     W naszej świetlicy zgodnie z tradycją obchodziliśmy Andrzejki. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem. Czytaliśmy również horoskopy. Nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! Przy wspaniałej muzyce wszyscy bawili się doskonale! Było bardzo miło i wesoło.

Stop hałasowi
     Świetlica szkolna w listopadzie rozpoczęła realizację programu „Stop hałasowi",aby pomóc naszym dzieciom i samym sobie, aby nauczyć je ciszy .Istnieje wiele metod ochrony przed hałasem, jednak podstawową metodą walki z nim jest likwidowanie jego źródeł i nie tworzenie nowych. Uświadamianie dzieciom różnic w zjawiskach dźwiękowych i rozmyślne unikanie nadmiernych hałasów jest pożądanym oddziaływaniem wychowawczym. Spokój i cisza mają bardzo duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dziecka, a także sposobu i jakości uczenia się oraz efektywnej pracy nauczyciela narażonego, tak jak i dzieci na nadmierny hałas podczas szczególnie przerw śródlekcyjnych. Do realizacji programu dostaliśmy Ucho Elektroniczne,które pomaga w osiągnięciu zamierzonego celu – zminimalizowania poziomu hałasu w szkole. W świetlicy szkolnej systematycznie przeprowadzane są zajęcia związana z tym tematem.

Pasowanie
     W październiku w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na Świetliczka. Tradycyjnie jak co roku w  roczystości wzięli udział uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy szkolnej, oraz nowi uczniowie zapisani do świetlicy. Najmłodsi musieli zmierzyć się z wyznaczonymi im zadaniami z szerokim uśmiechem na twarzy. Gdy wszyscy zaliczyli swoje zadania, złożyli przysięgę i nastąpiło uroczyste pasowanie.

 

psi raj
     Kolejny rok ogłaszamy zbiórkę na rzecz schroniska w Pasłęku "Psi Raj" niepotrzebnych już kocy, kołder, ręczników oraz karmy dla psów i kotów. Zbieramy także miski na karmę i wodę.