4472219
Twój IP: 54.91.4.56
2019-06-16, 02:39:33

Dnia 6 czerwca 2019 r. już po raz 19-sty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Elblągu i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej Olimpiadzie Wiedzy o Powiecie Elbląskim Historia i Przyroda. W Konkursie wzięła udział trzyosobowa drużyna w składzie: Maria Dacyszyn, Alicja Holeniewska, Maja Lender - uczennice klasy VIa a nauczycielem przygotowującym uczennice była pani Ewa Sidor. W ramach olimpiady uczestnicy rozwiązywali test 50 pytań, rozgryzali zadania drużynowe i prezentowali film dotyczący atrakcji turystycznych gminy.
W klasyfikacji generalnej nasza drużyna zajęła III miejsce. Natomiast Marysia Dacyszyn zajęła II miejsce indywidualnie.

Gratulujemy!

Szkolna Liga Lekkoatletyczna
31 maja 2019r na Pasłęckim stadionie lekkoatletycznym rozegrano Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej rocznik 2003-2005 dziewcząt i chłopców., m.in. bieg na 100m, 600m,1000m, rzut oszczepem,  pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż, sztafeta 4x100m. Naszą szkołę reprezentowała zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców. Obie ekipy spisały się bardzo dobrze. Drużynowo zespół dziewcząt zajął – 2 miejsce, a chłopców – 3 miejsce. Na szczególną uwagę zasłużyli następujący uczniowie:
Maciej Szczepański kl. 8a – 1m bieg na 1000m i 1m w sztafecie.

Patryk Marek kl.8a– 1m rzut oszczepem.
Oliwia Korzeniewska kl. 7 – 1m bieg na 600m.
Sebastian Potrapeluk kl. 8c – 2m bieg na 100m.
Wiktoria Woźniak kl.8a – 2m skok wzwyż.
Adriana Hołowata kl. 8c – 2m skok w dal.
Karol Nadraus kl. 8a – 2m bieg na 1000m i 1m w sztafecie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Opiekunowie: Ireneusz Naspiński
Dariusz Korwel

Czwórbój Lekkoatletyczny W środę 22 maja na boisku Pasłęckiego Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny dziewcząt rocznik 2006 i młodsze w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu elbląskiego. Startowały zawodniczki z 6 szkół podstawowych. Drużyna dziewcząt naszej szkoły w składzie – Wiktoria Kulot 6a, Aleksandra Grzanka 5c, Amelia Pielech 6b, Angelika Siczek 6a, Zofia Rzymska 6b i Roksana Kruk 6b z dużą przewagą punktową wyprzedziły pozostałe szkoły zajmując I miejsce z awansem do Mistrzostw Województwa.

Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

Opiekun: Ireneusz Naspiński

Miło mi poinformować, że uczeń kl. VII c Mateusz Brodnicki uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Mateuszu, gratuluję Ci osiągniętego sukcesu i życzę dalszych. Jednocześnie dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie ucznia Pani Barbarze Kaczyńskiej.

Grażyna Lewandowska

07.12.2018r. w sali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa w Pasłęku odbyły się Halowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych pod nazwą DOMLUX Królowa Sportu - Lekkoatletyka - odkrywanie młodych talentów. Reprezentanci naszej szkoły mieli okazję rywalizować między uczestnikami ze szkół: SP nr 1 w Pasłęku, SP nr 3 w Pasłęku, SP w Zielonce Pasłęckiej, SP w Rogajnach , SP w Słobitach oraz SP w Nowicy, dobrze się przy tym bawiąc. Sportowcy Dwójki, po raz kolejny, odnieśli sukcesy zajmując miejsca na podium. W kategorii kobiet - I miejsce zajęła Dominika Juchniewicz, natomiast zaszczytne II miejsce - Wiktoria Kulot. W kategorii mężczyzn - II miejsce zajął Marcel Dorożyński, zaś III miejsce przypadło Maksymilianowi Chojeckiemu. Uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun
n-l wychowania fizycznego

Sukces siatkarek
Sukcesem zakończył się Powiatowy Finał Piłki Siatkowej „3” dziewcząt. Drużyna dziewcząt naszej szkoły,rocznik 2007 i młodsze, zajęła 2 miejsce. Turniej rozegrano w poniedziałek 26 listopada w SP 2 Pasłęk. Wystąpiły w nim drużyny SP Rogajny, SP Młynary, SP Nowakowo i SP 2 Pasłęk. Tytuł Mistrza Powiatu wywalczyły dziewczęta z SP Rogajny. Drużyna SP 2 Pasłęk wystąpiła w składzie: Maja Lender, Amelia Pielech, Roksana Kruk, Angelika Stromska, Zofia Rzymska, Paula Kosiak, Zofia Roczkowska, Justyna Szydlik.

Opiekun: I. Naspiński