Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

2804837
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
6154
5081
11235
76364
2804837
Twój IP: 54.198.164.83
2018-04-23, 20:53:29

Z przyjemnością informuję, że Barbara Jaworska - uczennica kl. V a Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej. 

Basi serdecznie gratuluję osiągniętego sukcesu i życzę kolejnych w przyszłym roku. Pani Justynie Antczak dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie uczennicy.

Grażyna Lewandowska

Final powiatu
29 listopada 2017r w sali sportowej SP 2 Pasłęk odbył się finał Igrzysk Dzieci powiatu elbląskiego w Piłce Siatkowej „4” chłopców. Wystąpiły w nim cztery drużyny chłopców ze szkół wyłonionych w eliminacjach grupowych: SP Milejewo, SP Zwierzno, SP Zielonka Pasłęcka i SP 2 Pasłęk. Drużyna z naszej szkoły zajęła 1 miejsce wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce SP Milejewo, a trzecie Zielonka Pasłęcka. Zawodnikom medale i statuetki dla szkół, wręczyła dyrektor SP 2 Pasłęk p. Grażyna Lewandowska. Warto jeszcze nadmienić, że w turnieju wzięło udział 8 szkół z całego powiatu elbląskiego. Skład drużyny chłopców: Rybiński Łukasz – 6b, Stefański Szymon – 6b, Ochnik Bartosz – 6b, Kruk Dawid – 6c, Kruk Oskar – 6c, Wardzyński Paweł – 6c, Kaliszewski Dawid – 6d, Mazurkiewicz Krzysztof – 6d, Dziurdzia Alan – 6a, Fidura Marcin – 5b.

Opiekun: Ireneusz Naspiński
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
     We wtorek 30 maja 2017 r na sportowych obiektach MOSiR Lubawa odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. 
W finale chłopców wystąpiła także drużyna z naszej szkoły. W stawce 13 najlepszych drużyn wyłonionych w mistrzostwach powiatów drużyna naszych chłopców zajęła wysokie 5 miejsce.

W składzie wystąpili: SZCZEPAŃSKI MACIEJ, NADRAUS KAROL, WIŚNIEWSKI SZYMON, TRĘBACZ MARCIN, ADAMCZYK HUBERT, KRUK DAWID

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun: I. Naspiński

    Mam przyjemność podzielić się radością z kolejnego sukcesu naszych uczniów na szczeblu wojewódzkim. Tym razem drużyna w składzie: Alicja Budkiewicz, Gabriela Kozłowska, Hubert Adamczyk i Dominik Nowak, przygotowywana przez Panią Beatę Ziębicką, wspaniale zaprezentowała się w VI wojewódzkim finale Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 11 maja 2017r. w Nidzicy. Reprezentanci naszej szkoły odnieśli wielki sukces nie tylko w zmaganiach sprawnościowych, ale wykazali się niebywałą wiedzą z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy, zajmując V miejsce w województwie w kategorii szkół podstawowych (na 20 startujących drużyn).
Tak wysoka lokata w klasyfikacji wymagała od naszych uczestników niezliczonej liczby godzin poświęconych na rozwiązywanie testów teoretycznych oraz spędzonych na placu manewrowym bez względu na aurę.
Gratuluję wszystkim uczniom osiągnięcia tak wysokiego miejsca i dziękuję p. Beacie Ziębickiejza przygotowanie drużyny.

Dyrektor Szkoły
Grażyna Lewandowska

czwórbój chłopcow
     W poniedziałek i wtorek 15,16,maja 2017 r na sportowym obiekcie Zespołu Szkól w Pasłęku przy ul Zwycięstwa odbyły się finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. czwórbój dziewcząt
W obu finałach wystąpiły drużyny z naszej szkoły.

Drużyna chłopców okazała się najlepsza, zajmując 1 miejsce, z awansem do finału wojewódzkiego, natomiast zespół dziewcząt uplasował się na 4 miejscu.


Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun : I. Naspiński

Kangur Matematyczny
     Z wielką radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wspaniele zaprezentowali swoje umiejętności matematyczne podczas najbardziej masowej imprezy matematycznej na świecie, a mianowicie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Najlepszym okazał się uczeń klasy szóstej – Hubert Adamczyk, który uzyskał tytuł laureata zdobywając maksymalną liczbę punktów (150). Jest to jedyny taki wynik w kategorii Beniamin w rejonie elbląskim. Wśród pozostałych uczniów wynik bardzo dobry uzyskał uczeń klasy trzeciej – Paweł Góralski i uczeń klasy czwartej – Piotr Kamiński, wyróżnienie uzyskała uczennica klasy szóstej – Gabriela Kozłowska.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i mamy nadzieję, że sukces Waszych koleżanek i kolegów zmobilizuje Was do udziału w kolejnych konkursach.

Uczniów do konkursu przygotowywały panie: Ewa Strzelecka (klasa 3), Barbara Rokita (klasa 4) oraz Marzena Szymańska (klasa 6)