Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Pasłęku

Facebook

LOGOWANIE

LICZNIK ODWIEDZIN

3467068
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Miesiąc
Razem
1513
2408
3921
110197
3467068
Twój IP: 54.198.55.167
2018-10-22, 07:34:41

Odwiedziny w szpitalu
Okazuje się, że tak. 6 grudnia grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Ilony Potrapeluk udała się do Powiatowego Szpitala w Pasłęku na ODDZIAŁ DZIECIĘCY, by odwiedzić najmłodszych. Oczywiście, jak na Mikołajów przystało, zabrali ze sobą drobne upominki, które zgromadzono w ramach przeprowadzonej w szkole akcji charytatywnej. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas drobiazgi, ofiarowane prosto z serca, pozwolą chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie oraz skrócą czas oczekiwania na upragniony powrót do domu.

Wszystkim dzieciom życzymy zdrowia, najwspanialszych prezentów pod choinką i dużo, dużo radości zaś pracownikom szpitala, którzy nas tak miło przyjęli, dumy z tego, że każdego dnia czynią coś najpiękniejszego - pomagają drugiemu człowiekowi.

Żywa lekcja historii
20 października odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjno-historyczne z cyklu Żywe lekcje historii. Tegorocznym tematem spotkania była STAROŻYTNOŚĆ. Organizator historycznej części Bitwy pod Grunwaldem Krzysztof Górecki wraz ze swoją niezawodną drużyną przenieśli nas w dawne czasy. Społeczność szkolna miała szansę poznać ciekawostki z historii odległych cywilizacji oraz obejrzeć m.in. uzbrojenie legionistów rzymskich. W spotkaniu, jak zawsze, aktywnie uczestniczyli nasi uczniowie wcielając się w postaci z tamtych lat.

Zaprzysiężenie SU
25 września, odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowego składu Samorządu Uczniowskiego. W obecności uczniów i nauczycieli, po uroczystym odśpiewaniu hymnu, nowi reprezentanci społeczności szkolnej złożyli przysięgę. Następnie zabrała głos pani dyrektor oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Pani dyrektor pogratulowała wygranym życząc satysfakcji i wytrwałości w realizacji zadań wynikających z przyjętych obowiązków, zaś przewodnicząca wyraziła swą wdzięczność za zaufanie jakim obdarzyła ją społeczność szkolna.

18 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wyjątkowo w tym roku szkolnym w wydarzeniu uczestniczyły poza klasami IV-VI uczniowie klas VII. Wszyscy w ustalonym porządku zebrali się w szkolnej auli, aby po wcześniejszym zapoznaniu się z kandydatami dzięki plakatom wywieszonym na II pietrze, oddać głos na swojego faworyta.
A oto wyniki tegorocznych wyborów:

Przewodnicząca – Aleksandra Olejnik – uczennica klasy VI b
Zastępca przewodniczącej – Patryk Szymański – uczeń klasy VII c
Sekretarz – Agata Przewoźniczuk – uczennica klasy VII c

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
     1 marca obchodziliśmy w naszej szkole Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prowadzący - Hubert Adamczyk oraz Michał Gorbaczewski zaprezentowali nam sylwetki kilku niezłomnych, którzy nie bali się zginąć za wolną od komunizmu Polskę. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną, gazetkę informacyjną przygotowaną na szkolnym holu oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych, dzięki którym w sposób bardzo emocjonalny staliśmy się świadkami tamtych czasów. Dziękujemy p. Ilonie Potrapeluk za przygotowanie uroczystości, która przybliżyła nam trudną, powojenną historię naszego kraju.

Samorząd Uczniowski

Zaprzysiężenie SU
     Dnia 3.10.2016r. odbyło się w naszej szkole uroczyste zaprzysiężenie nowego składu Samorządu Uczniowskiego, który w obecności całej społeczności szkolnej złożył przysięgę akcentując szczególną rolę objętej funkcji oraz odpowiedzialność wynikająca z powierzonego zaufania.

Nowy skład:
przewodnicząca - Gabriela Kozłowska, uczennica klasy VIb
z-ca przewodniczącej - Agata Przewoźniczuk, uczennica klasy VIc
sekratarz - Dominik Nowak, uczeń klasy Vc

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

wybory 6
   19 września odbyły się w naszej szkole jak co roku wybory do samorządu uczniowskiego. O funkcję przewodniczącego i możliwość reprezentowania społeczności szkolnej ubiegało się dwunastu kandydatów z klas piątych i szóstych, którzy w celu zapoznania uczniów z własnym programem przygotowali plakaty informacyjne. 
W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas IV-VI. A oto wyniki:
Przewodnicząca - Gabriela Kozłowska - uczennica klasy VI b
Zastępca - Agata Przewoźniczuk - uczennica klasy VI c
Sekretarz - Dominik Nowak - uczeń klasy V c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w spełnianiu przedwyborczych obietnic :-)

1050 rocznica Chrztu Polski
     18 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się do tegorocznych ogólnopolskich obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystości jubileuszu rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu.

Następnie uczniowie przenieśli nas w czasy ponad dziesięć wieków temu, do pierwszej stolicy Polski, prezentując krótki film, wyświetlając prezentację multimedialną oraz odgrywając scenki związane z przyjęciem chrztu przez Mieszka I.
Mamy głęboką nadzieję, iż udało się nam przybliżyć tak bardzo odległe wszystkim czasy, a ich niebywałą wartość zarówno polityczną, jak i religijną uświadomić, by doniosłość chwili, w której Mieszko I przyjął chrzest, a tym samym wprowadził nas Polaków na drogę chrześcijaństwa znały i szanowały następne żyjące w wierze pokolenia.

Rocznica katastrofy w Smoleńsku
     11 kwietnia samorząd uczniowski zorganizował apel z okazji Dnia Pamięci Zbrodni Katyńskiej oraz 6 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przygotowano z tej okazji gazetki okolicznościowe prezentujące najważniejsze fakty dotyczące obu wydarzeń, które uczniowie mogli oglądać podczas przerw oraz w trakcie uroczystości a także odczytano wiersze upamiętniające te tragiczne wydarzenia.

Spotkanie to stało się ważną dla nas lekcją historii oraz okazją do wspomnień, które wpisując się w trudne losy naszej ojczyzny przypominają nam - młodym pokoleniom, o potrzebie pamięci o ludziach, którzy odeszli walcząc o najwyższe wartości oraz o szacunku do przeszłości, która dzisiaj może stać się drogowskazem na dalsza naszą przyszłość.