20 lat Unii Europejskiej

Aktywni we wspólnej Europie to projekt realizowany przez naszą szkołę w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. W ramach realizacji działań projektowych odbyła się dziś szczególna uroczystość. Uczniowie klas czwartych i siódmych przygotowali spotkanie tematyczne przybliżając ideę Unii Europejskiej. Był polonez, barwy narodowe, symbole unijne. Podczas spotkania odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny
Aktywni we wspólnej Europie to projekt realizowany przez naszą szkołę w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo. W ramach realizacji działań projektowych odbyła się dziś szczególna uroczystość. Uczniowie klas czwartych i siódmych przygotowali spotkanie tematyczne przybliżając ideę Unii Europejskiej. Był polonez, barwy narodowe, symbole unijne. Podczas spotkania odbyło się wręczenie nagród za konkurs plastyczny "20 lat Polski w Unii Europejskiej". Najlepsza praca stanie się plakatem promującym zdarzenie. Po części oficjalnej był czas na poczęstunek w iście europejskim stylu. Na stołach pojawił się francuski qiche czyli po popularna tarta w kilku odsłonach, niemiecka kartoffel salad, nasz polski kompot z truskawek. Pyszności przygotowane w naszej szkolnej pracowni kulinarnej. Dzięki naszym gościom nie zabrakło też chleba z Anielowa. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych działań realizowanych przez naszą szkołę z Aniołowem i rozmów o kolejnych pomysłach, a trochę ich mamy. Zadanie współfinansowane jest że środków Samorządu Województwa Warmińsko Mazurskiego, Zarządu Powiatu Elbląskiego oraz Gminy Pasłęk. Dziękujemy Prezes Stowarzyszenia Pani Halinie Cieśli, Sołtysowi wsi Aniołowo Panu Zbigniewowi Cieśli oraz Dyrekcji naszej szkoły za obecność, pomoc i wsparcie podczas realizacji tych działań.