Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca to wyjątkowa data – tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie jest ona przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21. parze, co jest charakterystyczną cechą osób z zespołem Downa.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych gestów solidarności z osobami z zespołem Downa jest zakładanie skarpetek nie do pary. Ten symboliczny gest pokazuje, że różnorodność jest piękna i że każdy, niezależnie od swoich cech czy ograniczeń, zasługuje na akceptację i szacunek.

Dlaczego akurat skarpetki? Ponieważ swoim kształtem przypominają chromosomy, a ich różnorodność odzwierciedla unikalność każdego człowieka.

Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z gazetką na holu, gdzie znajdowały się dodatkowe informacje na temat zespołu Downa oraz jego znaczenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy i założyli skarpetki nie do pary, okazując tym samym swoje wsparcie!
21 marca to wyjątkowa data – tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Nie jest ona przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21. parze, co jest charakterystyczną cechą osób z zespołem Downa. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych gestów solidarności z osobami z zespołem Downa jest zakładanie skarpetek nie do pary. Ten symboliczny gest pokazuje, że różnorodność jest piękna i że każdy, niezależnie od swoich cech czy ograniczeń, zasługuje na akceptację i szacunek. Dlaczego akurat skarpetki? Ponieważ swoim kształtem przypominają chromosomy, a ich różnorodność odzwierciedla unikalność każdego człowieka. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z gazetką na holu, gdzie znajdowały się dodatkowe informacje na temat zespołu Downa oraz jego znaczenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej inicjatywy i założyli skarpetki nie do pary, okazując tym samym swoje wsparcie!