foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
31 maja wracamy wszyscy do szkoły :)

 

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” cała społeczność szkolna chciałaby złożyć hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego za ich męstwo, niezłomność, wielki patriotyzm, za przelaną krew w imię najwyższych wartości.
IPN przygotował wystawę zatytułowaną „Żołnierze Wyklęci” Podziemie niepodległościowe 1944–1963”, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. (wystawa - wersja pdf)

Samorząd Uczniowski klas IV-VIII

11 Listopada„Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski,

mamy różne zainteresowania,

ale łączy nas jeden cel.

Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować”.

R. Dmowski, Myśli nowoczesnego Polaka (1903 r.)

11 Listopada to święto państwowe, obchodzone dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.  Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się specjalne defilady, koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne pieśni oraz obejrzeć inscenizacje historyczne przygotowane przez różne grupy rekonstrukcyjne.

W naszej szkole ten dzień ma również szczególny charakter. W galowych strojach z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami spotykamy się w szkolnej auli na uroczystej akademii, by odśpiewać hymn i obejrzeć przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów.  Niestety w tym roku sytuacja w kraju związana z epidemią uniemożliwiła nam świętowanie w sposób, do którego się już przyzwyczailiśmy. Postarajmy się więc, pomimo ograniczeń, uczcić ten dzień w równie piękny sposób.

Czytaj więcej: 11 Listopada

8 października 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Dzień oddania głosów poprzedziła prezentacja kandydatów w formie samodzielnie wykonanych plakatów. Mieliśmy więc szansę poznać ich pomysły, propozycje działań oraz dowiedzieć się czegoś więcej o nich samych.
Głosowanie, inaczej niż w poprzednich latach, odbyło się w w salach lekcyjnych. Uczniowie mogli oddać głos nie opuszczając swojej klasy. Po zakończonym głosowaniu, komisja w składzie Maja Lender, Julia Soniak oraz Wiktoria Kulot , zliczyła głosy.

Wyniki:

  • Przewodnicząca: Amelia Szczesna – uczennica klasy VIIIa
  • Zastępca: Bruno Korpysa – uczeń klasy VIIIb
  • Sekretarz: Anita Albartowicz – uczennica klasy VIIc

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Walentynki to święto, które obchodzimy w naszej szkole od wielu lat. W tym roku uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli po raz pierwszy we wspólnej zabawie, gdzie muzyka i taniec przeplatały się z konkurencjami sportowymi, karaoke i słodkim poczęstunkiem. Ten szczególny dzień rozpoczęli uczniowie klasy VIII b, którzy, wykorzystując prezentację multimedialną, przedstawili nam historię walentynek oraz sposób ich obchodzenia w różnych krajach Europy. Następnie starsze klasy przystąpiły do swoich konkurencji. Uczniowie rywalizowali na każdym poziomie wiekowym. Zadania dobrane zostały tak, by oprócz zaangażowania przedstawicieli poszczególnych klas włączyć do zabawy widownię. Wszyscy zawodnicy, wykazując się sprytem, pomysłowością i doskonałą umiejętnością pracy w grupie, dostarczyli nam mnóstwa śmiechu i wyśmienitej zabawy. Niespodzianką dla wszystkich okazały się nietypowe nagrody. Były nimi zadania, jakie musiała wylosować i wykonać dla zwycięzców drużyna przegrana. W kolejnym etapie chętni uczniowie wzięli udział w karaoke, a następnie rozpoczęła się zabawa taneczna przy ulubionej muzyce.  Od środy uczniowie mieli także możliwość skorzystania z poczty walentynkowej. W ten sposób okazywali swoją sympatię rówieśnikom, jak i nauczycielom. Miłosną korespondencją przedstawiciele klas obdarowali wszystkich w dzień walentynek. Całość spotkania osłodziła klasa VIII a przygotowując bufet ze smakołykami.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej imprezy serdecznie dziękujemy.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020 w dniu 31 listopada 2019 r. w auli naszej szkoły odbyło się zaprzysiężenie nowego Samorządu Szkolnego. W tej uroczystości uczestniczyli: pani wicedyrektor Anetta Daszkowska, grono pedagogiczne naszej szkoły oraz uczniowie klas 6-8. Na początku wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie nowy Samorząd Szkolny w składzie: Przewodnicząca - Agata Koroblewska z kl. 8a, Wiceprzewodnicząca - Amelia Pielech z kl. 7b, Sekretarz - Hubert Zawidow z kl. 7a złożył uroczystą przysięgę na szkolny sztandar.
Potem głos zabrała pani wicedyrektor Anetta Daszkowska. Złożyła najserdeczniejsze gratulacje członkom Samorządu Uczniowskiego oraz życzyła powodzenia w pracy na rzecz naszej szkoły. Następnie nowa przewodnicząca Agata Koroblewska podziękowała wszystkim za oddane na nią głosy i okazane zaufanie. Na zakończenie uroczystości pani Beata Ziębicka wręczyła wyróżnienia i nagrody za udział w konkursie "Zdrowo zakręceni" ufundowane przez Urząd Miejski w Pasłęku.
Spotkanie w szkolnej auli odbyło się w miłej i spokojnej atmosferze. Życzymy Samorządowi Uczniowskiemu podejmowania mądrych decyzji i sukcesów w pełnieniu funkcji.

Maja Lender

4 października, jak co roku, odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII. Wyłonieni spośród klas VII i VIII kandydaci, na kilka dni przed głosowaniem, przygotowali plakaty, w których opowiedzieli o sobie, swoich zainteresowaniach, planach na przyszłość oraz postulatach do zrealizowania w przypadku ewentualnego objęcia funkcji w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego. Następnie przygotowano salę, w której zasiadła komisja i umieszczona została urna. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała trzyosobowa komisja pod nadzorem opiekuna Samorządu. Każdy uczeń, biorący udział w głosowaniu, otrzymał kartę z nazwiskami kandydatów oraz został poinformowany, w jaki sposób należy wypełnić ją właściwie. Szczególną opieką zostały otoczone najmłodsze klasy czwarte, które w wyborach uczestniczyły pierwszy raz. Teraz pozostało jedynie zliczyć głosy i poinformować społeczność szkolną o wynikach tegorocznych wyborów.

Za wszystkich kandydatów trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.