^do góry
  
  
  

3 Maj

Konstytucja to zapewne trudne i niezrozumiałe słowo dla każdego przedszkolaka. Każdego roku próbujmy więc wytłumaczyć naszym dzieciom co to takiego. Nasze przedszkole również uczestniczy w tych obchodach. Staramy się pamiętać o symbolach naszej ojczyzny i o tym że jesteśmy Polakami już od najmłodszych lat.

Dzień Strażaka u Biedroneczek

Jak wiadomo już od najmłodszych lat dzieci, a szczególnie chłopcy marzą o tym, aby w przyszłości zostać Strażakiem lub Policjantem. W naszym przedszkolu te marzenie mogły się spełnić dużo wcześniej. Podczas tego dnia dzieci w przedszkolu na moment zamieniły się właśnie w Strażaków. Do wykonania miały rożne zadania związane z tym zawodem. Oczywiście na początek musiały przypomnieć sobie wszystkie numery alarmowe i spróbować zadzwonić na Straż Pożarną zgłaszając pożar. Następnie cała ekipa wyruszyła do pożaru pokonując różne przeszkody na drodzy. Na szczęście cały pożar został ugaszony, a Strażacy zostali nagrodzeni. Zapewniam, że po takich szkoleniach możemy spokojnie czekać na pomoc Strażaków, nawet tych najmłodszych :)

Dzień Ziemi - konkurs

Z okazji Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia dzieci z grup przedszkolnych postanowiły pozbierać śmieci w najbliższej okolicy przedszkola.
W grupie Leśne Skrzaty i Kotki ogłoszony był też konkurs proekologiczny. W ramach zadania należało wykonać rzecz, zabawkę itp. ze śmieci, które na codzień wyrzuca się do śmietnika, dając im w ten sposób „drugie życie”.

Dzień Ziemi

 

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

Florian Plit

Konkurs wielkanocny

Konkurs Wielkanocny był przeznaczony dla wszystkich dzieci w każdym wieku przedszkolnym. Co roku dzieciaki angażując się w prace wykonują piękne ozdoby.
Praca polegała na stworzeniu dowolną metodą ozdoby przestrzennej związanej ze Świętami Wielkanocnymi, z dowolnie wybranych materiałów

Dzień Kobiet

8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.
W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez wspólnych tańców, gromkiego 100 lat, drobnych upominków i kwiatów.

Walentynki

 

14 lutego, w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych, odbyły się we wszystkich grupach zajęcia na temat przyjaźni, miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych, plastycznych i integracyjnych, a we wszystkich zajęciach dominowały serduszka i kolor czerwony.

Dzień pizzy

 

9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był Dzień pizzy. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Godziny urzędowania

Sekretariat  7.30 - 15.30

Biblioteka  8.00 - 14.00

Pedagog  poniedziałek - czwartek 8.00 - 13.00,

                 piątek  8.00 - 12.00

Psycholog wtorek i piątek 9.00 - 12.00

Kontakt:

ul. Sprzymierzonych 9, 14-400 Pasłęk
tel. 55 2482233
fax: 552482078
e-mail: sp2paslek@op.pl

 

Lokalizacja

Copyright © 2021. Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku Rights Reserved.