Film w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku
Dzień języka francuskiego
Film w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku
Previous Next Play Pause
1

W ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus uczniowie klasy 6a posiali nasiona lnu. Czekamy z niecierpliwością kiedy wyrośnie. Mamy nadzieję że nadchodzące ciepłe dni będą sprzyjały naszemu ogrodniczemu przedsięwzięciu. Wiemy że nasi przyjaciele z Francji i Portugalii już mogą podziwiać swoje roślinki. U nas jest niestety trochę zimniej, więc musimy jeszcze poczekać. Będziemy na bieżąco informować o tym jak wygląda nasza uprawa i jakie są jej efekty.

Pozdrawiamy Was serdecznie.
Uczestnicy projektu - klasa 6a z opiekunami.

francjaUwaga, uwaga!!! Już nadchodzi! 20 marca 2021 Dzień języka Francuskiego!
Klasa 6a przygotowuje materiały. Będzie można obejrzeć przygotowaną gazetkę, zobaczyć nagrane filmiki, nauczyć się kilku słów po francusku. Obserwujcie naszą stronę internetową! Zapraszamy
A tu kilka słów o Francji:
Stolicą Francji jest Paryż
Hymnem jest Marsylianka
Walutą Francji jest Euro
Francja jest 1,8 razy większa od Polski.
We Francji mieszka ok. 1 000 000 Polaków.
Mottem Francji jest: „Wolność, Równość, Braterstwo”.
Z tego kraju pochodzi najwięcej laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. To właśnie tutaj wymyślono okręt podwodny! Wieża Eiffla jest najwyższą budowlą w kraju Francuzi to prawdziwi miłośnicy zwierząt. Ponad 51% francuskich rodzin posiada zwierzę domowe, a w co drugiej rodzinie mieszka pies Język francuski uważany jest za najbardziej romantyczny. W tym kraju produkuje się ponad 400 rodzajów serów! Według Francuzów każdy dobry posiłek należy zwieńczyć kawałkiem pysznego sera.

 Flaga FrancjiFlaga Francji                           Mapa FrancjiMapa Francji