Spotkanie 10GaleriaOdbyły się kolejne bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego Spike Prime. Na zajęciach stawiamy wyłącznie na praktyczną stronę nauki, która w najlepszy sposób utrwala oraz rozwija zainteresowania nauką, techniką. Jest to w skrócie inżynieria w małej skali, czyli: matematyka, fizyka, inżynieria, konstruowanie itd.
Zajęcia dla dzieci pobudzają kreatywność, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wysnuwanie wniosków przyczynowo-skutkowych. Dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu robotyki, informatyki, programowania. Dowiadują się, czym właściwie jest robot, czym są czujniki i silniki. Budowane podczas zajęć konstrukcje robotów przystosowane są do poziomu uczestników. Do programowania kursanci wykorzystują stworzony specjalnie dla dzieci graficzny interfejs programowania. Każdy uczestnik ma do dyspozycji swój zestaw: klocki Lego Spike Prime oraz komputer z oprogramowaniem.

Marzena Szymańska

Spotkanie 9Galeria

Za nami kolejne spotkanie robotyczne. Nowi uczestniczy przybyli na zajęcia w pełnym składzie. Uczniowie z pasją i zaangażowaniem tworzyli kolejne modele robotów, poznawali nowe możliwości klocków Lego Spike Prime oraz tajniki programowania. Przed nimi jeszcze wiele pracy i wyzwań, malutkimi kroczkami zdobywają nowe umiejętności informatyczne. Następne spotkanie już w środę. Do zobaczenia :)

Marzena Szymańska

Kolorowe koktajleGaleriaW szkolnej pracowni kulinarnej uczniowie należący do koła kulinarnego, doskonalili umiejętności przygotowania zdrowych i smacznych koktajli owocowych. Korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Samodzielnie przygotowali przepisy i składniki z myślą o zdrowej, bogatej w witaminy, zróżnicowanej diecie, pokazując, że nie wszystko co smaczne, musi być niezdrowe. Największym powodzeniem  cieszył się koktajl  "Malinowe marzenie". Oto nasz przepis:
MALINOWE MARZENIE
0,5 szklanki malin, mrożone lub świeże 
0,5 mrożonego banana, w kawałkach
0,5 szklanki mleka migdałowego  lub maślanki
3 liście mięty (opcjonalnie)
1 łyżka  mielonego siemienia lnianego
0,5 łyżeczki esencji waniliowej
ŻYCZYMY SMACZNEGO !!!!!
Temat następnego spotkania to andrzejkowe ciasteczka z wróżbami
                                                                                                   Agata Dragan i uczniowie klasy VB

Spotkanie 8GaleriaKolejne owocne i bardzo pracowite spotkanie robotyczne za nami. Podczas zajęć gościliśmy trzech ochotników - uczniów, którzy chcieliby dołączyć do grupy młodych inżynierów. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez grupę, zaproszeni do wspólnej pracy współtworzyli kolejne modele. A czy im się spodobało konstruowanie z klocków Lego Spike Prime? Czy fascynuje ich robotyka? Okaże się już za tydzień. Do zobaczenia w środę.

                                                                                                                                  opiekun Marzena Szymańska

Spotkanie 7Galeria

2 listopada odbyły się kolejne zajęcia z budowania i programowania robotów. Uczniowie konstruowali bardzo intersujące modele, między innymi: rower z rowerzystą, tancerz, ramię robota. Po skończonej konstrukcji nadszedł czas na programowanie. Konstruowanie robotów  sprawiło dzieciom wiele frajdy – tak wiele, że chciały budować kolejne modele. Nowe pomysły realizować będą już za tydzień. Trzeba przyznać, że zaangażowanie i koncentracja była na najwyższym poziomie.

opiekun Marzena Szymańska

 

W ramach projektu "Laboratoria przyszłości" w naszej szkole powstała pracownia kulinarna. Młodzi adepci kuchennych przygód spotykają się raz w tygodniu i "czarują" smakami i zapachami. Działają pod wymyśloną przez siebie nazwą "Kucharze SP2" Już udało się upiec gofry czy przyrządzić pyszne kanapki a to dopiero początek naszej kulinarnej przygody. Będziemy dzielić się na bieżąco naszymi pomysłami i sposobami ich realizacji. Pozdrawiamy serdecznie życzą Wam wszystkiego dobrego i smacznego!

Kucharze SP2 z Opiekunem

Robotyka - pierwsze spotkanieGaleria

 

Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klas 4-8 rozpoczęli zajęcia robotyki. 21 września odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, podczas którego uczniowie zapoznawali się z zestawem Lego Spike Prime i funkcjami poszczególnych klocków. Podczas spotkania panowała miła i bardzo przyjazna atmosfera. Czekamy na kolejne spotkanie.

Marzena Szymańska

logologo menlogo govtech

 

 

 

 

 

Kolejny program MEiN, do którego aplikowała szkoła to Laboratoria Przyszłości - inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła pozyskała środki na zakup sprzętu będącego wsparciem w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) w wysokości 117 tys. zł. Z funduszy programu zakupiono m.in.:

laboratoria- mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami 
- stację lutowniczą 
- zestawy edukacyjne Arduino - promujące wiedzę z zakresu elektroniki
- aparat fotograficzny, kamerę, mikrofon, mikroport, gimbal, statyw, zestaw oświetleniowy
- drukarkę 3D
- zestawy klocków Lego do nauki programowania
- mikroport. 
- zestaw mebli i sprzętu do pracowni kulinarnej
- okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości

Nasze lekcje staną się jeszcze ciekawsze i będą to nie tylko lekcje informatyki, ale fizyki, matematyki, biologii, geografii, edukacji wczesnoszkolnej…