Zawody lekkoatletyczneGaleria

Bardzo udany start naszych uczniów w zawodach lekkoatletycznych na stadionie miejskim MOSiR w Pasłęku. W sumie zdobyliśmy 11 medali w tym 6 złotych.
Złote medale zdobyli:
Aniela Borkowska – kl. 8a w pchnięciu kula
Emilia Wiśniewska – kl. 8a w biegu na 300m
Kacper Nadrowski – kl. 8b w biegu na 100m
Oskar Buczak – kl. 7b w skoku wzwyż
Sztafeta dziewcząt – Marta Paluch, Julia Mikołajka, Emilia Wiśniewska, Kaja Buska.
Sztafeta chłopców - Paweł Lenard, Janek Szczepankowski, Kacper Nadrowski, Oskar Buczak.
Gratulacje i brawa dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę.

N-l wychowania fizycznego
Dariusz Korwel

bezpiecznie na wsi
Nasi uczniowie uczestniczyli w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw. Oto wyniki na etapie regionalnym:

I miejsce Julia Dudycz klasa 6A, II miejsce Ewa Żukowska klasa 5b
Gratulacje !!!
Koordynator plastyczny
Iwona Matukiewicz
konkurs j polskiWe wtorek 13 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem języka polskiego pojechali do Rychlik na Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięło udział pięć szkół z okolicznych miejscowości.
Mistrzowie Ortografii z naszej szkoły, którzy pojechali na Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny, zostali wyłonieni po kilkumiesięcznych szkolnych zmaganiach. Uczniowie z klas 6-8 od grudnia przygotowywali się do tego wyjątkowego dnia. Najpierw wraz z nauczycielem na lekcjach języka polskiego utrwalali daną zasadę ortograficzną, a następnie pisali dyktando. Następnie wynik był przeliczny na punkty i na tej podstawie po napisaniu 5 dyktand nauczyciel wyłonił 2 osoby z klas 6 i 2 osoby z klas 7-8. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się:
Lena Rębacz kl. 6a, Zuzanna Zawidow kl. 6b, Aniela Borkowska kl. 7a, Kacper Kalinowski kl. 8b.
Podczas konkursu ortograficznego w Rychlikach uczniowie wzięli udział w dwóch etapach zmagań. Pierwsza rywalizacja uczestników odbywała się online na platformie eduelo, na której znajdował się test składający się z 60 pytań dotyczących zasad ortograficznych. Następnie wszyscy uczniowie napisali dyktando ze słuchu. Potem organizatorzy sprawdzili wszystkie prace, wyniki przeliczyli na punkty i wyłonili Mistrzów Ortografii w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Kategoria klas 4-6: III miejsce- Lena Rębacz kl. 6a
Kategoria klas 7-8: I miejsce – Aniela Borkowska kl. 7a, II miejsce Kacper Kalinowski 8b
Gratuluję uczniom znakomitych wyników i życzę dalszych sukcesów.
Organizator
Danuta Szczesna

konkurs hiv aids 02konkurs hiv aids 011 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową oraz podnoszenie poziomu świadomości wpływu własnego postępowania na zdrowie. Reprezentująca naszą szkołę uczennica kl. 7a Hanna Tywoniuk zdobyła  wyróżnienie. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                      Dorota Andrzejewicz

Sztafetowe biegi przełajoweGaleriaSztafetowe biegi przełajowe zostały przeprowadzone w dniu 22 września 2022 r. w Parku Miejskim Bażantarnia w Elblągu. W zawodach wzięło udział sześć szkół: Gronowo Elbląskie, Jegłownik, Młynary, Godkowo, SP 3 Pasłęk, SP 2 Pasłęk. W kategorii dziewcząt i chłopców nasza szkołą zajęła I miejsce.

Skład drużyn zwycięskich:
 
Girls:
Lidia Szuniewicz
Emilia Wiśniewska
Lena Kędzierska
Blanka Krawczyk
Dominika Juchniewicz
Julia Nadziejko 
Boys:
Dawid Jasek
Tomasz Słowiński
Marcel Dorożyński
Krzysztof Kuryło
Michał Hulanicki
Przemysłąw Wiczyński 

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY !!!

N-le wychowania fizycznego: Dariusz Korwel, Marek Białogrzywy, Ireneusz Naspiński

Zawody LAGaleriaPierwsza sportowa impreza roku szkolnego 2022/2023 - Jesienne Biegi Przełajowe 16.09.2022 r. w Parku Ekologicznym już za nami. Pogoda dopisała i wzięliśmy w niej udział liczną grupą reprezentantów klas IV – VIII. Łącznie w dziesięciu biegach wystartowało 24 uczniów naszej szkoły – 11 dziewcząt i 13 chłopców. Oto najlepsze z uzyskanych wyników:
w biegu kl. 4 - Kacper Dembski - 2 miejsce
w biegu kl. 5 - Lidia Szuniewicz - 1 miejsce
w biegu kl. 6 - EmiliaWiśniewska - 2 miejsce, Paweł Lenard - 4 miejsce, Lena Kędzierska - 6 miejsce
w biegu kl. 7 - Blanka Krawczyk - 1 miejsce, Dominika Juchniewicz - 2 miejsce, Michał Hulanicki - 2 miejsce
w biegu kl. 8 - Julia Nadziejko - 2 miejsce, Tomasz Słowiński - 4 miejsce, Marcel Dorożyński - 5 miejsce, Dawid Jasek - 6 miejsce

W trakcie zawodów, podsumowano także lekkoatletyczną rywalizację w poprzednim roku szkolnym 2021/2022. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku zajęła I miejsce.
Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową rywalizację, życzymy sportowych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego
Marek Białogrzywy i Dariusz Korwel