konkurs hiv aids 02konkurs hiv aids 011 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu odbył się XX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Elblągu. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową oraz podnoszenie poziomu świadomości wpływu własnego postępowania na zdrowie. Reprezentująca naszą szkołę uczennica kl. 7a Hanna Tywoniuk zdobyła  wyróżnienie. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                      Dorota Andrzejewicz

Sztafetowe biegi przełajoweGaleriaSztafetowe biegi przełajowe zostały przeprowadzone w dniu 22 września 2022 r. w Parku Miejskim Bażantarnia w Elblągu. W zawodach wzięło udział sześć szkół: Gronowo Elbląskie, Jegłownik, Młynary, Godkowo, SP 3 Pasłęk, SP 2 Pasłęk. W kategorii dziewcząt i chłopców nasza szkołą zajęła I miejsce.

Skład drużyn zwycięskich:
 
Girls:
Lidia Szuniewicz
Emilia Wiśniewska
Lena Kędzierska
Blanka Krawczyk
Dominika Juchniewicz
Julia Nadziejko 
Boys:
Dawid Jasek
Tomasz Słowiński
Marcel Dorożyński
Krzysztof Kuryło
Michał Hulanicki
Przemysłąw Wiczyński 

Wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY !!!

N-le wychowania fizycznego: Dariusz Korwel, Marek Białogrzywy, Ireneusz Naspiński

Zawody LAGaleriaPierwsza sportowa impreza roku szkolnego 2022/2023 - Jesienne Biegi Przełajowe 16.09.2022 r. w Parku Ekologicznym już za nami. Pogoda dopisała i wzięliśmy w niej udział liczną grupą reprezentantów klas IV – VIII. Łącznie w dziesięciu biegach wystartowało 24 uczniów naszej szkoły – 11 dziewcząt i 13 chłopców. Oto najlepsze z uzyskanych wyników:
w biegu kl. 4 - Kacper Dembski - 2 miejsce
w biegu kl. 5 - Lidia Szuniewicz - 1 miejsce
w biegu kl. 6 - EmiliaWiśniewska - 2 miejsce, Paweł Lenard - 4 miejsce, Lena Kędzierska - 6 miejsce
w biegu kl. 7 - Blanka Krawczyk - 1 miejsce, Dominika Juchniewicz - 2 miejsce, Michał Hulanicki - 2 miejsce
w biegu kl. 8 - Julia Nadziejko - 2 miejsce, Tomasz Słowiński - 4 miejsce, Marcel Dorożyński - 5 miejsce, Dawid Jasek - 6 miejsce

W trakcie zawodów, podsumowano także lekkoatletyczną rywalizację w poprzednim roku szkolnym 2021/2022. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców Szkoła Podstawowa nr 2 w Pasłęku zajęła I miejsce.
Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową rywalizację, życzymy sportowych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego
Marek Białogrzywy i Dariusz Korwel

Turniej Piłki Siatkowej i Piłki NożnejGaleria

W środę 15 czerwca 2022 r na zaproszenie ZSEiT w Pasłęku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Piłki Siatkowej i Piłki Nożnej o puchar Dyrektora ZSEiT. Turniej rozegrano przy sprzyjającej pogodzie na miejscowym Orliku. Puchar Dyrektora ZSEiT w Piłce Siatkowej zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Rychlikach, drużyna naszych dziewcząt zajęła 2 miejsce. Natomiast chłopcy uplasowali się na 3 miejscu. Zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Olimpiada o powiecieGaleriaW dniu wczorajszym, t.j. 08 czerwca, drużyna naszej szkoły, w składzie: Ania Makowska, Sebastian Machnio i Krzysztof Kuryło (uczniowie klasy VII b), odniosła sukces podczas XXI Olimpiady Wiedzy o Powiecie Elbląskim „Historia i Przyroda Powiatu Elbląskiego”. Konkurs ten, organizowany przez Starostwo Powiatu Elbląskiego, odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku i przebiegał w kilku etapach. W etapie indywidualnym, w którym uczniowie rozwiązywali test z historii i przyrody powiatu elbląskiego,  Ania Makowska zajęła II miejsce, tracąc do zwycięzcy jedynie 1 pkt. W etapie drużynowym na naszą trzyosobową drużynę nie było silnych – zajęli bezdyskusyjnie I miejsce! W ramach konkurs przygotowany też został kalendarz  na 2023 rok – a rysunki do tego kalendarza wykonały zdolne dziewczęta z klasy VII c i VI a. I tu kolejna niespodzianka – w kategorii kalendarzy, nasz zajął… I miejsce! W tym miejscu należy dodać, że konkurs ten nie należy do łatwych. Uczestnictwo w nim zawsze wiąże się z koniecznością przyswojenia dużej partii materiału. Drużyna z VII b poradziła sobie z tym doskonale! Ich ciężka praca została nagrodzona bardzo atrakcyjnymi nagrodami i dodatkowo zaproszeniem na lody przez nauczyciela przygotowującego do konkursu – panią Ewę Sidor. Serdecznie gratulujemy!

dziewczętachłopcyNa stadionie miejskim w Pasłęku, 23 maja 2022r, odbyły się Powiatowe mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznik 2009 i młodsi. W czterech konkurencjach lekkoatletycznych tj. bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m dziewczęta, a 1000 m chłopcy, bardzo dobrze zaprezentowały się obie drużyny naszej szkoły. Dziewczęta zajęły - 2 miejsce, a chłopcy – 3 miejsce.

Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

Nauczyciele wf

Składy obu drużyn:
Dziewczęta: Dominika Juchniewicz 7b, Blanka Krawczyk 6b, Marta Paluch 6a, Emilia Wiśniewska 6a, Lena Kędzierska 6a, Kaja Buska 5a, rezerwa - Lidia Szuniewicz 4a, Mariia Hrebin 6b.
Chłopcy: Adrian Nikonor 5a, Michał Hulanicki 7c, Oliwier Pielech 4a, Xander Silko 5a, Marcin Sobieski 5b, Filip Nowc 5b.