dziewczętachłopcyNa stadionie miejskim w Pasłęku, 23 maja 2022r, odbyły się Powiatowe mistrzostwa w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców rocznik 2009 i młodsi. W czterech konkurencjach lekkoatletycznych tj. bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 m dziewczęta, a 1000 m chłopcy, bardzo dobrze zaprezentowały się obie drużyny naszej szkoły. Dziewczęta zajęły - 2 miejsce, a chłopcy – 3 miejsce.

Zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.

Nauczyciele wf

Składy obu drużyn:
Dziewczęta: Dominika Juchniewicz 7b, Blanka Krawczyk 6b, Marta Paluch 6a, Emilia Wiśniewska 6a, Lena Kędzierska 6a, Kaja Buska 5a, rezerwa - Lidia Szuniewicz 4a, Mariia Hrebin 6b.
Chłopcy: Adrian Nikonor 5a, Michał Hulanicki 7c, Oliwier Pielech 4a, Xander Silko 5a, Marcin Sobieski 5b, Filip Nowc 5b.

Konkurs Galeria14 maja w Pałacu Młodzieży w Olsztynie została otwarta wystawa podsumowującą VIII Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Mój zabytek”. Celem konkursu jest rozwijanie fascynacji młodzieży historią, różnorodnością kulturową, postaciami oraz faktami związanymi z regionem Warmii i Mazur.W ramach konkursu wpłynęło 405 prac 102 autorów, natomiast do wystawy zakwalifikowało się 30 prac 20 autorów.
Z ogromną dumą informujemy, iż w kategorii wiekowej 10-14 lat, wyróżnienie otrzymała również uczennica naszej szkoły Weronika Jakubowska za pracę pt. „Chemia”. W kategorii wiekowej 15-20 lat do wystawy zakwalifikowała się praca uczennicy klasy 8 c, Agaty Jakubowskiej pt. „Waga”. Uroczystość zaszczyciła i nagrody wręczyła Wiceprezydent Olsztyna Pani Ewa Monika Kaliszuk, która poza pracą zawodową przez ponad ćwierć wieku działa w dziedzinie kultury. Finał konkursu fotograficznego „MÓJ ZABYTEK” uświetniły wokalistki z pracowni wokalu olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Marzena Szymańska

Dyplom Szkoła pamięta„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
W tym roku do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” włączyło się prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Do tego licznego grona zalicza się także nasza szkoła. Dzieci z młodszych klas wraz z wychowawczyniami odwiedziły lokalne miejsca pamięci, porządkowały opuszczone mogiły na cmentarzu przy ul. Osińskiego. Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizowały akcję Światełko Pamięci, polegającą na zbiórce zniczy. Światełka zostały zapalone przez młodzież na zapomnianych grobach na pasłęckich cmentarzach. Ponadto w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali gazetki tematyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, a także poświęcone nieżyjącym sławnym Polskom, w tym patronowi naszej szkoły – Władysławowi Broniewskiemu.
Za działania, które podjęli nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami, szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom Ministra Edukacji i Nauki. Serdecznie gratulujemy!
Dyrekcja Szkoły
Agnieszka Cieklińska
I Anetta Daszkowska

 

W piątek 17 września 2021r w Pasłęckim Parku Ekologicznym odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/22. Na miejscu stawiło się wiele szkół podstawowych z Powiatu Elbląskiego ziemskiego. Przy tej okazji zorganizowano Jesienne Biegi Przełajowe w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7,8). Biegi rozgrywano na dystansie ok.600m (klasy 2-4) i 800m ( klasy 5-8). Reprezentacja naszej szkoły liczyła 28 uczniów i zdobyła cztery medale.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
Julia Nadziejko – 1 miejsce w kategorii dziewcząt klas 7
Dominika Juchniewicz – 1 miejsce w kategorii dziewcząt klas 6
Blanka Krawczyk – 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas 6.
Adrian Nikonor – 2 miejsce w kategorii chłopców klas 5

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
N-le wychowania fizycznego

Z ogromną radością pragnę poinformować, że uczeń klasy VIII naszej szkoły Piotr Kamiński uzyskał tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Zdobyty tytuł zwalnia go z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i uprawnia do uzyskania najwyższej noty. Piotrowi gratuluję osiągniętego wyniku, życząc pasma sukcesów w dalszej edukacji.
Jednocześnie gratuluję Pani Barbarze Rokita - nauczycielce matematyki - i dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie Piotra do konkursu.

Dyrektor Szkoły Grażyna Lewandowska