W piątek 17 września 2021r w Pasłęckim Parku Ekologicznym odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2021/22. Na miejscu stawiło się wiele szkół podstawowych z Powiatu Elbląskiego ziemskiego. Przy tej okazji zorganizowano Jesienne Biegi Przełajowe w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7,8). Biegi rozgrywano na dystansie ok.600m (klasy 2-4) i 800m ( klasy 5-8). Reprezentacja naszej szkoły liczyła 28 uczniów i zdobyła cztery medale.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
Julia Nadziejko – 1 miejsce w kategorii dziewcząt klas 7
Dominika Juchniewicz – 1 miejsce w kategorii dziewcząt klas 6
Blanka Krawczyk – 3 miejsce w kategorii dziewcząt klas 6.
Adrian Nikonor – 2 miejsce w kategorii chłopców klas 5

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
N-le wychowania fizycznego

Z ogromną radością pragnę poinformować, że uczeń klasy VIII naszej szkoły Piotr Kamiński uzyskał tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki organizowanym przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Zdobyty tytuł zwalnia go z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu i uprawnia do uzyskania najwyższej noty. Piotrowi gratuluję osiągniętego wyniku, życząc pasma sukcesów w dalszej edukacji.
Jednocześnie gratuluję Pani Barbarze Rokita - nauczycielce matematyki - i dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie Piotra do konkursu.

Dyrektor Szkoły Grażyna Lewandowska