Dyskoteka_karnawałowaGaleriaW karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.

16 lutego w naszej szkole odbyły się dwa bale karnawałowe. Najpierw muzyka porwała do tańca uczniów klas 4-6, a później uczniów z klas 7-8. Radosny, szeroki uśmiech na twarzach naszych uczniów to najlepsze podsumowanie wspólnej zabawy. Pozostały wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego balu.

Katarzyna Czarnecka

Zajęcia projektowe edukacyjne - grupa IIGaleria

 

Na zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach Akademii Otwartego Umysłu2 uczniowie z II grupy projektowej pokazali jak potrafią się bawić, wykonując ćwiczenia na rozruch, tj.„Odwróć koc”, „Chwytanie mioteł”, „Wyścig węży”, „Wyścigi konne”. Po zabawie uczestnicy projektu wykonali Trening pamięci wykorzystując metodę Pokoju Rzymskiego, polegającą na zapamiętywaniu słów.

Danuta Szczesna

Zajęcia projektowe - grupa I GaleriaNa zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach projektu unijnego "Akademii Otwartego Umysłu II" uczniowie z I grupy projektowej wykonywali zadania mające na celu poprawę koncentracji. Docelowo mają one usprawnić technikę prowadzenia oka, poszerzenie pola widzenia ucznia i wyeliminować wady czytania.

Danuta Szczesna

Zajęcia projektowe - grupa I Galeria

 

Na zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach Akademii Otwartego Umysłu II uczniowie z I grupy projektowej wykonywali zadania mające na celu poprawę koncentracji. Docelowo mają one usprawnić technikę prowadzenia oka, poszerzenie pola widzenia ucznia i wyeliminować wady czytania.

Danuta Szczesna

Mali badacze - kl. 2 bGaleria

 

Podczas zajęć projektowych przyrodniczych wykonywaliśmy proste i bezpieczne doświadczenia. Jednym z doświadczeń, które wybrali uczniowie było: Jak wykonać sztuczny śnieg? Do wykonania takiego doświadczenia potrzebujemy: pieluchy (pampersy) rozkładamy i rozcinamy środek tak, aby ze środka wyrzucić do naszej miseczki drobne kuleczki. Te kuleczki to superchłonny żel doskonały do stworzenia śniegu. Kulki pochłaniają wilgoć w masie blisko 30 razy większej od własnej, tym sposobem już z jednej pieluchy możemy zrobić sporą ilość śniegu. Wykonany sztuczny śnieg uczniowie mogą dotknąć, pobawić się jego konsystencją. Jest bardzo miły w dotyku.

Aleksandra Rutyna