Zajęcia projektowe edukacyjne - grupa IIGaleria

 

Na zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach Akademii Otwartego Umysłu2 uczniowie z II grupy projektowej pokazali jak potrafią się bawić, wykonując ćwiczenia na rozruch, tj.„Odwróć koc”, „Chwytanie mioteł”, „Wyścig węży”, „Wyścigi konne”. Po zabawie uczestnicy projektu wykonali Trening pamięci wykorzystując metodę Pokoju Rzymskiego, polegającą na zapamiętywaniu słów.

Danuta Szczesna

Zajęcia projektowe - grupa I Galeria

 

Na zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach Akademii Otwartego Umysłu II uczniowie z I grupy projektowej wykonywali zadania mające na celu poprawę koncentracji. Docelowo mają one usprawnić technikę prowadzenia oka, poszerzenie pola widzenia ucznia i wyeliminować wady czytania.

Danuta Szczesna

Mali badacze - kl. 2 bGaleria

 

Podczas zajęć projektowych przyrodniczych wykonywaliśmy proste i bezpieczne doświadczenia. Jednym z doświadczeń, które wybrali uczniowie było: Jak wykonać sztuczny śnieg? Do wykonania takiego doświadczenia potrzebujemy: pieluchy (pampersy) rozkładamy i rozcinamy środek tak, aby ze środka wyrzucić do naszej miseczki drobne kuleczki. Te kuleczki to superchłonny żel doskonały do stworzenia śniegu. Kulki pochłaniają wilgoć w masie blisko 30 razy większej od własnej, tym sposobem już z jednej pieluchy możemy zrobić sporą ilość śniegu. Wykonany sztuczny śnieg uczniowie mogą dotknąć, pobawić się jego konsystencją. Jest bardzo miły w dotyku.

Aleksandra Rutyna

Zajęcia projektowe - grupa I GaleriaNa zajęciach edukacyjnych odbywających się w ramach projektu unijnego "Akademii Otwartego Umysłu II" uczniowie z I grupy projektowej wykonywali zadania mające na celu poprawę koncentracji. Docelowo mają one usprawnić technikę prowadzenia oka, poszerzenie pola widzenia ucznia i wyeliminować wady czytania.

Danuta Szczesna

Znamy tabliczkę mnożeniaGaleria

Podczas zajęć projektowych edukacyjnych doskonaliliśmy umiejętności mnożenia poprzez zabawy i gry. Doskonałą grą, która wspaniale sprawdza się w tej dziedzinie są Karty Grabowskiego Tabliczka Mnożenia. Karty Grabowskiego to komplet unikalnych kart i pasjonujących gier, które uczą dzieci tabliczki mnożenia przez zabawę. Od blisko 25 lat doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w szkole. Karty Grabowskiego zdobyły uznanie wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych. Karty można stosować na różne inne sposoby nie tylko na te, które autor poleca. Jest to nauka przez zabawę, którą uczniowie uwielbiają. Inną taką grą jest Domino – mnożenie do 100. Domino jest grą o prostych zasadach, lubianą przez dzieci. Proponowany zestaw domin pozwala ćwiczyć pamięciowe działania na mnożenie w zakresie 100. Ułożone swoiste równania dzieci mogą przepisywać do zeszytu.

Aleksandra Rutyna