Podziękowania dla nauczyciela

Gorąco zapraszamy wszystkich uczniów klas I-IV do udziału w zbiórce  dla Ośrodka Jelonki.

Co zbieramy:

  • ŻOŁĘDZIE
  • KARMY SUCHĄ I MOKRĄ
  • WSZELKIEGO RODZAJU PODKŁADY – CZYSTE STARE RĘCZNIKI, POŚCIEL
  • ZABAWKI DLA ZWIERZĄT
  • RÓŻNE RODZAJE SUSZONYCH OWOCÓW NP.: MORELE, RODZYNKI, PŁATKI OWSIANE

Gdzie zbieramy: w naszej szkole, przynosimy do pani woźnej

Do kiedy zbieramy: do 18 października 2021 r.

Pomóż chorym, potrzebującym pomocy dzikim zwierzętom oraz bezdomnym psom i kotom.

Na temat działalności ośrodka możesz przeczytać na jego stronie internetowej.

Organizatorzy : uczestnicy zajęć przyrodniczych z klasy IV b, prowadzanych w ramach projektu „Akademia Otwartego Umysłu 2” wraz z opiekunem.

Dzień Głośnego CzytaniaGaleria

 

29 września uczniowie klas I-III  obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki  Renaty Piątkowskiej  pt. ,,Gang Swojaków”, które czytała  nasza pani dyrektor Agnieszka Cieklińska. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanych  tekstów, wykonały prace plastyczne , układały zdania  lub plan wydarzeń. Ten dzień był znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych.

D. Prokop, E. Kilian

Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat turystyki i pokazania jej wpływu na społeczne i kulturowe i ekonomiczne wartości na całym świecie. Obchodzony jest corocznie 27 września. W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki  klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami i opiekunami udały się do Buczyńca, aby stamtąd wsiąść na statek ,,Bursztyn i popłynąć malowniczym Kanałem Elbląskim przez trzy pochylnie: Buczyniec, Katy i Oleśnicę. Podczas trzygodzinnego rejsu uczniowie poznali historię światewego zabytku hydrotechniki, jakim stał się Kanał Elblaski. Słuchali z ogromnym zainteresowaniem kapitana statku, który wyjaśniał na bieżąco mechanizm działania pochylni. Piękna aura pozwoliła uczestnikom wycieczki  na baczną obserwacje i podziwianie świata przyrody najpiękniejszego w Polsce kanału wodnego. Po powrocie do Buczyńca uczniowie zwiedzili również Maszynownię.
Rejs ,,Statkiem po trawie przyniósł uczestnikom wielu wrazeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

30 września kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

To już ostatnie dni trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Osoby które do tej pory nie wywiązały się z swojego obowiązku spisowego powinny to zrobić jak najszybciej. Udział w spisie to ustawowy obowiązek i można go dopełnić przez:

  • internet na stronie spis.gov.pl,
  • telefon pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99,
  • rachmistrza spisowego gdy się z nami skontaktuje
  • w swoim urzędzie gminy.

Urząd Miejski w Pasłęku wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszej gminy, przygotował w swojej siedzibie (pl. św. Wojciecha 5) punkt spisowy funkcjonujący w godzinach pracy urzędu. Osoby chętne do skorzystania z punktu spisowego mogą liczyć na pomoc pracownika urzędu w wypełnieniu formularza spisowego. Z punktu może skorzystać każdy kto jeszcze nie dokonał spisu i nie skontaktował się z nim rachmistrz spisowy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w spisie powszechnym oraz do skorzystania z możliwości dokonania spisu w punkcie przygotowanym przez Urząd Miejski w Pasłęku.

Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.

Masz pytania? Skontaktuj się:

Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

wew. 1 – „Spisz się przez telefon”

wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza

Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl