DBI 2024GaleriaDzieci w wieku przedszkolnym nie korzystają lub nie powinny samodzielnie, bez towarzyszenia osoby dorosłej, korzystać z Internetu, to jednak o bezpieczeństwie w sieci warto z nimi rozmawiać od najmłodszych lat. Dzieci obserwują nas- dorosłych, jak korzystamy z sieci i przejmują nasze nawyki i przyzwyczajenia, stąd możemy mówić o biernym ich uczestniczeniu w cyfrowym świecie w zasadzie od urodzenia. Tym bardziej wiek przedszkolny to ten czas, kiedy w bezpieczny i wyważony sposób możemy z dziećmi rozmawiać o Internecie, o świecie technologii i pozwalać im łagodnie i ze zrozumieniem wchodzić w świat cyfrowy.
Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodziliśmy w pitek,16lutego był odpowiednią okazją aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w sieci.
W tym dniu Motylki i Biedronki realizowały wybrane zagadnienia, które sprawiły, że dzieci w łatwy sposób przyswoiły wiedzę na temat zastosowania urządzeń ekranowych i bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas zabawy z kłębkiem wełny zobrazowaliśmy z dziećmi sieć internetową, która łączy komputery na całym świecie. Za pomocą dwóch historyjek obrazkowych przedszkolaki ustaliły zachowanie bohaterów oraz zapoznały się z zagrożeniami nadużywania urządzeń ekranowych. Dzieci poprzez burzę mózgów wymieniały alternatywne sposoby spędzania czasu. Nie obyło się również bez pracy w grupie oraz wykonania prac plastycznych nawiązujących do tematu.Następnie przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną pt: „Bezpieczni w sieci’’, podczas której dowiedziały się czym jest Internet i poznały zagrożenia z korzystania z urządzeń ekranowych.

Wychowawczynie grup: Motylki i Biedronki

Dzień Babci i DziadkaGaleriaDzień Babci i Dziadka to bardzo wyczekiwany czas przez naszych przedszkolaków. Najbardziej szczególny dla naszych gości jakimi są nasza babcia i dziadek. Nikt nie ma tyle miłości, cierpliwości oraz wielkiego serca jak właśnie oni dla swoich pociech. Występ pokazuje jak bardzo są wzruszeni i jednocześnie radośni gdy słyszą i widzą swoje wnuki w roli aktorów i pięknych piosenek …Życzymy naszym babciom i dziadkom mnóstwo zdrowia i energii a także wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.

wychowawczynie grup przedszkolnych
Spotkanie z muzykąGaleriaJak wiemy doskonale, muzyka łagodzi obyczaje. O jej zbawiennych właściwościach nasi uczniowie i przedszkolaki mogli przekonać się za sprawą Łódzkiego Trio „Orient-Express”. Panowie zabrali nas w muzyczną podróż dookoła świata. Począwszy od utworów latynoamerykańskich, przez dźwięki typowe dla krajów bałkańskich, na muzyce filmowej skończywszy. Podczas tej wycieczki udało nam się nawet nauczyć kilku piosenek, tańców, dowiedzieliśmy się też co nieco na temat instrumentów muzycznych, a przy tym świetnie się bawiliśmy.

Dzień PizzyGaleria9 lutego we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Dzień Pizzy w przedszkolu to świetny sposób na zintegrowanie dzieci i promowanie różnorodności kulturowej, a także rozwijanie zainteresowania kulinarnego. Poprzez organizację takiego wydarzenia, dzieci mogą poznać smaki i tradycje innych krajów, a także rozwijać swoje zdolności kulinarne i poznawać nowe umiejętności.

Dziękujemy za pomoc Paniom Kucharkom :)
wychowawczynie grup przedszkolnych

Bal karnawałowyGaleriaKarnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 
W piątek 09 lutego 2024 roku w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, Spider-Mana, Harry’ego Pottera, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich. postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca. Gdy muzyka ucichła przedszkolaki udały się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom za piękne stroje, a wszystkim dzieciom za cudowną zabawę:)
wychowawczynie grup przedszkolnych