Dzień Babci i DziadkaGaleriaDzień Babci i Dziadka to jedno z ważnych wydarzeń jakie odbyło się w naszym przedszkolu. Bardzo i szczególnie miło było nam spędzić czas z naszymi najukochańszymi i bliskimi nam osobami. Z tej okazji każda z grup przygotowała występ z piosenkami i wierszami.. Nie obyło się bez wzruszenia i radości. W tym dniu wnuki szczególnie przypominają sobie o tym, by podziękować i docenić swoich dziadków za ich troskę, poświęcony czas, opiekę, zabawę i życiową wiedzę.

                                                                                                                                     E.Roman

Konkurs świątecznyGaleria     Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na początku grudnia w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs dla dzieci pod nazwą: ”Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie kreatywności i  innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci. Patrząc na wszystkie prace jesteśmy pewne, że w wykonanie ich dzieci włożyły całe swoje serce. Niewątpliwie wykonana ozdoba świąteczna będzie wspaniałym prezentem pod choinkę, a stroik będzie piękną ozdoba wigilijnego stołu. Za trud włożony w wykonanie prac, wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe nagrody.

Dziękujemy za udział w konkursie:)
wychowawczynie grup przedszkolnych

MikołajkiGaleria„6 grudnia jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie”

Mikołaje z Pasłęckiej Grupy Motocyklowej naszych przedszkolaków, w tym roku wyjątkowo, odwiedzili 5 grudnia. Mikołaje na motorach, elfy, śnieżynki, bałwan Olaf i pomocnicy Świętego Mikołaja na wielkich saniach, swoją wizytą zrobili maluchom wiele frajdy. Nikt się nie bał wyjątkowych gości i wszyscy bardzo chętnie robili sobie zdjęcia! Tego dnia wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja prezenty.

Dziękujemy Mikołajom i czekamy na gwiazdkowe prezenty.

 Wychowawczynie grup przedszkolnych

AndrzejkiGaleriaAndrzejki to dzień przepełniony magią, w którym oczywiście nie brakuje też miejsca na dobrą zabawę. Tego dnia na nasze przedszkolaki czekało wiele wróżb, tych bardziej i mniej znanych. Od magicznej kuli, poprzez wróżenie z butów, wosku, kolorowych piórek, po przepowiadające wygląd przyszłego męża lub żony obrazki (śmiechu było co nie miara, ponieważ efekt był zaskakujący). W tym roku nasze czary były wyjątkowo owocne, gdyż udało nam się z ich pomocą ściągnąć do przedszkola najprawdziwszą czarownicę. Okazało się, że Baba Jaga mimo tego, co niektórzy o niej mówią, jest całkiem sympatyczną wiedźmą.  

Wychowawczynie grup przedszkolnych

 

Dzień MisiaGaleriaDzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią.
Dlatego też w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Pluszowy Miś", "Jadą, jadą misie". Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zajęcia plastyczne, śpiewanie piosenek, misiowe tańce. Na koniec podczas odpoczynki, dzieci z najmłodszych grup przytulały swoje misie podczas leżakowania. Ten dzień w przedszkolu był pełen  wrażeń, uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że wspomnienia z tego dnia na długo pozostaną w sercach naszych milusińskich:)

Wychowawczynie grup przedszkolnych