Prosimy o pobranie ze strony Szkoły upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola, uzupełnienie i oddanie pierwszego dnia tj. 01.07.2024 r. pobytu dziecka w przedszkolu.

upoważnienie do pobrania

Wycieczka do muzeumGaleria11czerwca dzieci z grupy „Biedronki „ oraz „Motylki” udały się na wycieczkę do Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Muzeum, w jakim celu chroni się zabytki oraz gromadzi eksponaty muzealne. W ciekawy sposób przybliżyły sobie historię naszego regionu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pt. „Skarby przeszłości”. Dzięki nim zdobyły wiedzę na temat pracy Archeologa. Na zajęciach miały też możliwość wcielić się w postać Archeologa i samodzielnie poszukać skarbów. Pobyt w Muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania ze sztuką muzealną. Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy. Może przyczynią się również do kolejnej wizyty w Muzeum?

Dziękujemy za mile spędzony czas:)
Wychowawczynie grup przedszkolnych

Dzień DzieckaGaleriaDzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości i niespodzianek. Tego dnia pojawiło się mnóstwo kolorowych HELOWYCH balonów. Od rana panowała radosna atmosfera, a na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.
A wszystko to za sprawą zaprzyjaźnionych Rodziców, ze Stowarzyszenia Przyjaciół, Pasłęckiej Dwójki, którzy zorganizowali w tym dniu Igrzyska Przedszkolaka, zapewniając przy tym wiele atrakcji dzieciom: tj. zapalenie znicza olimpijskiego, wypuszczenie symbolicznie gołębi pokoju, pokaz i parada przedszkolaków, pokaz sportowców, uczniów PS 2 w Pasłęku, reprezentantów sekcji lekkiej atletyki KS Polonia Pasłęk. Odbyły się konkursy sportowe, zabawy taneczne, oraz smakowity poczęstunek. Nie zabrakło owoców, lodów, słodkości, waty cukrowej i popcornu.

Na pożegnanie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz prezenty z najlepszymi życzeniami od pracowników przedszkola ufundowane przez Radę Rodziców z SP 2, przez Stowarzyszenie Przyjaciół Pasłęckiej Dwójki oraz licznego grono sponsorów:
• Cukiernia Piekarnia Raszczyk
• Kram SP. Z O. O Producent foli, Opakowań
• BalloNyHeLove PartyShop Pasłęk
• Marchewa i Przyjaciele Krzysztof Rum
• Kamil Zgórzyński i Kamila Żydanowicz wraz z rodziną
• CENDRUS
• Tachografy- Serwis TiR Katarzyna Radzka
• Polak Michał Pankiewicz
• Mir Cafe Pasłęk
Mamy nadzieję, że ten dzień, który obfitował w mnóstwo pozytywnych wrażeń będzie mile wspominany przez dzieci.
W imieniu pani Dyrektor i całego Grona Pedagogicznego wszystkim dzieciom życzymy dużo radości podczas codziennego poznawania świata.
To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Wychowawczynie przedszkola

Dzień MamyGaleriaMama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i Tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego człowieka rodzice, to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicami. Dlatego w naszym przedszkolu nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.
W dniach 21-24 maja uroczyście świętowaliśmy dzień Mamy i Taty. Każda grupa przygotowała niezwykłe przedstawienie, aby wyrazić miłość i wdzięczność za troskę i wychowanie jakie rodzice wkładają każdego dnia.
Lekcja bibliotecznaGaleriaW dniu 7 maja dzieci z grupy „Biedronki „ udały się na lekcję biblioteczną do Biblioteki Publicznej w Pasłęku. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią oraz co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Poznały również zasady właściwego zachowania się w bibliotece oraz czytelni. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, podczas której zostały zapoznane ze sposobem powstawania książki. Podczas spotkania zaprezentowana została również literatura dziecięca, którą dzieci mogły swobodnie obejrzeć podczas zabawy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się zwiedzanie Izby Historycznej, w której to miały możliwość zapoznania się z przedmiotami używanymi w dawnych czasach. Ku ich zaskoczeniu zupełnie inaczej kiedyś wyglądało żelazko oraz gofrownica. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość pobawienia się zabawkami oraz przemaszerowania się między regałami w celu obejrzenia książeczek. Żegnając się z panią bibliotekarką dzieci zapewniły, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczać interesujące książki albo po prostu pograć w „planszówki” i miło spędzić czas.
Bardzo dziękujemy za wspaniała lekcję :)
grupa Biedronki