Dzień KropkiGaleria

 

15 września dzieci z naszego przedszkola obchodziły wyjątkowe święto, jakim jest „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Kto by pomyślał, że jedna mała kropka może całkowicie odmienić czyjś świat, pomóc odnaleźć nawet te najgłębiej ukryte talenty, a przede wszystkim uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Podążając za przykładem dziewczynki o imieniu Vashti, nasze przedszkolaki poznały znaczenie pozornie nieistotnej kropki. Okazało się, że kropki są wszędzie, a świat bez nich byłby smutny, bo czy potraficie sobie wyobrazić biedronkę albo muchomora bez nich? Tego dnia kropka towarzyszyła nam we wszystkich zabawach i mamy nadzieję, że jej przesłanie zostanie z nami na długo.

Witaminki na talerzuGaleria

 

Podczas tego tygodnia rozmawiamy w przedszkolu o zdrowym odżywianiu. Z tej okazji dzieci z grupy Biedroneczki samodzielnie przygotowały sobie smaczne kanapeczki z mnóstwem witamin ukrytych w warzywach.

Dzień ChłopakaGaleria

 

W dniu 30 września dzieci z Przedszkola  z  radością obchodziły dzień chłopaka. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, które wywołały u dzieci wiele uśmiechu na twarzy i pozytywnych emocji.  Chłopcy zostali tego dnia obdarowani podarunkami, które zostały wręczone przez dziewczynki oraz panie nauczycielki. Po emocjonujących zabawach dziewczynki poprosiły swoich kolegów do tańca w rytm piosenki jesiennej.

Dzień PrzedszkolakaGaleria

 

"W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce." Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami  i słodkim poczęstunkiem.

Dzień Głośnego CzytaniaGaleria

 

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię .Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy! Z okazji tego dni nasza pani Magda wcieliła się w rolę bajkowej Elzy i przeczytała nam wspaniałe bajeczki i wprowadziła w świat wyobraźni :)