DBI 2023Na całym świecie dnia 7 lutego 2023 r obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy https://nask.pl/">NASK oraz https://fdds.pl/">Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest https://fundacja.orange.pl/">Fundacja Orange.  Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie https://www.saferinternetday.org/">www.saferinternetday.org

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji i przez cały okres kampanii uczniowie aktywnie będą uczestniczyć w zajęciach i kursach online oraz różnych przedsięwzięciach z zakresu bezpieczeństwa w internecie. Dziś pojawiło się pierwsze zadanie. Uczniowie mieli do odgadnięcia hasło, które ukryte było w różnych miejscach szkoły w postaci kodów QR. Wielu uczniów bez problemu poradziło sobie z tym wyzwaniem przesyłając rozwiązanie również poprzez kod QR. Czas na kolejny Level :)

Zapraszam do wspólnej nauki zabawy.
Marzena Szymańska