3 MajaGaleria28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy, która regulowała system prawny naszego państwa, wprowadzając ustrój monarchii konstytucyjnej. Choć obowiązywała zaledwie przez 14 miesięcy, była próbą ratowania suwerenności, zagrożonej wówczas agresją sąsiadów, Polski.
W apelu wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII , którzy tego dnia przyszli do szkoły w galowym stroju. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie młodzi aktorzy z klas Va i Vb wcielili się w role, by przybliżyć nam to, co stanowi nieodłączny element naszej tożsamości narodowej - czyny Wielkich Polaków i ich znaczenie dla przyszłości kraju. Mimo podniosłego nastroju, znalazło się także miejsce na odrobinę humoru.
Spotkanie to było doskonałą lekcją historii, dla starszych uczniów powtórką najważniejszych wydarzeń z przeszłości naszej Ojczyzny, dla młodszych wprowadzeniem w świat zawiłych losów minionych pokoleń Polaków. Całość przedstawienia uświetniły pieśni patriotyczne przygotowane przez p. I. Matukiewicz.

wychowawcy: Anna Daniecka i Barbara Rokita