Goście ze  stowarzyszeniaGaleria18.05.2023 roku gościliśmy w naszej szkole p. Halinę Cieślę-Prezeskę Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi ,,Aniołowo” oraz p. Zbigniewa Cieślę- Sołtysa Aniołowa. Spotkanie zostało zorganizowane w celu podsumowania 10-letniej współpracy szkoły ze stowarzyszeniem. ]Nasze wieloletnie stosunki przeobraziły się w przyjacielską relację, opierającą się na współdziałaniu i wzajemnej integracji. Uczniowie regularnie mieli okazję doświadczać gościnności Aniołowa dzięki
organizowanym wycieczkom rowerowym, ogniskom oraz warsztatom tematycznym.
Poza działaniami podejmowanymi na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim, realizowaliśmy się także poza granicami kraju. Owocem naszej współpracy był projekt Erasmus + ,,Flax, lin and rooth” w ramach którego nawiązaliśmy kontakt z przedstawicielami Francji i Portugalii. Do tej pory z przyjemnością wspominamy wyjazd do Sant Thelo, podczas którego prezentowaliśmy nasz taniec narodowy oraz galerię prac plastycznych wykonanych przez uczniów. Podejmowane przez nas działania pozwalają promować gminę Pasłęk i powiat elbląski. Ogromnym powodem do dumy jest osiągnięcie jednej z naszych obecnych absolwentek, Julii Maj, która zajęła I miejsce w konkursie ,,Aktywni we wspólnej Europie” co pozwoliło jej wyjechać i reprezentować
naszą szkołę i stowarzyszenie we Francji. W roku 2023 pojawił się wykonany przez nas kalendarz pt. „Piękna nasza gmina cała”, który prezentuje walory turystyczne naszej gminy. Ponadto corocznie bierzemy udział w „Zlocie Miłośników Aniołów”, podczas którego organizujemy występy, wystawy, a także bierzemy udział w warsztatach. Przez okrągły rok prężnie działamy, angażując się w różnego rodzaju akcje. Obecnie przeprowadzamy zbiórkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Polskiej Szkoły w Tugielach i Domu Kultury w Solecznikach w ramach akcji „Polska książka dla Litwy”. W najbliższym czasie naszych uczniów czeka wyjazd do Hadenfeld – miejscowości i gminy w Niemczech. Tam młodzież zaprezentuje taniec średniowieczny i weźmie udział w wielu warsztatach. Jeszcze nie wiemy, co nam przyniesie przyszłość, ale jesteśmy otwarci na nowe wyzwania !!!

Organizator
Iwona Matukiewicz