3 MajaGaleriaDnia 4 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste świętowanie obchodów uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Każda klasa przygotowała plakat poświęcony konstytucji, natomiast klasy młodsze tworzyły flagi Polski. Zgodnie z tradycją wolontariusze rozdali kotyliony patriotyczne. Następnie udaliśmy się całą społecznością szkolną na orlik, gdzie odbył się uroczysty apel oraz tworzyliśmy “żywą flagę”. Nasza szkoła, jak co roku, upamiętniła 3-go Maja w wyjątkowy sposób. Jest to dzień o którym pamiętać powinni wszyscy Polacy.

Na koniec uroczystości Pani wicedyrektor Anetta Daszkowska podsumowała osiągnięcia uczniów  : zajęcie II miejsca przez uczniów klasy 5a w Powiatowym Turnieju  BRD, Oliwii Pietkiewicz z klasy 6a za zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Polonistycznym „Liga Młodych Humanistów” oraz aktywny udział w akcjach charytatywnych Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Organizatorzy:

Justyna Antczak
Iwona Matukiewicz
SU I-III
Szkolny Klub Wolontariatu