Głównym założeniem przedsięwzięcia było zastosowanie różnorodnych form i metody w procesie edukacyjnym, a także poznawanie przez młodych ludzi zawodów w Polsce i we Francji. Jednym z priorytetowych celów było uświadomienie młodym obywatelom ich miejsca i roli we współczesnej Europie.
Poprzez wymiany nasi Pasłęczanie z "Dwójki" mieli możliwość poznania instytucji europejskich, spotkania z decydentami europejskimi zaangażowanymi w działania promujące Europę. Dzięki projektowi uczniowie poszerzali swoją wiedzę i rozwijali kompetencje społeczne. Niezwykłym doświadczeniem okazało się tworzenie i przedstawianie planu kariery zawodowej, w którym młodzi uwzględniali realia regionów, z których pochodzą ich partnerzy oraz uwarunkowania europejskie.
Ponadto polsko-francuscy uczniowie spotkali się w sercu zjednoczonej Europy, Brukseli. Podczas pobytu przekonali się, jak funkcjonuje Unia Europejska. Ogrom wiedzy został im również przekazany podczas spotkania z Europosłem Tobiaszem Bocheńskim. Uczniowie nie tylko zaspokoili swoją ciekawość, ale także wykazali się ogromną wiedzą na temat Europy i naszej gminy. To spotkanie było piękną lekcją historii i WOSu.
W projekcie wzięło udział 38 uczniów z Polski i Francji. Podczas realizacji działań projektowych uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, przełamując bariery językowe i doskonaląc znajomość języka angielskiego. Ponadto uczniowie rozwijali relacje międzyludzkie i komunikację interpersonalną poprzez nawiązywanie znajomości, a niejednokrotnie nawet przyjaźni.
Podsumowanie projektu odbyło się w naszej pasłęckiej "Dwójce", gdzie gospodarze mieli zaszczyt gościć komitet sterujący. Była to okazja zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli do wymiany zdobytych doświadczeń i wrażeń w projekcie Erasmus+. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
Inicjatorkami przedsięwzięcia były:
Beata Ziębicka, Iwona Matukiewicz, Justyna Antczak i Marzena Szymańska