Dyplom Szkoła pamięta„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
W tym roku do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta” włączyło się prawie 11 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Do tego licznego grona zalicza się także nasza szkoła. Dzieci z młodszych klas wraz z wychowawczyniami odwiedziły lokalne miejsca pamięci, porządkowały opuszczone mogiły na cmentarzu przy ul. Osińskiego. Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizowały akcję Światełko Pamięci, polegającą na zbiórce zniczy. Światełka zostały zapalone przez młodzież na zapomnianych grobach na pasłęckich cmentarzach. Ponadto w ramach zajęć z wychowawcą uczniowie przygotowali gazetki tematyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, a także poświęcone nieżyjącym sławnym Polskom, w tym patronowi naszej szkoły – Władysławowi Broniewskiemu.
Za działania, które podjęli nauczyciele wraz ze swoimi wychowankami, szkoła otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom Ministra Edukacji i Nauki. Serdecznie gratulujemy!
Dyrekcja Szkoły
Agnieszka Cieklińska
I Anetta Daszkowska