DZIEŃ OTWARTY SZKOŁYGaleria1 marca 2023 roku odbył się w naszej szkole „Dzień otwarty”, podczas którego przedszkolaki, pierwszoklasiści i ich rodzice mogli odbyć niezapomniany i pełen wrażeń spacer po szkole. Już przy drzwiach nasi uczniowie, w roli gospodarzy, witali wszystkich z uśmiechem, wręczając karty z kreatywnymi nazwami pomieszczeń. Celem każdego „spacerowicza” było wejście do wszystkich gabinetów, wykonanie zadań i zebranie kompletu pieczątek, który był gwarancją otrzymania nagrody. :)
Już przy wejściu uwagę wszystkich przykuwał zapach pieczonych gofrów, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez Szkolne Koło Kulinarne prowadzone przez p. Agatę Dragan. Każdy zwiedzający „maluch” mógł sam przyrządzić sobie gofra, ozdabiając go rozmaitymi owocami. Nie zapomnieliśmy również o rodzicach, którzy po ciężkim dniu pracy mogli udać się do kawiarenki, w której czekały kawa i herbata oraz przepyszne ciasta przygotowane przez Radę Rodziców.
A na parterze „zabawowo – rozrywkowo”! Klasopracownie zamieniły się w istny park rozrywki. W sali gimnastycznej każdy mógł zmierzyć się w zabawach sportowych przygotowanych przez p. Marka Białogrzywego, p. Ireneusza Naspińskiego oraz p. Dariusza Korwela. Muzyczno-ruchowego relaksu dostarczyły również zabawy zorganizowane przez p. Ewę Kilian i p. Danutę Prokop.
Uczestnicy, wychodzący z sali tanecznym krokiem, musieli bardzo uważać, ponieważ tuż obok odbywał się WYŚCIG ROBOTÓW! Ale heca! Photony, pod czujnym okiem p. Anieli Chylińskiej i p. Anny Zabornej-Furtak, zawładnęły prawie cały korytarz! Na szczęście obeszło się bez kolizji.  Po tak emocjonujących przeżyciach każdy miał możliwość zrelaksowania się przy puzzlach i szachach, które przygotowała p. Iwona Antczak.
Radosne twarze dzieci zostały uwiecznione w foto-budce przygotowanej przez p. Annę Dyjach i p. Monikę Łaskarzewską w świetlicy szkolnej.
A to nie koniec przygody… Piętro wyżej nasi wspaniali Goście mogli zmierzyć się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez p. Barbarę Rokitę, a także z zabawami polonistycznymi, które, przy pomocy tablicy interaktywnej, stworzyła p. Danuta Szczesna. Oprócz tego każdego czekała niespodziewana i niesamowita podróż do przeszłości, w którą zabrała dzieci p. Ilona Potrapeluk. Każdy z ogromnym zaangażowaniem i skupieniem wykonywał zadania historyczne, by później móc odprężyć się na chuście Klanzy przy gabinecie p. Anny Adamowicz – pedagoga szkolnego. Z tego piętra dzieci wyszły nie tylko z szerokimi uśmiechami, ale także z przepięknie wymalowanymi twarzyczkami. 
Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ na II piętrze… Oj, działo się tam, działo! Zajęcia robotyczne, prowadzone przez p. Marzenę Szymańską, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Programowanie i konstruowanie robotów to zdecydowanie to, co dzieci lubią najbardziej…
…Oczywiście zaraz po śpiewaniu!  Jak wiadomo – śpiewać każdy może, a tak się składa, że w naszej szkole u p. Iwony Matukiewicz śpiewać każdy chce! Ale czy każdy potrafi? Oczywiście, że potrafi, bo…
Bo o poprawną dykcję, artykulację i emisję głosu zadbała p. Emilia Pokojska, która zaoferowała w swoim gabinecie logopedycznym wiele ciekawych gier i zabaw, po których dzieci miały możliwość przeniesienia wraz z p. Małgorzatą Tużyk do krainy baśni.
Silnych emocji i pozytywnych przeżyć dostarczyły także eksperymenty fizyczne i chemiczne. Pod opieką p. Iwony Żabickiej i p. Doroty Andrzejewicz dzieci mogły zobaczyć m.in., jak powstają pioruny.
Wszystko było PERFECT – tak podsumowane zostały gry i zabawy w języku angielskim przygotowane przez p. Annę Cieślę, p. Emilię Malczewską, p. Justynę Antczak i p. Annę Daniecką. Cóż więcej można dodać… See you later! 
Czekamy na Was! 

Katarzyna Czarnecka